۵ ابزار برای کشف اخبار واقعی یا غیرواقعی در اینترنت

5 ابزار برای کشف اخبار واقعی یا غیر واقعی در اینترنت

کشف اخبار واقعی

با توسعه تکنولوژی در تمام جهان کسب و کارها روز به روز در حال گسترش است، کشف اخبار واقعی از غیر واقعی تا حدودی مشکل شده است. انتقال خبر در اینترنت راحت تر و با سرعت بیشتری نسبت به نشریات یا رسانه ها صورت می گیرد. در حال حاضر بیشتر مردم می توانند خبر تولید کنند و آن را در وب سایت های خود منتشر نمایند. اما این مشکل باعث شده تشخیص خبرهای واقعی و غیر واقعی در اینترنت دشوار باشد. در این مقاله ابزارهایی را که به شما معرفی خووهیم کرد تا با کمک آن ها بتوانید به کشف اخبار واقعی از غیر واقعی بپردازید.

ابزار FIB در گوگل کروم

ممکن است پیدا کردن خبرهای واقعی در اینترنت با وجود اخبار غیر واقعی کمی دشوار باشد. زیرا همه هر نوع محتوایی در وب سایت ها منتشر می کنند و ما اطلاعاتی دقیقی از صحت آن نداریم. ابزار FIB در گوگل کردم به عنوان ابزاری با هوش مصنوعی کاربرد فراوانی دارد و اخبار واقعی را برای شما کشف خواهد کرد. این ابزار جستجو درباره خبر مورد نظر جستجو می کند و درباره منابع گوناگون، تصاویر مربوط اطلاعاتی در اختیارتان خواهد گذاشت. بعد از جستجوی اطلاعات علامتی را به شما نشان می دهد که آیا خبر مورد نظر واقعی بوده یا خیر!!

ابزار Fake News Alert


این ابزار به گوگل کروم کمک می کند خبرهای غیر واقعی را بخواند و به خوانندگان خبر هشدار دهد. این ابزار پیشرفته است و بسیاری از مردم برای کشف خبرهای غیر واقعی از آن استفاده کرده اند. این ابزار نیز با استفاده از هوش مصنوعی به کشف موار غیرواقعی و مقایسه خبرهای صحیح و غیر واقعی می پردازد. با این ابزار بیشتر و راحت تر به منابع گوناگون خبری اعتماد کرده و نتایج خوبی به دست آورید. همینطور به کشف اخبار واقعی بپردازید.

مطالب بیشتر برای مطالعه:

سایت Snopes


این سایت شایعه هایی را در در اینترنت پخش می کنند کشف می کند و خبرهای قابل اعتمادی به مردم ارائه می دهد. این سایت را فردی به نام ” David McAlson” تاسیس کرده است. این سایت خبرها و شایعات غیر واقعی را با تحقیقات عمده در اختیار عموم قرار می دهد. بیشترین شایعه ها و خبرهای غیر واقعی جهت بالا بردن بازدید سایت ها کاربرد دارد. David McAlson می گوید؛ چنین خبرهایی از قرن ۱۹ آغاز شده است. و بیشتر سایت ها جهت منافع شخصی خود از انتشار چنین خبرهایی بهره می برند.

ابزار B.S.Detector


این ابزار به گوگل کروم کمک می کند اخبار غیر واقعی را در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر وجود دارد کشف کند. این ابزار با هوش مصنوعی خود برای کشف داستان های غیر واقعی کاربرد دارد. مثلا اگر در فیس بوک داستانی غیر واقعی را مطالعه می کنید این ابزار به شما هشدار می دهد که این داستان غیر واقعی است.

 

ابزار Media Bias/Fact Check


این وب سایت هم بدای گوگل کروم و هم برای اندروید کاربرد دارد. این سایت تمام اخبار غیر واقعی در سایت ها و شبکه های اجتماعی را کنترل و کشف می نماید. هنگام جستجو و پیدا کردن خبری روی صفحه هشداری با عنوان “MB/FC” برای شما ظاهر می شود با کلیک روی این عنوان می توانید به کشف اخبار واقعی بپردازید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar