۷ راهکار سریع و جذاب برای ارتباط موثر با مدیر شرکت

ارتباط موثر با مدیر داشتن، نیازمند مهارت هایی ست که باید از خودتان بروز دهید. ۷ مهارت اصلی برای ارتباط موثر با مدیر را در این مقاله معرفی می کنیم.

 

7 راهکار سریع و جذاب برای ارتباط موثر با مدیر شرکت

ارتباط موثر با مدیر

 

۱- مالک باشید

در شرکت Hubspot مشهور است که بهترین افراد را اخراج می کنند!

شما هم تعجب کردید؟

آنها معتقدند که اگر شما ایده ای داشته باشید و ثابت کنید که این ایده را می توانید به ثمر برسانید باید از کار روزانه ی خود اخراج شده و ایده ی خود را بپرورانید.

از اینکه ایده ی خوب و جدیدی را روی میز بگذارید نترسید. این نوع رفتاری ست که مدیران خوب دوست دارند ببینند زیرا توانایی حل مسائل شما را برای کسب وکار (و مشتریان) در سطح بالایی نشان می دهد. پس بهتر است مثل یک موسس،‌ بیندیشید تا رئیس تان از سخنان شما یادداشت برداری کند.

 

۲- همکاران خود را حمایت کنید

در عمل کمک به دیگرانْ فرصتی برای پیشرفت شخصی وجود دارد اگر این موقعیت توسط مدیرتان هم دیده شود بدون شک، توانایی قابل توجه شما چشمگیر خواهد بود. کمک به همکاران، ویژگی ای است که مدیران خوب به آن اهمیت می دهند.

Adam Grant نویسنده می گوید:‌ هرچه بیش تر به دیگران کمک کردم موفق تر شدم. میزان موفقیت را با کارهایی که برای انسان های پیرامونم انجام داده ام می سنجم.

 

مطلب پیشنهادی: کمک به دیگران چه اهمیتی در زندگی ما دارد؟

۳- ارزیابی کرده و گزارش دهید

یکی از بازاریابان مشهور، تعریف می کرد که به هنگام سفر، در پرواز خود یکی از بازیگران مطرح فیلمی را دیده بود و با هیجان به دوست خود پیام فرستاده تا این شوق خود را با وی در میان بگذارد. دوستش در پاسخ گفته که یا عکس بنداز یا من این حرفت را باور نمی کنم! این اتفاق باعث شد تا خیلی از افراد حرفِ “ببین و باور کن” را باور کنند! یعنی حتی دوست شما هم اگر مدرکی نشان ندهید حرف شما را باور ندارد. پس این مسئله در بحث عملکرد در محل کارتان چگونه است؟

حقیقت ساده این است که مدیران و رئیس ها، سرشان شلوغ است. زمان کمی در اختیار دارند تا بررسی کنند که شما کاری که می بایست به پایان می رساندید را به اتمام رسانده اید یا خیر. اگر نتوانید بصری و صوتی خودتان را به درستی ابراز کنید، احتمال اینکه موردتوجه قرار نگیرید افزایش می یابد.

تنها چیزهایی را که در لیست کاری خود دارید گزارش ندهید. از دستاوردهای این فعالیت ها هم گزارش تهیه کنید.

 

۴- فعال باشید، نه واکنش گرا!

از جنبه ی روانشناسی، ما برای اجتناب از تنبیه، واکنش نشان می دهیم. نتیجه ی مستقیم تحریکِ آمیگدال -ساختار قشری مغز که به واکنش های ترس و لذت متصل می شود- است. خب همه ی اینها به چه معنی ست؟

Peter Bregman نویسنده ی کتاب “۴ ثانیه” مردم را تشویق می کند تا قبل از واکنش نشان دادن به چیزی، ۴ ثانیه مکث کنند. این روش، یعنی به خودتان ۴ ثانیه مهلت می دهید تا شرایط پیش آمده را پردازش کنید که بطور استراتژیکی باعث می شود کلماتی که قصد بیان شان را دارید انتخاب کنید.

۵- از کم، زیاد بسازید

بخشی از تبدیل شدن به کارمندِ قابل توجه این است که با تغییرات شرکت و حوزه ی کاری خود سازگار شوید. فرض کنید شرکت تان دچار یک سری هزینه های برنامه ریزی نشده می شود یا یکی از مهم ترین عضوهای تیم بطور غیرمنتظره به مدت دو هفته حضور نمی یابد. این اتفاق ها احتمالاً ابتلا شدن به مشکلاتی را تهدید می کند.

برخی از کارکنان، این رویدادها را به عنوان شکست بزرگ می بینند و بهانه هایی را برای کوتاهی در اهداف ارائه خواهند داد. اما افراد بسیار موفق راهی را می یابند تا با امکانات کم تر، بیش ترین بازخورد مثبت را پدید آورند.

 

همواره به یاد داشته باشید که بهانه ها، پیشرفت ها و ترفیع های کاری را منجر نمی شوند. راهکارها دلیل پیشرفت اند.

 

 

۶- به روی فیدبک ها گشاده باشید

بسیاری از ما می خواهیم همه چیز را بدانیم. حتی شاید وقتی پاسخی برای چیزی نیافتیم از کوره در برویم. خیلی دوست داریم فکر کنیم که همه چیز را می دانیم. پس وقتی با این واقعیت که همیشه هم اینطور نیست روبرو می شویم اوقات مان تلخ می شود. اما مدیریت کردن این وضعیت، یک بخش وسیع از ادامه ی راه را درگیر می کند.

این یکی از دلایلی است که ثابت می کند چرا گشاده رو بودن در مقابل فیدبک شخص سوم مفید است. مثلاً فرض کنید روی یک پروژه ی طولانی مدت کار می کنید و حاضرید هر گونه پیشرفتی را با عینک خوش بینی ببینید. در این مقطع، بسیار مفید است که شخصی را از بیرون دعوت کنید تا نظرش را درباره ی رویکرد شما بیان کند. چه کاری بهتر جواب می دهد؟ چه چیزی از دست می رود؟ چه چیزی نیاز است تا این پروژه را از سطح خوب به عالی برساند؟

۷- لبخند بزنید

قطعاً هیچ مدیری دوست ندارد به هنگام ورود به شرکت یا دفتر، با تیمی مواجه شود که چهره های شان درهم و آشفته است و رفتار ناخوشایند دارند. این نه تنها برای روحیه ی شرکت مضر است بلکه نشانه هایی را مبنی بر اینکه چیزی اشتباه در مدیریت وجود دارد منتشر می کند. اگر اوضاع چنین باشد، بدین معنی است که باید مکالمه ی مهمی صورت بگیرد.

در محل کار و حتی در منزل، بسیار مهم است که سعی کنید روی جنبه ی مثبت تمرکز داشته باشید و این اصلاً به موضوع روی میز بستگی ندارد. طبق مطالعه ی National Bureau of Economic مثبت بودن، واقعاً ارزشش را هم دارد! در این تحقیق، دانشجویان MBA خوش بین، در مقایسه با هم سالان شان، زمان ساده تری را در یافتن شغل سپری کردند. همینطور احتمال ترفیع این دسته از افراد نسبت به کارکنان بدبین، ۵ تا ۱۰ درصد بیش تر بود.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar