۴ مرحله حضور آنلاین کسب وکارها در دنیای دیجیتال

حضور آنلاین شرکت ها در دنیای دیجیتال جزو مهم ترین اقداماتی ست که کسب وکارها باید برای رونق کارشان انجام دهند.

 

4 مرحله حضور آنلاین کسب وکارها در دنیای دیجیتال

 

حضور آنلاین کسب وکارها

قطعا کارهای زیادی را برای برقراری حضور آنلاین خود انجام می دهید، حالا بیایید برای بهبود وضعیت آن هم تلاش کنیم.

بهار از رسیده است، و حالا زمان دمیدن یک زندگی جدید به کانال های دیجیتال است. چه کارهایی را می توانید برای دور کردن خواب زمستانی  از حضور آنلاین تان انجام دهید؟

 

۱- حضور خود را ساده سازید

اول از همه، حضورتان را سازماندهی کنید. فهرستی شاخص از کلمات عبور و کانال های کسب و کاری که در آنها حضور دارید تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که شرکت تان در تمام پلت فرم ها به طور مشابه فعال است. می توان از طریق برندسازی ثابت ، brand voice  و داستان پردازی از این مسئله مطمئن شد.

آیا می خواهید  تمام اطلاعات را در پروفایل فیسبوک قرار داده و یا بیوگرافی اینستاگرام را تغییر دهید؟ آیا صفحات وب سایت خاصی برای هر پلت فرم دارید، و یا با فرستادن بازدید کنندگان به  صفحه اصلی اجازه می دهید تا در وب سایت تان گشت بزنند؟

ضمن پرداختن به این موضوعات، ارزیابی کنید که آیا استراتژی شما واقعا قوی است، و یا امکان بهبود وضعیت وجود دارد یا خیر. اگر استراتژی و تقویم ویرایشی (editorial calendar) روشنی برای حداقل یک ماهِ پیش رو ندارید و تلاش های شما پراکنده هستند – زمانش رسیده تا کنترلش را در دست بگیرید.

 

۲- موارد غیرضروری را حذف کنید

این مرحله دو قسمتی است. اول، شرکت خود را در گوگل سرچ کنید و ببینید که چه چیزی بالا می آید. در بررسی سایت ها هر صفحه ای که به طور خودکار ایجاد شده، هر گونه جعل هویت را نشانه گذاری کنید و مراقب صفحات قدیمی که ممکن است قبلا  ایجاد شده باشند، باشید.

حالا، عمیقا تجزیه و تحلیل های خود را بررسی کنید. ببینید که کدام صفحات سایت تان عملکرد بهتری دارد. یکی از راه های انجام این کار بررسی زمان صرف شده در هر صفحه و نرخ خروج از آن است. صفحات دارای بیش ترین نرخ خروج را ویرایش نمایید تا به وضوح هدف را بیان کنید و همچنین هر گونه CTA  را برای ترغیب به مرحله ی بعدی پیشنهاد کنید. اطمینان حاصل کنید که صفحات شما به آنچه که باید، می رسند و بازدید کنندگان از گام های بعدی درک روشنی دارند.

به علاوه، بررسی کنید  که کدام کانال های اجتماعی بیش ترین  و کم ترین کارایی را برای کسب وکارها به همراه دارند.

زمان واقع بین بودن فرا رسیده و شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تلاش های خود را در شبکه هایی که عملکرد خوبی ندارند صرف کنید یا خیر.

آیا عملکرد مناسب می تواند بخاطر عدم تلاش و ارسال نامنظم پست ها باشد؟ می تواند بخاطر عدم تطابق  بین مخاطبان و یک کانال باشد؟ علت هرچه که باشد،  شما یا باید استراژی ایجاد کنید که از آن پیروی می کنید و یا باید حساب کاربری تان حذف نمایید. حالت دوم در صورتی که در تمام شبکه های بزرگ حساب داشته باشید، حالت دوم می تواند بهتر باشد.

 

۳- ظاهرتان را تازه کنید

یکی از ساده ترین راها برای دمیدن یک زندگی جدید به حضورتان  ، تازگی بخشیدن به تصاویر است. شاید  نمی خواهید که رنگ های آرم و برند خود را در هر بهاری تغییر دهید، اما این فرصتی بزرگ برای استخدام یک عکاس و گرفتن عکس های جدید از خودتان و کسب و کارتان است.

شما از این تصاویر برای بسیاری از چیزها بارها استفاده خواهید کرد، از وب سایت گرفته تا رسانه های اجتماعی، و حتی مواد چاپی. این موارد بسیار سودآورند.

 

۴- یک ابزار بهره وری جدید بکار بگیرید

حالا که حضور دیجیتال خود را ساده و تازه کرده اید، اجازه دهید در مورد بهره وری صحبت کنیم. شما هنوز هم  زمان زیادی دارید تا امسال بازاریابی خود را به سطح بعدی برسانید. اغلب اوقات، شما فقط به ابزارهای مناسب برای این کار انجام نیاز دارید. آخرین چیزی که باید بررسی کنید این است که کسب و کار شما در کجا  بیش ترین مشکل آنلاین را دارد. با دانستن اینکه برنامه ریزی زمان زیادی طول می کشد، پلاگین ها با هم همخوانی ندارند، یا حوزه دیگری وجود دارد که قطعا از اتوماسیون سود خواهد برد، در ابزار مناسب سرمایه گذاری کنید.

واضح است که شما می توانید تمام این مراحل را هر زمان که بخواهید انجام دهید. اینکه به طور مداوم حضور آنلاین خود را کنترل کرده و بهبودش بخشید، بسیار سودمند خواهد بود. اگر تا به حال این کار را نکرده اید، حالا این کار را شروع کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar