۵ استراتژی محتوا که همیشه باید استفاده کنید

cstland-content-strategy

 

استراتژی محتوا

براساس بررسی اخیر که توسط Demand Gen Report انجام شده، ۴۷ درصد از خریداران B2B قبل از اینکه تعامل را با فروشنده ها شروع کنند، ۳ تا ۵ قطعه محتوا را مصرف می نمایند. اما هنوز هم، بیش از ۷۰ درصد بازاریابان فاقد سازگاری یا یکپارچه شدن با استراتژی محتوا هستند.

شما چطور؟ فکر می کنید شما هم جزو این آمار هستید؟ در وب سایت حاضر، مطالب زیادی در خصوص بازاریابی محتوا، استراتژی و تفاوت آنها صحبت کرده ایم که می توانید مطالعه کنید.

حقیقت این است که داشتنِ استراتژی های بازاریابی محتوای متنوع برای کسب و کار شما هرگز بسیار مهم نبوده است. نگران این موضوعات نباشید و کسب و کارتان را به مجموعه پدیده فکر مهتر بسپارید تا با تولید محتوای ویژه ی خودتان، جزو وب سایت های برتر کشور گردید. بدین منظور، در این پست استراتژی هایی را که همواره باید با خود همراه داشته باشید را جمع آوری کرده ایم. امیدوارم مفید واقع شود.

  • محتوای معتبر خلق کنید

اینترنت دائماً در حال تحول است. در گذشته، شما می توانستید با جار و جنجال راه انداختن مخاطبان و طرفدارانی را حتی برای پست های ۴۰۰ واژه ای هم جذب کنید. اما امروز، واقعیت چیزِ دیگری ست. امروز اگر محتوایی را که موسس Backlinko ، آقای Brian Dean نام ویژه ای برای آنها نهاده تولید نکنید، در حال هدر دادن زمان هستید. از نظر او: مخاطب باید بگوید “WOW این فوق العاده س!” برای اینکه بازار پرهرج و مرج امروز را دریابیم، لازم است محتوایی معتبر ایجاد کنیم. محتوا علاوه بر اینکه باید کامل و با تحقیقات باشد، باید طوری باشد که شما را به عنوان منبع در حوزه ی ویژه ی خودتان معرفی نماید.

  • محتوای بادوام خلق کنید

با یک محتوا کامل و با تحقیقات لازم شما نمی توانید بر فرازِ رقبای خود قرار بگیرید. محتوای شما باید به روز و مرتبط با علایق خوانندگان تان باشد. دقیقاً همانطور که ما در پدیده فکر مهتر هم مطالب جدید و روزانه را ارائه می دهیم.

با محتوای بادوام و به روز، به رنک و رتبه ی بهتر در موتورهای جستجو دست می یابید که با رعایت کردن موارد مهم در این خصوص، ترافیک بیش تری به سمت وب سایت تان جاری می شود که نتیجه ی آن هم رونق بیش ترِ کسب و کار شماست.

  • به زبان ساده و قابل فهم بنویسید

سال ها قبل، نویسنده ی تبلیغات، Robert Bly برای نوشتن کتابی که درباره ی “رهبری اجرایی” بود با ۱۰۰ مدیرعامل مصاحبه کرد. او می خواست بداند: آیا افراد موفق از کلمات بزرگ، پرمدعا استفاده می کنند؟ یا دقیقاً مثل من و شما صحبت می کنند؟ برخلاف انتظارش، همه به زبان روزانه و ساده صحبت کردند. شاید وسوسه کننده باشد که موقع نوشتن، فکر کنید با نویسنده های دیگر در حال رقابت هستید و تمایل به استفاده کردن از کلمات و لغات سنگین در شما ایجاد شود. در چنین لحظاتی باید به یاد بیاورید که شما برای همکلاسی های خود در دانشگاه نمی نویسید! شما برای مشتریان خود می نویسید.

وقتی محتوایی بادوام، به روز و معتبر می نویسید از زبان ساده و قابل درک استفاده کنید. خصوصاً زمانی که موضوع موردنظر بسیار پیچیده است! انگار که دستِ خواننده ی مطلب را گرفته اید و با او به آرامی شروع به قدم زدن می کنید. خواهید دید که خواننده، از شما قدردانی خواهد کرد.

  • روی یک ایده بزرگ تمرکز کنید

ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم و به منابع فوق العاده بی شماری دسترسی داریم. برخلافِ این مزیت، همچنان تشنه ی دانش هستیم.

خوانندگان شما می دانند چه کاری انجام می دهند، اما آنچه را که می دانند انجام نمی دهند. زیرا آنها در همه چیز غرق شده اند! آنها به دنبال ۱۰ راهکار متوسط برای حل کردن مشکلی که دارند نیستند، به اندازه ی کافی سرشان شلوغ هست! فکر می کنید خوانندگان شما به اندازه ای زمان دارند که همه ی پیشنهاداتی که در هر پست وب سایت می خوانند را عملی کنند؟ البته که خیر!

آنها هم مثل همه، دوست دارند سریع ترین و راحت ترین راهکار را برای انتخاب مشکلات شان انتخاب کنند. پس – یک ایده ی بزرگ که دقیقاً توضیح دهد چه کاری را چه زمانی و چگونه انجام دهند ارائه دهید.

استراتژی پنجم هم این است که با تاثیرگذاران حوزه ی خود در ارتباط بوده و نام آنها را در مطالب و محتوای خود قید کنید و هشتگ های ویژه ی صنعت خود را هم بشناسید. جهت مشاوره و اطلاعات بیش تر می توانید با تیم ما تماس بگیرید.

 

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar