۵ راه ساده برای یافتن صدای برند تان

صدای برند خود را شناسایی کنید. شما برای رشد کردن و موفق شدن برندتان، به انتخاب تنِ صدای برند نیاز دارید. در این پست چند راه برای شناسایی آن پیشنهاد می شود.

 

5 راه ساده برای یافتن صدای برند تان
صدای برند

 

صدای برند

این همان چیزی ست که مصرف کننده باید در هر زمانی که با محصولات و خدمات شما روبرو می شود، بشنود.

هر روز مصرف کنندگان در معرض بی نهایت برند قرار می گیرند. شعارها و تبلیغات تلویزیونی، رادیویی و در اینترنت! آنها بدنبال جلب توجه کردن مردم در فروشگاه ها و بیلبوردها هستند. برای مردم سخت است که مفهوم اینهمه صدا را دریابند و برای برند هم سخت است که بتواند صدای خودش را به مصرف کننده برساند.

 

 

مخاطب شما چه کسانی ست؟

یکی از اولین مراحل برای تشکیل صدای برند تان، شناساییِ صدای مخاطبان تان است. اگر شما هم همانند بسیاری دیگر از شرکت ها بیش از یک گروه مخاطب هدف دارید از هر بخش یک نفر را انتخاب کنید. برای این افراد شخصیت درنظر بگیرید و با آنها مصاحبه کنید. سوال هایی نظیر “شما اهل کجا هستید؟” و “از چه طریقی به محل کار خود می رسید؟” بپرسید.

بکگراند مشترک از همه ی مخاطبان شناسایی کنید و مطمئن شوید که صدای برند شما قادر باشد درباره ی این زمینه ها، با همه ی مخاطبان بطور مساوی صحبت کند. در نهایت، می خواهید بدانید که هر بخش از مخاطبان درباره ی حوزه ی شما چه فکری دارند و از شرکت تان چه انتظاراتی درون خود پرورش می دهند.

 

مطلب پیشنهادی: برند را چطور ایجاد کنم؟

 

مخاطبان شما حتی در رابطه با آشنایی با شرکت تان هم بطور متفاوت عمل می کنند. شاید مشتری جدید به هنگام تشکر به همان سطحِ غیررسمی کسی که مشتری طولانی مدت شماست رفتار نکند. پس تن صدا هم باید تنظیم شود.

 

۵ راه برای یافتن تن صدای برند

هیچ راهِ یک طرفه ای برای توسعه ی صدای برند وجود ندارد. با چند تمرین، با استفاده از کمی تصور، با یا بدون کمک تیم، می توانید به تن درست دست یابید.

۱- به برند خود شخصیت دهید

با اجازه ی شبکه های اجتماعی که به برندها دادند تا مستقیماً بتوانند با مصرف کننده ها صحبت کنند، خیلی بهتر است که به برندتان به عنوان یک انسان واقعی نگاه کنید. این برند انسانی شبیه به چه کسی ست؟ جوان است؟ پیر است؟ باحال است یا سنگین و جدی؟

۲- طوفان ذهنیِ “صفت” برگزار کنید

از اکثر اعضای تیم تان بخواهید تا به سه صفتی که قادر به تشریحِ برند و فرهنگ تان هست فکر کنند. این صفت ها را مقایسه کنید تا ببینید آیا ایده ی خاصی هست که مرتب تکرار شده باشد. سپس از آنها برای نقطه ی شروع استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: قوانین یک برندینگ عالی چیست؟

 

۳- هرجا که مخاطب هست، بروید

بطور آنلاین در فیسبوک، توییتر و انجمن های آنلاین جستجو کنید. تا ببینید مخاطبان هدف تان در کجا زمان خود را سپری می کنند. ببینید چطور باهم صحبت می کنند.

۴- سخنران ایده آل را انتخاب کنید

سخنرانان مشهور، یک راه محبوب برای این است که برندتان را به سرعت قابل شناسایی کنید. شخصیت معروفی را که فکر می کنید بهترین نشان دهنده ی برندتان است را انتخاب کنید. آنها را در زمینه ای که انتخاب کردید امتحان کنید. مثلاً اگر بازیگر طنز انتخاب می کنید، باید انتظار داشته باشید که به دوستِ طنز و باحالِ مخاطب تان تبدیل شود.

۵- با صدای بلند بخوانید

پس از اینکه کمی نوشتید، آن را با صدای بلند برای خودتان و یا مخاطبان بخوانید. اگر بخشی از آن، ناشی یا غیراستادانه به نظر برسد یعنی برای برندتان مناسب نیست!

 

توجه

پس از اینکه تن صدای برند خود را کشف کردید، بسیار بسیار مهم است که آن را بصورت مداوم در تولید محتوای خود حفظ کنید.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar