۳ تاکتیک مهم برای مصاحبه استخدامی

مصاحبه استخدامی ، استراتژی ها و تاکتیک هایی را نیاز دارد که به شما کمک می کنند تا خیلی عالی عمل کنید.

 

3 تاکتیک مهم برای مصاحبه استخدامی

 

مصاحبه استخدامی

هر مصاحبه استخدامی از سه بخش تشکیل شده است. با معرفی آغاز شده، به سمت هدف از مصاحبه پیش می رود و در نهایت با بسته شدن مصاحبه خاتمه می یابد. اگر هدف از هر بخش را بدانید -البته از دیدگاه مصاحبه کننده- می توانید شانس خود را برای پیروزی در این رقابت افزایش دهید. بالاخره، کسی استخدام خواهد شد.یا شما یا کسی دیگر که در چشم مصاحبه کننده به عنوان کاندیدای ایده آل درنظر گرفته شده است.

 

معرفی

چند لحظه ی اول مصاحبه، برای هر دو طرف ناشیانه است. بسیاری از مدیران استخدامی (نه استخدام کننده یا کارکنان منابع انسانی که بطور معمول بعنوان یکی از نقش های رایج خود با مردم مصاحبه می کنند) با وظیفه ی مصاحبه کردن احساس راحتی را تجربه نمی کنند. کاندیدا معمولاً بطور فیزیکی و احساسی برای مصاحبه آماده شده است اما مدیر استخدامی معمولاً اشتیاق کم تری برای شروع و ادامه ی فرآیند را داراست.

اغلب اوقات، مصاحبه کننده برای مصاحبه آماده نیست. آنها دقیقاً نمی دانند که چگونه کاندیداها را به درستی مقایسه کرده و کنتراست را بسنجند. و براساس احساساتی که از تجربیات گذشته و فعالیت های انجام شده که در دست دارد رفتار می کند. آنها می دانند که در گذشته، گاهی اوقات تصمیمات استخدامی شان نتایج خوبی به همراه نداشته است. و آنها می دانند که در نقش شان به عنوان یک مصاحبه کننده، حضور دارند تا سوال بپرسند، به پاسخ ها گوش دهند و آن پاسخ ها را درک کنند تا به درخواست شغلی ربط دهند.

در طول بخش معرفیِ مصاحبه استخدامی ، مصاحبه کننده باید به تن صدا، لهجه و حرکت های کاندیدا عادت کند. این خصوصاً زمانی رخ می دهد که مصاحبه کننده سعی می کند اعتمادبه نفس کاندیدا را ارزیابی کند. تا اینجا، خودِ مصاحبه شروع نشده است. این بخش ها، یکدیگر را ارزیابی کرده و در ذهن خودشان سازگاری را برای کار با یکدیگر می سنجند. در بخش معرفی مباحثه، کلی و بدون ارتباط با کار است. می تواند درباره ی رفت و آمد روزانه به محل کار، آب و هوا و یا هر موضوع دیگری که کاندیدا درباره ی آن نظر داده؛ باشد. این بخش اول مصاحبه استخدامی که در قالب معرفی انجام می شود، بخش بسیار مهمی ست زیرا مصاحبه کننده یا مدیر استخدامی، اولین عقیده اش را راجع به شما شکل می دهد. اولین باور برای کاندیدا ضروری ست. روانشناسان ثابت کرده اند که اولین حس و تاثیر، برای نادیده گرفتن خیلی سخت است.

 

مصاحبه

اگر بگوییم بخش معرفی و بسته شدن مصاحبه استخدامی در کل ۱۰ یا ۲۰ درصد زمان مصاحبه را دربر بگیرد، اکثر مصاحبه پس از بخش معرفی انجام می شود. اینجا همان جایی ست که مصاحبه کننده باید علایق واقعیِ کاندیدا را با توجه به شوق و علاقه، هیجان،تناسب فرهنگی، مهارت های تکنیکی و انگیزه وی ارزیابی کند. البته که کاندیدا هم سعی می کند عیب و ایرادهای گذشته را بپوشاند. اما این مصاحبه کننده است که باید اطمینان حاصل کند پس از استخدام کاندیدا، هیچگونه اخبار تعجب آور منفی قابل توجهی را روی نمی دهد!

 

مطلب پیشنهادی: چگونه نقاط ضعف خود را در مصاحبه پوشش دهیم؟

 

بهترین راه برای افزایش کارآمدتر بودن مصاحبه تقلید کردن و ساختگی بودن آن است. همیشه بخاطر داشته باشید که تمرین کردن، “عالی” را می سازد. انسان نمی تواند مصاحبه ساختگی را به مرحله ی افراط برساند. اما با این حال، بسیار مهم است که با یک فرد باتجربه اینکار را انجام دهید. حتی بهتر از آن، با یک مدرس مصاحبه متخصص!

مطلب پیشنهادی: سوالات هوشمندانه برای مصاحبه استخدامی!

 

خاتمه

این بخش هم جزو بخش های ضروری و مهم مصاحبه استخدامی ست. این بخش با گفتنِ “آیا سوالی از من داری؟” که مصاحبه کننده می گوید آغاز می شود. بسیاری از کارشناسان کسب وکار که به قلم خود نوشته اند اعتراف کرده اند که وقتی جای کاندیدا بودند سوالات زیادی در ذهن داشتند که از مصاحبه کننده بپرسند تا به پاسخ های صحیح رهنمون شوند. اما متأسفانه، پس از اینکه مصاحبه کننده اطلاعات کافی از کاندیدا را گردآوری کرد تا بتواند تصمیم گیری کند، یعنی آماده ی رفتن شده و معمولاً نمی خواهد زمانی هایی را برای پاسخ دادن به یک سری سوال هدر دهد!

 

مطلب پیشنهادی: در مصاحبه استخدامی، هرگز یک سوال را نپرسید!

 

معمولاً سوالات کاندیداها در این بخش، تاکتیکی ست و این دقیقاً همانجایی ست که اکثراً اشتباه می کنند. سوالاتی که کاندیدا در بخش بسته شدن مصاحبه می پرسد باید استراتژیک باشد. سوالات استراتژیکی کاندیدا را به سمت هدف که همان پیشنهاد کار است- نزدیک تر می کند. مثال هایی از این سوال، باید روی کاندیداها برای این جایگاه تمرکز کند. یا ویژگی های شخصیتی که برای مصاحبه کننده اهمیت دارد را بپرسد.

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar