۴ مرحله برای ایجاد ویدیوهای آنلاین موثر

ویدیوهای آنلاین امروز نقش زیادی را در موفقیت کسب وکار ایجاد می کنند چون طبق آمار و تحقیقات بدست آمده، مردم زمان های خیلی زیادی را صرف تماشای ویدیوهای آنلاین می کنند! پس لازم است که بازاریابان و صاحبان کسب وکارها به ایجاد و توسعه ی ویدیوهای آنلاین در سطح اینترنت بپردازند.

 

4 مرحله برای ایجاد ویدیوهای آنلاین موثر

 

ویدیوهای آنلاین

قرار گرفتن در مقابل دوربین شاید برای شما هم تهدیدآمیز و ترسناک باشد، اما این دیدگاه اصلاً صحیح نیست و نباید اینگونه فکر کنید!

در این پست ۴ مرحله در نظر گرفته شده که توسط Sam Dezeeuw متخصص بازاریاب ویدیویی بیان شده است. این گام های عملی برای ایجاد ویدیوهای کسب وکاری جذاب ایجاد شده اند تا با مخاطبان تان درگیر شوند.

 

۱- یک اسکریپت بنویسید

یک راه برای رهایی از ترس و وحشت حاصل از رویارویی با صحنه و دوربین، این است که یک متن و اسکریپت را قبل از زدنِ دکمه ی “ضبط” ایجاد کنید. ایجاد اسکریپت برای ویدیوی کسب وکار به نظر می رسد که تفننی تر باشد. اساساً، هدف از ایجاد اسکریپت نوشتن یک مقاله با جزئیات دقیق و تشریح آن نیست. بلکه هدف آن، ایجاد طرح جامع از نقاط مهمی ست که قصد دارید در ویدیو قید کنید.

خب حتما می پرسید که این اسکریپت را چگونه باید ایجاد کرد؟

مرحله ی اول این است که موضوع یک ایده ی خاص همراه تان باشد. بدون نگرانی راجع به فرم یا طرح آن شروع کنید به بیان، تشریح و حمایت کردن از جزئیات موضوع! پس از اینکه به یک مقدار رضایت بخشی از این جزئیات رسیدید، سپس کار روی طرح آن را آغاز کنید.

تمرین خوبی ست که با پیام اصلی که قصد انتقالش را دارید شروع کرده سپس به جزئیات باقی بپردازید. وقتی با همه ی ایده های خود روی کار می آیید، باید آنها را به طریقی که مخاطب متوجه شود سازماندهی کنید.

سپس ایده های سازماندهی شده ی خود را بردارید و به فرم و طرح دادن آنها در قالب اسکریپت بپردازید. اما دقت کنید که این یک مقاله نیست! پس با صدای بلند آن را بخوانید. اگر به بخشی رسیدید که غیرطبیعی به نظر رسید، تغییرات لازم را روی آن اعمال کنید.

۲- بهترین وضعیت خود را برای دوربین ببینید

بخشی از دلیل اینکه مردم نگرانِ در مقابل دوربین ظاهر شدن اند، این است که نمی دانند چگونه در مقابل آن به نظر می رسند و از اینکه چگونه به نظر برسند واهمه دارند. در این مورد، به بیان چند نکته می پردازیم تا مطمئن باشید که بهترین ظاهر را در مقابل دوربین حفظ کرده اید:

یکی از بزرگ ترین چیزها برای تمرکز به هنگام فیلمبرداری، کیفیتِ نور تصویر است. بسیاری از مردم که در کارِ ویدیو تازه کارند، به این مورد مهم بی توجهی می کنند. یک روش مقرون به صرفه برای افزایش کیفیت روشنایی این است که دوربین خود را به کنار پنجره برای استفاده از نور طبیعی خورشید ببرید تا به صورت تان بتابد. هیچ چیزی قادر نیست جای روشنایی طبیعی را بگیرد.

اگر استفاده در نور طبیعی در اختیارتان نیست دو یا سه منبع نور را در پیرامون دفتر و یا منزل خود بیابید. حتی چند عدد لامپ هم کفایت می کند. می توانید برای روشنایی در دو طرف چهره ی خود آنها را بکار برید.

اشتباه دیگری که تازه کاران در ویدیوسازی مرتکب می شوند این است که روی فریم (قاب) تصویر خود تمرکز نمی کنند! اینکه فقط چشم ها و دهان شما در فریم تصور قرار دارد بدین معنی نیست که خوب به نظر می رسد! سعی کنید دوربین را در سطح چشم ها قرار دهید. اگر از وب کَمِ لپتاپ استفاده می کنید هرکاری که لازم است را انجام دهید تا وب کم لپتاپ را  -تا سطح چشم ها- بالا بیاورید. بهترین مزایای ویدیوسازی بدین روش، رهایی از چین ها و مشکلات غبغب است.

۳- ادیت می کنید یا نه؟

این مرحله کاملاً اختیاری است. گافی اوقات ادیت یا ویرایش کردن ویدیوهای شما برای حذف کردن توقف های طولانی ضروری ست و در برخی موارد هم ارزش را افزایش می دهد. با اینحال، پلت فرم های ویدیویی مثل لایوِ فیسبوک، اسنپ چت و یا استوری اینستاگرام محبوبیت را افزایش می دهند که این هم یعنی مخاطب جذبِ منظره ی خام و طبیعیِ ویدیوها می شود.

اگر تازه کار هستید و ترجیح می دهید ویدیوی خود را –روی کامپیوتر، مک و یا Windows Movie Maker ادیت کنید، با iMovie شروع کنید. به هنگام ادیت کردن، احتمالاً متوجه می شوید که چه مناطق زیادی وجود داشتند تا آنها را ادیت کنید. یک روش عالی برای کاور کردن/ پوشش دادن ادیت تان استفاده از فیلم اضافی یا اصطلاح مشهور B-roll استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ۱۱ روش استفاده ار ویدیو در بازاریابی محتوا

 

۴- آپلود و بهینه سازی برای جستجو

به عنوان کارآفرین، ما باید روی ایجاد نظرات و در واقع صدای خودمان و کسب وکارمان تمرکز کنیم. یکی از بهترین راه های آن این است که در جستجوهای ارگانیک یافت شویم. اگر می خواهید ویدیوهای شما با جستجو یافت شوند، باید آن را در یوتوب آپلود کنید. زیرا یوتوب، به بزرگ ترین موتور جستجوی جهان یعنی گوگل تعلق دارد. این یعنی الگوریتم گوگل در یوتوب هم پایه ریزی شده است پس نتیجه می گیریم یوتوب جایی ست که باید حتما حضور داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: برای یوتوب چطور ویدیو بسازم؟

 

انتظار نداشته باشید که با آپلود کردن یک ویدیو، هزاران نفر به سمت شما هدایت شوند. در چنین وضعیتی کاری که باید انجام دهید بهینه سازی ویدیوهای آنلاین یوتوب تان است. اینکار را هم می توان با جستجوی کلمات کلیدی انجام داد که بهترین روش هم هست. بدین منظور می توانید از Google’s Keyword Planner استفاده کنید. با ایده هایی از کلمات کلیدی پیرامون موضوع که ترافیک بیش تری را هم جذب می کنند روی کار آیید. این کلیدواژه های محبوب را به هنگام آپلود کردن ویدیو، در تیتر، توضیحات و تگ ها هم بگنجانید.

این داده هایی ست که الگوریتم یوتوب استفاده می کند تا جایی که ویدیوی شما باید در جستجوها رنک و رتبه بگیرد مشخص می کند.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar