۵ نکته در ایجاد یک کمپین بازاریابی محتوا موفق!

کمپین بازاریابی محتوا

 

 

کمپین بازاریابی محتوا

عبارت “بازاریابی محتوا” این روزها در سراسر وب وجود دارد. محتوا چیز های زیادی را در بر میگیرد- وبینار ها (سمینار تحت وب)، پست های وبلاگ ها، فیلم ها، اشتراک های شبکه اجتماعی و موارد دیگر- که به نظر یک ایده بسیار عالی است.اگر یک کمپین دیجیتالی که به خوبی مدیریت شده باشد، و درست انجام شود،مزایای قابل توجهی برای کسب و کارها و کارآفرینان خواهد داشت. چنین استراتژی این قدرت را دارد تا یک کسب و کار را به عنوان مقامی مهم تعیین کرده و صاحبان و مدیران اجرایی را به عنوان کارشناس معرفی کند.

همانطور که گفته می شود، مشکل در جزئیات است. اجرای چنین کمپینی آنطور که به نظر می رسد آسان نیست و به تلاشی کمی بیشتر از فشار دادن یک دکمه نیاز دارد. بسته به اهداف کسب و کارتان، نیاز است تا برای هماهنگی شخصیت آنلاین برند شرکت خود با نیازهای مشتریان، زمان صرف کنید. محتوای به اشتراک گذاشته شده ، به محض پست شدن، نیاز به تعامل از سوی شما دارد. با گفتن چیزی معنی دار برای تحریک ادامه گفتگو، مستقیما با جامعه ی خود تعامل داشته باشید.

بازاریابی محتوا می تواند یک مزیت برای برند شما باشد.

مطمئن باشید که از این حقایق آزمایش شده در هنگام برنامه ریزی برای کمپین خود پیروی می کنید:

  1. شناخت مخاطب و حفظ محتوای مربوطه. هر شبکه ی اجتماعی دارای هویت و مخاطبان منحصر به فردی است ، پس تحقیق درباره ی جمعیت سیستم عامل های بازاریابی اجتماعی که شما برای اشتراک گذاری استفاده می کنید، زمان بر خواهد بود. تمام سایت ها یکسان نیستند. برخی به شدت مورد علاقه ی مردان است (+ Google) و برخی دیگر برای زنان محبوب تر هستند(پینترست). اطلاعات کنونی روی سایت را برای تعیین جایی که می خواهید محتوایتان را به اشتراک بگذارید، بررسی کنید تا بهترین تاثیر گذاری را داشته باشد.

اگر شما برای کسب و کار و یا مصرف کنندگان بازاریابی می کنید، بدون شک باید علایق آنها را درک کنید. وبلاگ ها هنوز هم یک راه عالی برای ساخت یک جامعه ی مرتبط درباره ی برند و و علایق و منافع شما هستند. نمونه ای از یک وبلاگ که با موفقیت از بازاریابی محتوا استفاده می کند، co.SavvySeller است. یک سایت اجتماعی که توصیه های مفیدی برای فروشندگان آنلاین ارائه می دهد در حالی که تبلیغات شرکت مادر خود، یعنی World Lister را ، به نمایش می گذارد.

بررسی کنید که مشتریان شما چه چیزی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. با مربوط کردن پست های وبلاگ خود به خوانندگان، ممکن است آنها مطالب شما را به خوبی منتقل کنند و مدافع شما شوند و بازاریابی رایگان و در عین حال ارزشمندی برای شما به ارمغان داشته باشند.

  1. پرهیز از خودارجاعی ثابت. خود ارجاعی مکرر، منجر به تحریک تعامل نخواهد شد. روزهای پخش تبلیغات مدتهاست که گذشته است، و رادیو و تلویزیون بدون پیچ و تاب دادن به پیام شما کاری انجام نمی دهد جز آنکه خوانندگان را دلسرد می کند. در عوض می توانید از داستان ها برای نشان دادن مزایای کسب و کاری که ارائه کرده اید، استفاده کنید.

پیام خود را مستقیم به خواننده برسانید و مطمئن شوید که با استفاده از کلمه ی “شما” آن را شخصی سازی می کنید. در این شیوه، پست های شما مستقیما جامعه ی شما را خطاب قرار می دهد و علاقه ی آنها را تحریک می کند. محتوای تبلیغاتی را در نسبت ۱ به ۷ نگه دارید، نه بیشتر از آن. همانگونه که دان زارلا، دانشمند علوم اجتماعی می گوید، “از صحبت کردن درباره ی خودتان بپرهیزید.” در عوض، ” آنگونه که هستید صحبت کنید”

  1. به اشتراک گذاشتن موارد اثر گذار. هنگام ایجاد محتوا برای کسب و کارتان ، برنامه زمانی خود و استعداد ها را در نظر بگیرید. نشستن و نوشتن یک مقاله ی سفید ممکن است برای بسیاری از افراد زجر آور باشد و کسب و کارهای کوچک نیز ممکن است زمان و منابع لازم را برای تولید آن نداشته باشند. اگر شما در برقراری ارتباط از طریق پیام هایتان و در قالبی متفاوت، راحت تر هستید، سعی کنید موارد زیر را به اشتراک بگذارید:
  • مقالات کوتاه
  • اینفوگرافیک ها یا گرافیک های کوچک قابل اشتراک که می توان به راحتی بر روی پلت فرم هایی مانند Canva تولید کرد
  • عکس هایی از محصولات آماده که شما می توانید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید
  • نمایش های کوتاهی از محصول یا فیلم های آموزشی (سعی کنید کمتر از دو دقیقه باشند)
  • دیگر مطالب مرتبط با کسب و کار

همچنین مطالبی را درباره ی چیزهایی که به انها علاقه دارید به اشتراک بگذارید. با ارسال ایده ها و موضوعاتی که شخصا به شما (صاحب کسب و کار) مربوط می شوند ، مردمی بودن خود را برای نفوذ آنلاین، در معرض دید قرار می دهید.

  1. اهمیت دادن به گردآوری. روند رشد، تجمیع محتوایی است که محتوا را مستقیما از منابع RSS دیگران استخراج و به طور خودکار آنها را به اشتراک می گذارد. جمع آوری گردآوری نیست. بلکه، گردآوری محتوا به یک انسان برای پیدا کردن، خواندن و اصلاح محتوای دیجیتالی که به مخاطبان خودش مربوط باشد، نیاز دارد. گردآوری ممکن است مانند بسیاری از کارها باشد، اما می تواند در روز ۳۰ دقیقه زمان ببرد. اگر شما (یا یکی دیگر از اعضای کارکنان شما) به طور منظم محتوای دیجیتالی را که مربوط به کسب و کار شماست ،می خوانید، پیدا کردن مقالات برای اشتراک گذاری امری ساده است.

حتی صاحبان مشاغل پیچیده می توانند مقالاتی را پیدا کنند که می تواند در میان مخاطبانشان طنین انداز شود. اگر محتوا را از دیگران گردآوری کرده و اشتراک گذاری می کنید، مخاطبانتان شما را منبعی قابل اعتماد برای کسب اطلاعات در مورد یک موضوع خاص خواهند دانست. دومین مزیت اشتراک گذاری محتوای شخص ثالث این است که شما روابطی را از طریق گسترش مکالمه با دیگران در حوزه ی صنعت خود، ایجاد می کنید.

  1. ارزیابی چندین و چند باره. نظرات را پیگیری کرده و به موضوعاتی که ارائه کرده اید، پاسخ دهید. هنگامی که شما لینک ها را روی سیستم عامل رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، از بسیاری از ابزارهای معیاری رایگان برای کشف این که کدام یک از پست هایتان پیگیری شده اند، استفاده کنید. منظور من از پیگیری این است که آیا آنها خوانده شده اند؟ اشتراک گذاری شده اند؟ واکنشی در بر داشته اند؟ اگر نوع خاصی از پلت فرم یا محتوا برای شما به خوبی کار نمی کند، تلاشتان را روی مواردی که کارساز هستند معطوف کنید.

بدانید که بازاریابی محتوا در طول زمان و با استمرار ایجاد می شود، و محتوای اجتماعی نمی تواند بلافاصله منجر به فروش شود. یک برنامه ی پیشرفته تنظیم کنید و انتظارات معقول داشته باشید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar