• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

۴ راه استفاده از هوش مصنوعی در استخدام و نیروی انسانی

هوش مصنوعی در بخش منابع انسانی و استخدام کارکنان بسیار موثر است.

 

4 راه استفاده از هوش مصنوعی در استخدام و نیروی انسانی

 

هوش مصنوعی

رزومه های زیاد برای مطالعه و کاندیداهای زیاد برای انجام مصاحبه وجود دارند که منابع انسانی شما به تنها قادر به انجام مداوم آنها نیست! در این پست ببینیم که هوش مصنوعی و ماشین های یادگیری چگونه می توانند بخش منابع انسانی شما را هدایت کنند.

 

۱- ماندگاری کارکنان

با مردمی که در حال بدست آوردن مهارت ها، ترفیع ها و بطور کلی، بدنبال تبدیل شدن به داراییِ ارزشمندتر شدن هستند بسیار ضروری است که آنها را پابرجا حفظ کنید. تجربیات و تخصص های آنها بسیار ارزشمند است. راهکارهایی بر پایه ی هوش مصنوعی به شما اجازه می دهد تا کارکنانی را که در این روزها قصد ترک کردن شرکت را دارند شناسایی کنید.

این راهکارها، فرصت های جانبی را برای شرکت می گشاید که باید آنها را بکار بست. می توانید تصمیم بگیرید که آیا ترفیع برای کسی که قصد ترک شرکت را داشته بهتر است یا برازنده ی فرد مخالف آن می باشد؟ همه چیز به داده ها و قانون الگوریتمی که ایجاد کرده اید بستگی دارد.

۲- امتیازدهی کارکنان

سرویس هایی مثل Pomato از هوش مصنوعی برای اسکن انبوه رزومه ها و همسو کردن آنها با مناسب ترین جایگاه ها درون سازمان استفاده می کنند. سرویس هایی از این قبیل، قادرند برای امتیازدهی نیز بکار روند. یعنی زمانی که شما شایسته ترین کاندیدا را شناسایی می کنید و می خواهید تا روی تلاش ها تمرکز کند.

همه ی این اطلاعات کاندیدا می تواند مهندسی معکوس شده و بی نقص ترین شغل را ایجاد کند که در نهایت مرتبط ترین و حرفه ای ترین کاندیدا را جذب خواهد کرد. در حقیقت، شرکت های منابع انسانی از گذشته بدنبال راه هایی برای دستیابی به این بوده اند.

۳- ارزیابی عملکردها و پیش بینی ها

داستان مشهوری به نام Moneyball وجود دارد که به عنوان ابزار تحلیلی در عملکرد افراد برای یافتن استعداد برتر بکار می رود. در چند مدت گذشته یکی از تیم های بزرگ بیس بال ابریارانه ی Cray را خریداری کرده است. همه ی ما اطمینان داریم که این خرید بخاطر  خیمه شب بازی انتخاب نشده بلکه برای استفاده از قدرت آماری و هوش مصنوعی جهت تقویت و قدرت بخشیدن به ارزیابی و پیش بینی های آن تیم صورت گرفته است.

این یکی از بهترین مثال های منابع انسانی برای این مورد است که عملکرد کارکنان در طول زمان را می گیرد و پیش بینی می کند که چگونه قرار است دچار تغییر شود. این می تواند برای هر نوع منابع انسانی (که از مجموعه ای نشانگر عملکرد کلیدی برخوردار باشد) برای ارزیابی عملکرد کارکنان بکار رود.

۴- تعصبات ناخودآگاه

استخدام کننده ها و منابع انسانی هم انسان اند. به عنوان این گونه راه زیادی را طی کرده ایم اما ناخودآگاه ما هنوز هم بخش عظیمی از زندگی ما را کنترل می کند. شاید ما از این تعصبات و اصرارهای ناخودآگاه آگاه نباشیم اما آنها روی قدرت تصمیم گیری ما اثر می گذارند. منابع انسانی هم از این قضیه مستثنی نیست! اصلاً به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان باتجربه ی منابع انسانی، معتقدند که تصمیمات استخدامی و اشتغال معمولاً با تعصبات اتخاذ می شوند. هوش مصنوعی و تکنولوژی های یادگیری ماشینی، از گذشته با وجود محصولاتی چون Sunstone با این مشکل سروکار داشته اند تا فرآیندها را برای حذف تعصبات بالقوه تصفیه کنند.

 

[تعداد: 4   میانگین:  4.5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar