۵ رفتار کاری که موجب آزار کارفرما می شود

رفتار کاری

رفتار کاری

قبل از شروع مطلب، لازم است یادآوری کنیم که : شما باارزش هستید و کارفرمایان شما را دوست دارند؛ زیرا شما برای کسب و کار اهمیت دارید.

بعد از یادآوری این نکات، باید بدانیم که با وجود این علاقه شما همواره می توانید با انجام برخی کارها کاری کنید که کارفرما احساس بدی را تجربه کرده و هرگز از یاد نبرد. (چه بسا که منجر به اتفاقات ناگواری شود!)

شاید در این لحظه مثالی به ذهن تان خطور نکند بدین منظور ما در این پست، به ذکر ۵ مورد از آنها که به نظر از اهمیت زیادی برخوردارند برای شما گنجانده ایم. امیدواریم که مفید واقع شود.

۱- صحبت های در گوشی و گپ های بی مورد

به عنوان یک کارفرما، زمانی که شما را (کارمند) را با کارمند دیگری به مدت بیش تر از چند دقیقه در اتاق استراحت می بینم شناخت من از شما به کلی تغییر کرده و محاسباتی نامعقول انجام خواهد شد.

لحظاتی که شما مشغول گپ با همکارتان هستید هر دقیقه اش برای من به ارزش فروش سریال Game of thrones (در هر ساعت) محاسبه می شود. بله منطقی نیست! اما میزان حساسیت این امر را برایم نشان می دهد.
حتی این ساعات را می توانستید با همسر خود در یک رستوران به صرف شام سپری کنید. در این مورد هم سخنانم را باور کنید دیر یا زود همه ی صاحبان کسب و کار به همین روش محاسبه خواهند کرد.

۲- اعتراض کردن بدون ارائه ی پیشنهاد

همه ی ما اعتراض و شکایت هایی داریم. و صاحبان کسب و کار از جمله کسانی هستند که احتمالا با مقدار بیش تر اینگونه اعتراضات سروکار دارند. از طرف دیگر، کارفرمایان همیشه خواستار بهبود کسب و کارشان هستند.
من هم به عنوان یک کارفرما، همیشه از شنیدن بازخوردهای مثبت کارکنانم خوشحال می شوم و دوست دارم که تک تک آنان در موفقیت شرکت سهمی داشته باشند. ولی موضوع اینجاست که: شما بیش مواقع اعتراض می کنید! به فرض مثال: کامپیوترها خیلی کند شده اند – هوای اتاق خیلی سرد شده – تعداد افراد برای انجام کار، کافی نیست! – هزینه ی بیمه ی سلامتی بسیار گران شده است – کسی که در کنارتان می نشیند بوی ناخوشایندی دارد و …
شاید این جملات برای شما هم آشنا باشد. همه ی اینها از جمله شکایاتی هستند که کارکنان دارند. البته ما کارفرمایان هم قبول داریم. بالاخره، انسان هستیم و باید که بتوانیم خود را بروز دهیم اما موضوع اینجاست که ما این نحوه ی بیان را دوست نداریم!

ما از شنیدن مسائل و مشکلات خوشحال می شویم اگر که شما آن را در قالب پیشنهادات برای کنارآمدن بیان کنید.
اگر در روزهای آتی، قصد دارید درباره ی چیزی شکایت کنید ابتدا فکر کنید: چگونه می توانم این مسئله را بهتر کنم؟
شاید با پیشنهاد شما موافق نباشیم اما بدون شک، از گفتگو با شما استقبال خواهیم کرد.

۳- اگر باعث پولسازی نشوید!

یک نکته ای که باید قبول کرد این است که بدانید همه ی افراد در سازمان بی توجه به نقش آنان، در حال فروش هستند. اکثر ما می دانیم که نمی توان با مشتری فعلی مان به حداکثر فرصت ها حتی با صرف هزینه های زیاد بازاریابی برای جذب مشتریان جدید دست یافت. ما به کمک همه ی شما در این مسیر نیاز داریم. شما در ردیف اول قرار دارید.
زمانی که در حال صحبت با مشتری هستید چه محصولات و خدماتی را از شرکت خودتان می توانید به او پیشنهاد دهید؟ چه راه های دیگری وجود دارد که با انجام آنها در عین اینکه به موفقیت شرکت خود کمک می کنید نیاز مشتری را نیز بتواند رفع کند؟

کدام دسته از اشخاصی که با آنان صحبت می کنید می توانند فروشنده ی خوبی شوند؟ در مورد دوستان و جامعه ی خودتان چطور؟ آیا شما با یک رویکرد مثبت، نشان دهنده ی شرکت خود هستید؟ به دنبال فرصت ها می گردید؟
اگر به تنهایی، فقط به انجام وظایفی که مسئول آن هستید مشغولید چندان اهمیتی ندارد.. اما اگر به طریقی به مدیر خود کمک می کنید تا به افزایش فروش دست یابد باید بدانید که یک بخش ضروری برای شرکت محسوب می شوید.

 

۴- اگر چیزی را که می گوئید، انجام ندهید!

اگر چیزی را قول می دهید، عمل کنید. اگر تخمین می زنید که ساعت ۷ در محل کار حاضر می شوید ساعت ۷ همانجا حضور بهم رسانید.
اگر مسئول سیستم پاسخگویی هستید و یا آموزش کارکنان جدید را به عهده گرفته اید دقیقا همان کار را انجام دهید.

صاحبان کسب و کار، وابسته به منابع و کارکنان هستند. بله؛ ما به کمک شما نیاز داریم. ما به کسانی نیاز داریم که با گفتن ” بله” همان را هم به درستی انجام دهند.

ما از بین شما، بیش تر به انجام دهنده ها نیاز داریم تا کسانی که فکر می کنند!
کسانی که چنین رفتارهای خوشایندی را دارا هستند و مورداعتماد واقع می شوند جزو افرادی قرار می گیرند که ما در صورت یافتن شان، هرگز اجازه ی ترک شان را نخواهیم داد.

ما وابسته به این اشخاص هستیم. کسانی که هرچه می گویند را انجام می دهند با رعایت کردن این قانون ساده می توانند همواره یک دوست مادام العمر باقی بمانند. – کارمند شما-

۵- در نتیجه، شما فوق العاده نیستید!

بله، شاید این تیتر چندان خوشایند جلوه نکند اما شما هم نباید فراموش کنید که برای یک شرکت خوب کار می کنید. شما مردم و صاحبان کسب و کار خود را دوست دارید. البته که ما هم اشتباهات مختص خودمان را مرتکب می شویم.
شما هیچ سازمانی را پیدا نمی کنید که بدون مشکل بوده و همه چیز در آن عالی باشد. همه ی شرکت ها، مشکلات خاص خودشان را دارا هستند.

اما موضوع حائز اهمیت، تلاش های ماست! همواره باید حداکثر تلاش خود را برای ادامه دادن کسب و کارمان به کار ببندیم. تا هر اندازه ای هم که رشد اقتصادی کند باشد مهم نیست، خود رشد کردن اهمیت دارد و همه ی اینها یعنی ما نهایت سعی مان را به کار گرفته ایم.
شما هم سطح کیفی زندگی خود را به ما وابسته می دانید و این برای ما مسئولیت آسانی نیست!
دستمزد افراد را طبق تاریخ مقرر پرداخت می کنیم و همواره در صورتی که به ما نیاز داشته باشید حاضریم. نقش شما برای سازمان، مثل یک ربات نیست بلکه خود شما یک بخش مهم از کسب و کارمان را شکل می دهید.

پس شما هم باید از این امر رضایت داشته باشید. حداقل هرچند وقت یکبار این قدردانی را به طریقی نشان دهید. یک تشکر ساده یا یک شکایت! این شکایت ها در ظاهر چیز خاصی نیستند اما یک سردرد عظیم را در طول یک روز برای صاحب کسب و کار به همراه خواهد داشت.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar