۷ نشانه انسان های باهوش تر نسبت به افراد با هوش متوسط

تمایل ما به انسان های باهوش تر است و همیشه دوست داریم خودمان را باهوش تر جا بزنیم و در همه جا ثابت کنیم که فرد باهوشی هستیم. البته در سال های اخیر، برخی یافته ها حاکی از آن است که هوش هیجانی EQ خیلی مهم تر از آی کیو است. به هرحال، در این پست قرار است به شما بگوییم که اگر ۷ نشانه را در خود می بینید یعنی جزو انسان های باهوش تر هستید!

 

7 نشانه انسان های باهوش تر نسبت به افراد با هوش متوسط

 

انسان های باهوش تر

۱- بیماری روانی

یافته های اخیر دریافته که افراد با اختلالات رفتاری می تواند ارزش بیش تری نسبت به کسانی داشته باشد که حاضرند برای هوش بیش تر خرج کنند!

روانشناسان دریافته اند آی کیوی بالای دوران کودکی به ویژگی هایی از اختلال دوقطبی در دوران جوانی متصل شده است. همینطور این مطالعه، به ارتباط بین هوش، خلاقیت و مسائل سلامت ذهنی اشاره می کند.

یک سری از مطالعات دیگر اتصالی را بین هوش و بیماری ذهنی پیشنهاد می دهند که ممکن است به تکامل گذشته ی ما برگردد.

هوش افزایش یافته ی Homo sapiens در اصلی، نتیجه ی جهش های ژنی بوده است. هزینه ی این جهش های ژنی، می تواند منجر به بیماری های روانی گردد.

۲- اضطراب

مردم با هوش بالا -نسبت به افراد با هوش متوسط- بیش تر متمایل به نگرانی و اضطراب هستند.

در واقع، اضطراب با هوش درهم آمیخته اند. نگران شدن در انسان های اولیه یک مزایا برای زنده ماندن در گذشته های باستانی ست. (Coplan et al., 2012 )

 

۳- ایده های جدید

تنظیم در برابر سطوح بالایی از بیماری ذهنی و نگرانی، این واقعیت هست که یکی از نشانه های هوش بیش تر متمایل بودن به “ایده های جدید خلق کردن” می باشد.

از لحاظ تاریخی می تواند به معنی رد کردن خرافات و یافتن راه های جدید برای سازماندهی جامعه باشد.

یکی از مطالعات هم بر این موضوع تاکید می کند که چرا بیش تر افراد باهوش تمایل دارند آتئیست بوده و از لحاظ سیاسی، لیبرال باشند. (Kanazawa et al., 2010 )

این مطالعه دریافت جوانان بالغی که خودشان را به عنوان افراد “محافظه کار” توصیف می کنند از متوسط آی کیوی ۹۵ برخوردار بوده و کسانی که خودشان را بسیار لیبرال می دانند بطور میانگین از آی کیوی ۱۰۶ بهره برده اند.

۴- تمایل به تنهایی

مطالعات اخیر ثابت کرده که افراد باهوش، هرچه بیش تر با دوستان شان اجتماعی تر شوند، با زندگی خود کم تر احساس رضایت می کنند. این یافته، این تفکرِ پذیرفته شده را که می گوید اجتماعی بودن، باعث شادتر شدن مردم می شود را به چالش می کشد! این شاید برای برخی افراد چنین باشد -خصوصاً برای کسانی با هوش بالا- اما اجتماعی تر شدن رضایت از زندگی را افزایش نمی دهد!

۵- دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن

یکی دیگر از نشانه های هوش، این است که دیرتر به رختخواب بروید و دیرتر بیدار شوید. (به گفته ی Kanazawa & Perina, 2009 )

این مطالعه عادت های خوابِ ۲۰۷۴۵ نفر از نوجوانان آمریکایی را آزمایش کرد و دریافت که در طول روزهای هفته افراد کسل کننده بطور میانگین ساعت ۱۱:۴۱ (شب) به خواب رفته و ساعت ۷:۲۰ بیدار می شوند.

در مقابل، افراد با هوشِ باز ساعت ۱۲:۲۹ به رختخواب رفته و در ساعت ۷:۵۲ بیدار می شوند. در آخر هفته ها این تفاوت کمی بیش تر هم می شود.

۶- اعتماد کردن

براساس بررسی جدید داده های نظرسنجی عمومی ایالت متحده، افراد باهوش بیش تر تمایل دارند به دیگران اعتماد کنند. شاید به این دلیل باشد که انسان های باهوش تر، قضاوت بهتری از شخصیت افراد انجام می دهند.

آنها دریافتند کسانی که بیش تر اعتماد کرده بودند شادتر بوده و از سطح سلامت بالاتری هم برخوردار بودند.

 

۷- نشانه های احمقانه هوش

یافته های جدید ثابت کرده که افراد تنبل به احتمال زیاد از فکر کردن بیش تر لذت می برند. از طرف دیگر، کسانی که لذت نمی برند نیاز دارند که کارهای بیش تری را برای فرار از افکار خودشان انجام دهند.

مطالعات قبلی دریافته بود کسانی که به فکر کردن علاقه دارند از حافظه ی بهتری برخوردار بوده و اغلب زمان بیش تری را برای تصمیم گیری و منجر شدن به انتخاب بهتر، صرف می کنند.

 

 

[تعداد: ۷۲    میانگین: ۳.۱/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
فیروز اصلانی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فیروز اصلانی
مهمان
فیروز اصلانی

باهوش شجاع است یا می ترسد باهوش خوشحال است یا ناراحت و هزاران سوال دیگر؟