۷ پیش بینی در “بازاریابی دیجیتال” که باید مراقب آنها باشید!!

پیش بینی بازاریابی دیجیتال

 

پیش بینی بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال بسیار سیال است. استراتژی ها به طور مستمر در حال تغییرند و غیرممکن است که ثابت بماند! اگر می خواهید در رقابت خود برتری به دست آورید، باید همیشه پیشتاز و خطر پذیر باشید. در حالی که بازاریابی دیجیتال به صورت هفتگی تغییر می کند، نکته ای در مورد شروع یک سال تقویمی جدید وجود دارد که همه چیز را در مقابل دید قرار می دهد. همانطور که ابزارهای دیجیتال در ۲۰۱۶ راحتی بیشتری را فراهم می آورند، باید از چند چیز آگاه باشید. امروز این موارد را با شما در میان می گذاریم و امیدواریم که مفید واقع گردند. همواره می توانید مطالب را از طریق قسمت به “اشتراک گذاری” در انتهای صفحه در دیگر شبکات انتشار دهید.

 

  1. استفاده از تبلیغات تصویری برای به دست آوردن سرعت بیشتر

هر جا را که نگاه کنید، می بینید که پخش ویدئو در حال افزایش است. ما هم بخش ویدئوی خود را در وبسایت پدیده فکر مهتر راه اندازی کرده ایم که می توانید در این بخش از وب سایت مان از تیزرهای تبلیغاتی زیبا و هنری لذت ببرید. روزانه مردم صدها میلیون ساعت از فیلم های یوتیوب را تماشا می کنند. فیس بوک در حال حاضر به شدت روی تبلیغات ویدئویی سرمایه گذاری کرده است. بینگ هم به تبلیغ کنندگان گزینه های ویدئویی ارائه می دهد. و در نهایت، گوگل احتمالاً در حال آماده شدن برای شرکت جستن در ویژگی های تبلیغات ویدیویی SERP است.

همه ی این چیزها به این معنی است که تبلیغات ویدئویی در حال افزایش است. انتظار می رود که در سال ۲۰۱۶، پول بیشتری برای تبلیغات تصویری صرف شود. به عنوان یک بازاریاب، شما دیگر نمی توانید این رسانه را نادیده بگیرید. زیرا اکنون جزئی جدایی ناپذیر از استراتژی های بازاریابی دیجیتال موفق در تمام صنایع است.

  1. سیستم عامل های اجتماعی اجرای زنده، رو به افزایش است

پلت فرم های رسانه های اجتماعی زنده، در سال گذشته متولد شدند. که با رونمایی از Meerkat در ماه مارس و در SXSW آستین، ایالت تگزاس آغاز شد. به زودی پس از آن، توئیتر نشان داد که روی پلت فرم مشابهی کار می کرده است که با نام پریسکوپ شناخته می شود. از آن زمان، این دو برای کسب برتری با هم رقابت کرده اند – که پریسکوپ برنده ی بدیهی در این زمینه بوده است.

در حالی که جریان زنده ی اجتماعی، در نیمه دوم ۲۰۱۵ قدرت زیادی یه دست آورد، امسال همه چیز واقعاً تغییر خواهد کرد. به نقش آفرینان دیگری نگاه کنید که به این فضا وارد می شوند و انتظار می رود تا کاربران بیشتری به سمت پریسکوپ جذب شوند؛ زیرا با مفاهیم و راهکار آن راحت تر هستند. از دیدگاه بازاریابی، برای برند ها آغاز استفاده از این رسانه ی جدی به شیوه ای منحصر به فرد، از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

 

  1. تلفن همراه بر کامپیوتر غالب خواهد شد

برای اولین بار در تاریخ، امسال تعداد کاربران اینترنت که فقط از تلفن همراه استفاده می کنند از تعداد کاربرانی که فقط از کامپیوتر استفاده می کنند، فراتر رفته است! تنها کاربران اینترنت در این سال پیشی گرفته است. این موضوع نشانگر یک دوره ی تحول در تاریخ وب بوده و همینطور نشان می دهد که در آینده بر دستگاه های تلفن همراه متکی است.

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، این موضوع نباید برای شما شوک آور باشد. این فقط یک یادآوری است که تلفن همراه به شدت به تلاش خود برای غالب شدن بر کامپیوتر در سال ۲۰۱۶ ادامه خواهد داد. تمام کارهای شما- به ویژه رسانه های اجتماعی – نیاز به بهینه سازی برای کاربران تلفن همراه دارد. هنوز هم کامپیوتر جایی برای ادامه ی کارش دارد، اما نه به عنوان پلت فرمی که اولویت اول را داراست!

  1. واقعیت مجازی شاهد رشد خواهد بود

علائم زیادی وجود دارد که سال گذشته زمان تبدیل شدن فناوری واقعیت مجازی به جریان اصلی است، با این حال هنوز هم این رویداد به طور کامل اتفاق نیفتاده است. ما هنوز هم با پذیرش همگانی فاصله داریم. با این حال، تمام علائم نشان می دهد که رشد قابل توجهی در ۲۰۱۶ روی خواهد داد.

از نظر Onit دیجیتال “واقعیت مجازی نشان دهنده ی کامل ترین نوع غوطه ور شدن در تجربه ای است که مصرف کنندگان تا به حال داشته اند، هنگامی که پای این موضوع در بازار دیجیتالی به میان آید، بدین معنی است که شما به طور کامل می توانید مشتری بالقوه خود را با ارائه ی محصول خود و فراهم نمودن دیدگاه بسیار واقعی، از آنچه که واقعاً می توانید برای آنها انجام دهید، در بربگیرید.”

  1. بر بازاریابی رابطه ای تأکید می شود

در سال ۲۰۱۶، کارشناسان خواستار ظهور بازاریابی رابطه ای هستند. اگر شما هم با این اصطلاح آشنا نیستید، تنها نیستید! بر اساس یک تعریف، این اصطلاح به “یک استراتژی طراحی شده برای پرورش وفاداری مشتری، تعامل و مشارکت طولانی مدت” اشاره دارد. این امر با ترویج ارتباط مداوم و شفاف از طریق کمپین های بازاریابی شخصی اتفاق می افتد که هدف آنها بر خلاف اهداف جمعی، خود افراد است.

همراه با ظهور بازاریابی رابطه ای، هزینه های بازاریابی دیجیتال نیز افزایش خواهد یافت. با آنکه این امر ممکن است نگران کننده باشد، اما طبیعی ست. شرکت ها در مقابل شبکه های گسترده و ارزان، روی بازاریابی های با اثر گذاری بالا تمرکز می کنند. در نتیجه بازاریابان سود بیشتری را در برابر تلاش های خود شاهد خواهند بود.

  1. اتوماسیون بازاریابی به یک اولویت گسترده تبدیل می شود

در حالی که شخصی سازی بسیار مهم تر می شود، بدان معنا نیست که اتوماسیون بازاریابی ارزش خود را در سال ۲۰۱۶ از دست می دهد! در واقع، بسیاری بر این باورند که موقعیت بسیار برجسته به دست خواهد آورد. اتوماسیون بازاریابی در حال حاضر یک صنعت ۵٫۵ میلیارد دلاری است و بازاریابان برای مدیریت وظایف وقت گیر، با تکیه بر این ویژگی ها ادامه خواهند داد.

  1. بازاریابی مبتنی بر مکان با موفقیت چشم گیری روبرو‌ می شود

چشم پوشی از پتانسیل بازاریابی مبتنی بر مکان در این سال چالش برانگیز است. همانطور که تکنولوژی هدایت کننده رشد می کند و بازاریابان در مورد چگونگی عملکرد این فن آوری دانش آموخته می شوند، چرخ های خلاقیت شروع به چرخیدن می کنند. این امکانات و احتمالات تقریباً بی پایان هستند. شاید بهترین قسمت در مورد بازاریابی مبتنی بر مکان این است که اجازه می دهد تا برندها شکاف بین بازاریابی دیجیتال آنلاین و بازاریابی دیجیتال رو در رو را پر کنند.

گروهی تخمین زده است که ۹ میلیارد دلار برای تبلیغات تلفن همراه با هدف مکانی، تا پایان سال ۲۰۱۵ صرف خواهد شد. انتظار می رود که این مقدار در سال ۲۰۱۸ به ۱۵ میلیارد دلار برسد. سال ۲۰۱۶ یک دوره ی محوری در رشد و پرورش بازار است.

همانطور که ما مسیر خود را در ۲۰۱۶ تعیین می کنیم، شما نیز می خواهید مطمئن شوید تلاش های بازاریابی تان همراه با شما پیش می روند. با آن که همه ی پیش بینی هایی که در این مقاله آمده، ۱۰۰ درصد درست نخواهند بود، اما شما باید مراقب آنها باشید. روشن است که این موارد، مسیرهایی است که در یک صنعت با آنها سر و کار خواهیم داشت.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar