۵ عادت تیم های موفق با عملکرد بالا

ایجاد تیم های موفق با عملکرد بالا نیازمند ساختن عادت های درست است.

 

5 عادت تیم های موفق با عملکرد بالا

تیم های موفق

۵ عادت تیم های موفق با عملکرد بالا را در این پست می خوانید:

 

۱- اهداف را بطور مرتب، تنظیم کرده و بازنگری کنید

اگر تیم نداند که قصد تلاش و دستیابی به چه اهدافی را دارد چطور عملکرد خوبی را ارائه دهد؟ هیچ مسیری نیست. هیچ هدایت کننده و هیچ تأثیری نخواهد بود! شاید به لحاظ کیفی یا کمی -و یا هر دو- کارهای خوبی انجام دهند اما آیا کارهای شان چیزی را به چشم انداز کلی سازمان اضافه می کند؟

ClearCompany می گوید ۹۷ درصد از کارکنان و مدیران باور دارند که عدم هم ترازی درون تیم، در نتایج پروژه و یا وظیفه تاثیر دارد. تنظیم هدف به تیم اجازه می دهد تا بشناسند و درک کنند که مشارکت های کاری آنها در اهداف بزرگ تر سازمان چه نقشی را ایفا می کند.

 

۲- ارتباط برقرار کنید!

بهترین تیم ها، همان هایی هستند که اغلب روابطی سازنده و آشکار دارند. ارتباطات آشکار اطمینان حاصل می کند از اینکه سوءتفاهم ها به حداقل رسیده و همه ی افراد وقتی قرار باشد اقدامات بعدی را در پروژه انجام دهند در یک سِمَت قرار دارند. ارتباط سازنده به اعضای تیم اجازه می دهد تا از اشتباهات شان بیاموزند و نتایج بهتری را ارائه دهند. بخاطر داشته باشید که ارتباط یک جاده ی دوطرفه است. پس اعضای تیم را تشویق کنید تا فیدبک را پیرامو مسائلی که کارهای شان تاثیر دارد دریافت و ارائه دهند.

۳- ذهنیت حل مسئله داشته باشید!

ویژگی اصلی تیم های موفق توانایی آنها بر غلبه آمدن موانع است. در محیط کاری، هیچ چیزی صاف و راحت صورت نمی گیرد. مشکلات در قالب های مختلفی ظاهر می شوند. می تواند تأخیر در منبع باشد، ناتوانایی های تکنیکی باشد یا ایده ای که به دنیای واقعی بدل نشده است. بدون درنظر گرفتن ذات مشکل، تیمی با ذهنیت حل مسئله یکی از بهترین تجهیزاتی است که می توان با آن در مقابل موانع ایستادگی کرد.

۴- منابع و اطلاعات را به اشتراک بگذارید

همانطور که همه می گویند هیچ “مَن”ی در تیم وجود ندارد. بهترین کار بصورت فردی دست یافتنی نیست. در دنیای امروز شرکت های بزرگ، همکاری و تعاون برای بهینه سازی عملکرد تیمی، ضروری ترین چیزهاست.

به اشتراک گذاری منابع و اطلاعات به نظر کارِ ساده ای می آید اما حقیقت این است که گاهی اوقات ما خیلی گرفتارِ چیزهایی که -بطور فردی- می دانیم و انجام می دهیم؛ می شویم که باعث می شود با سایر تیم در میان نگذاریم.

به عنوان یک رهبر، هربار که اعضای تیم بازخورد گزارش را به شما برمی گردانند باید دید بهتری از تصویر کلی داشته باشید. برای مثال، می توانید نقش پررنگ تری در تشویق کردن شان برای تبادل اطلاعات و منابع ایفا کنید.

 

۵- اعتماد را گسترش دهید

اغلب، ما راجع به همکاران مان فقط در محیط شرکت فکر می کنیم. یعنی کارهایی که انجام می دهند، جوری که به نظر می رسند و اعتیادشان به مصرف کافئین در طول روز! اما واقعیت این است که هر شخصی ارزش ها، داستان و تاریخ خودش را دارد و این ویژگی ها را با خود به محل کارشان می آورند.

یکی از راه های مهم برای توسعه ی اعتماد بین کارکنان و اعضای تیم، گسترش رابطه ی هوشمندانه با هر فردی است که فراتر از موضوعات محل کار پیش می رود. فرصت هایی را بیابید تا با افراد ارتباط فردی برقرار کنید؛ نه از روی همکاری!

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar