۵ عبارت اشتباه مدیر بازاریابی چیست؟

اشتباهات مدیر بازاریابی

 

 ۵ عبارت اشتباه مدیر بازاریابی

نبرد موفقیت و شکست هرگز به پایان نمی رسد، و نکته مهم این است که موفقیت و شکست در تمام مراحل زندگی شخصی و کسب و کار ما وجود دارد. در باراریابی هم انواع آن به چشم می خورد، هم مدیران موفق داریم و هم مدیران شکست خورده. اشتباه مدیر بازاریابی در اتخاذ تصمیم و استفاده از برخی عبارات ممکن به نابودی کسب و کار وی تبدیل شود!

فرد موفق در این راه فردی ست که  طرح او به واقعیت تبدیل شود و شرکت و وبسایت او به موفقیت برسد، از آن برند تجاری بزرگی بسازد و در بازار، موفقیت های چشم گیری را کسب کند. فرد شکست خورده در این مسیر، ۵ عبارت را با خود تکرار می کند، اما یک مدیر بازاریابی موفق، خصوصاً مدیری که با تمرکز خاص پروژه های خود را در بازار کنترل می کند این کار را انجام نمی دهد.
پس چرا با هم این امور را کشف نکنیم؟ بهتر است بدانیم که باید از چه چیزهایی دوری کنیم تا به موفقیت های بیشتری دست یابیم.

۱- سئو ” بهبود موتورهای جستجو” بی اهمیت است!!!

هنگامی که یک مدیر برای مشهور شدن یک سایت در وب کار می کند، باید بداند که روی سئو و بهبود نام شرکت که در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و … است باید تمرکز کند، و بدون سئو محتویات وبسایت شرکت شما در موتورهای جستجو که مردم به صورت رایگان از آن ها بازدید می کنند دیده نمی شود.

مقاله مرتبط : سئو چیست ؟ چرا برای رونق وبسایت خود، به دانش سئو نیاز داریم ؟

۲- من فکر می کنم لازم نیست به شبکه های اجتماعی اهمیت دهیم!!!

اشتباهی که بسیاری از مدیران بازاریابی مرتکب می شوند، بی اعتنایی به شبکه های اجتماعی برای جذب مخاطبان، مشتریان و بدست آوردن سفارش برای محصولات جدید است. مطالعات نشان می دهد وبسایت هایی که در فیسبوک مطالب خود را به نمایش می گذارند اگر ۱۰۰۰ بازدید داشته باشند در خود وبسایت ماهانه فقط ۱۴۰۰ بازدید خواهد داشت، و  در توییتر اگر ۱۰۰۰ بازدید داشته باشید در وبسایت ماهانه ۸۰۰ بازدید خواهید داشت.
فراموش نکنید ۴۹ درصد از بازاریابان در شبکه های اجتماعی، عاشق بازاریابی از طریق اینترنت هستند و حاضرند محصولات خوب شما را خریداری کنند.

مقاله مرتبط : بازاریابی شبکه های اجتماعی و مزیت های آن

۳- اغلب اوقات تبلیغات باعث جذب مشتری نمی شود!

با وجود برنامه های تبلیغاتی جهانی که برای جذب مشتری مورد هدف قرار می گیرد و به تعداد دلخواه و در هر زمان و مکانی از دنیا و منطقه جغرافیایی با اوصافی دیگر وجود دارند، دیگر این عبارت خنده دار است  که بگویید؛ تبلیغات باعث جذب مشتری نمی شود! و اشتباه بزرگی ست که بین مدیران بازاریابی شایع شده است.
مثلاً تبلیغات فیسبوک یا گوگل می تواند مشتریان زیادی را برای شما جذب کند و اغلب آنان از شما خریداری می کنند و مخاطب وبسایت شما هستند.

مقاله مرتبط :‌ تبلیغات چه فایده ای دارد ؟

۴- وقت کافی را برای تولید محتوای خوب ندارم!

این مشکل دیگری ست که مدیران به ویژه افرادی که در وبسایت ها و مجله ها کار می کنند گرفتار آن می شوند. مخاطبان، تشنه ی خواندن مطالبی با محتوای خوب هستند، پس مدیران باید زمان کافی را برای تولید محتوای خوب اختصاص دهند تا کلماتی که به کار می برند کلمات مورد علاقه مخاطب باشد و باعث شود بازدید کنندگان بیش تری داشته باشید. همینطور مدیر شکست خورده متوجه شود که نباید این عبارت را تکرار کند!

مقاله مرتبط : نکاتی برای ایجاد مطالب قدرتمند در وبسایت

۵- من همه چیز را درباره بازاریابی می دانم!

این عبارت اشتباه است، در بازاریابی این جمله معنایی ندارد، حتی اگر تجربه زیادی دارید و استراتژی های زیادی را آموختید و لیست بزرگی از موفقیت را نیز کسب کرده باشید، در این کسب و کار همیشه روش های جدیدی وجود دارد و در حال تغییر است، و شما از حقه انسان هایی که در بازار وجود دارد بی اطلاع هستید، پس هدف ما رسیدن به موفقیت و انتقال از مراحل نخست به مراحل جذب مشتری و بزرگ شدن برند در بازار است.

خلاصه

این کل مطلبی بود که در این مقاله می توانستیم برای شما توضیح دهیم، فقط یک راهنمایی برای مدیران عزیز داریم و آن این است که بازاریابی کسب و کار نیاز به کسی دارد که با تغییرات آن کنار بیاید، و به شجاعت و تجربه و ایده های خلاق برای توسعه و پیشرفت نیازمند است، پس صبر را فراموش نکنید و توقع ظهور نتایج سریع را هم نداشته باشید، موفقیت به آسانی و با سرعت به دست نمی آید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar