۷ اشتباهی که مدیران در استخدام از راه دور مرتکب آن می شوند

 استخدام از راه دور

 استخدام از راه دور

استخدام از راه دور دلایل فراوانی دارد که فرصت های خوبی را برای کارآفرینان فراهم می کند. مدیران برای استخدام این افراد اشتباهاتی را مرتکب می شوند که کسب و کار ما را تحث تاثیر قرار می دهد در اینجا ۷ اشتباهی را که مدیران برای استخدام از راه دور مرتکب می شوند را برای شما توضیح می دهیم.

۱- استخدام فرد اشتباه به دلیل اشتباه

آیا باید شخصی را استخدام کنید که شرکت دیگری استخدام کرده تا آن وظیفه را ایفا کند؟ مطمئنن خیر؛ استخدان هر فرد باید نتیجه دلیل خاصی باشد، به طور مثال شما یک مجری را استخدام می کنید زیرا شرکت شما همیشه به یک مجری نیازمند بوده اما اگر شرکت شما شرکت الکترونیکی است دلیلی وجود ندارد یک مجری را استخدام کنید.
برخی مدیران به استخدام کسانی اقدام می کنند که تلاش فراوانی در کار دارند کسی که ساعت های متوالی را کار می کند بدون اینکه تجربه ای از کار مورد نظر دارد. افراد زیادی وجود دارند که ساعت های زیادی کار می کنند اما نتیجه دلخواه را به دست نمی آورند. هنگام استخدام این افراد دقت کنید که کدام شخص می تواند چه کاری را انجام دهد همچنین شخص اگر با کار از راه دور آشنایی داشته باشد  خیال شما هم از کار او راحت تر است.

۲- اهداف را برای اندازه گیری نتایج تنظیم نکرده اید

کاری که اندازه گیری آن سخت باشد عملی کردن آن هم سخت است. اگر نتوانید اهداف خود را اندازه گیری و تنظیم کنید به شکست نزدیک خواهید شد وظیفه رهبر گروه رفتن به سوی هدف هاییست که در اول برنامه، برنامه ریزی شده باشد همه این اهداف باید بین تیم تقسیم شوند. مدیر با هدف گذاری برای کارکنان خود مشخص می کند چه کسی چه وظیفه ای را بر عهده دارد.

۳- صحبت با کارمندان را فراموش می کنید

آیا به شکل منظم با کارمندان خود صحبت می کنید؟ آیا مدیران قسمت های خاص با کارمندان مجموعه خود به گفتگو می نشینند؟ آیا از اضطراب ها و ترس کسب و کار آن ها اطلاعی دارید؟ آیا اطلاعی از روش هایی که برای کار استفاده می شود دارید؟ یا فقط به دستاوردهای ماهیانه اکتفا می کنید و در پایان دیگران را مقصر می دانید؟
مدیر وظیفه دارد نظارتی درست و سالم روی کار کارمندان داشته باشد پس از ابتدا باید کسی را استخدام می کردید که وظایف آن ها مشخص شده باشد اگر مشکلاتی را مشاهده کرده اید دنبال دلیل آن باشید.

۴- موافقت با آن ها در بیش از یک کار

بیشتر کارمندان خصوصا کسانی که با حقوق ماهیانه کار می کنند دوست دارند کار خود را به مدیر خود ثابت کنند، ممکن است بخاطر این باشد که کسی جایگزین آن ها در کار نشود.  یکی از این کارها این است که نشان می دهند در بیشتر از یک کار غرق هستند تا ثابت کنند کار خود را دوست دارند این کار اشتباهی است اگر با آن ها موافق باشید با این کار تمرکز روی یک کار درست را از دست می دهند تمرکز روی یک کار بهتر از دویدن دنبال چند کار است.

۵- با کار طولانی آن ها در امتداد هفته موافقت می کنید

کار دیگری که کارمندان انجام می دهند کار در تمام روزهای هفته و در مدتی طولانیست دلایلی که آن ها را به این کار وا می دارد کاملا متفاوت است. مدیر نباید با این کار موافقت کند زیرا کارمند شور و شوق خود را از دست می دهد انسان ها گاهی به تغییرات خاصی در زندگی و کار خود نیازمندند کارمندان نباید بیشتر از ۸ ساعت در روز مشغول کار باشند.

۶- تلاش برای انجام هر چیزی (فقط خودتان)

مخصوصا مدیران مبتدی که فقط به کار خود اعتماد دارند، می بینید که هر کاری را خود انجام می دهد حتی بعد از به پایان رسیدن کار کارمند می بینید که مدیر دوباره کار او را چک می کند تا کار را خود به پایان ببرد این اشتباه مدیر باعث می شود کارمند احساس کند که مدیر اعتمادی به توانایی او ندارد پس مسلما کارمند شما به تدریج سعی می کند از کار خود کناره گیری و یا استعفا دهد.

۷- در پیشرفت کار به آن ها کمک کنید

یکی از کارهای مهم مدیران آموزش کارمند است. به طور مثال اگر متوجه مشکل خاصی در کار او شدید سعی کنید به او برای حل مشکل کمک کنید برای کمک به دیگران از معلومات خود استفاده کنید این کار باعث رونق کسب و کار شما می شود.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar