۸ استراتژی سئو که نتایج سودمندی به همراه دارد

سئو یکی از مهم ترین استراتژی هایی در بازاریابی آنلاین است. بنابراین ۸ استراتژی سئو که در طول زمان ها کارآمد بودن شان ثابت شده اند در اینجا گردآوری کردیم که امیدواریم مفید باشند. قسمت اول این مبحث را در این صفحه می خوانید.

رویکرد سئوی صحیح، بطور موثر هزینه ی مخاطبان تان را کاهش داده و شما را به موفقیت هدایت می کند.

 

8 استراتژی سئو که نتایج سودمندی به همراه دارد

 

استراتژی سئو

بهینه سازی موتور جستجو (سئو) یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال مدرن می باشد. یک استراتژی سئوی موفق، به شما کمک می کند تا وب سایت تان در همان صفحه ی نخست نتایج در موتور جستجو جای بگیرد. رویکرد صحیح سئو ترافیک وب سایت را افزایش داده و هزینه ی خرید مشتری را کاهش می دهد.

متأسفانه، رسیدن به صفحه ی نخست موتورهای جستجو کار ساده ای نیست چون هم رقابت شدید است هم الگوریتم های موتور جستجو تغییر می کند! حتی متخصصان سئو نیز باید بطور مداوم اطلاعات شان را بروزرسانی کنند. با همه ی اینها، اگر در ذهن تان یک نکته را بخاطر بسپارید قطعاً می توانید استراتژی های بهتری توسعه دهید. این نکته از این قرار است: موتور جستجو به دنبال کیفیت و تجربه خوب مشتری است. همین موضوع به شما کمک می کند تا رتبه ی سایت تان را افزایش دهید. ۸ استراتژی سئو که در طول زمان، ثابت کرده اند کارآمد هستند معرفی می شود.

 

۱- کلمات کلیدی درست بیابید

کلمات کلیدی پایه ی سئو و استراتژی بازاریابی مدرن است. این کلمات و عبارت ها همانند آهنربا توجهِ موتورهای جستجو را جلب می کنند. اگر کلمات کلیدی درستی داشته باشید ترافیک سالم را به وب سایت تان جذب خواهید کرد. خیلی مهم است که به هنگام انتخاب کلمات کلیدی، خلاقیت خود را بکار گیرید و عبارت هایی را بیابید که بتواند بهترین مخاطبان را همراه کند. برای یافتن موثرترین کلمات کلیدی از دو استراتژی منحصربفردی که در زیر معرفی می کنیم استفاده کنید:

  • به تبلیغات پولی نگاه کنید

تبلیغات پولی، از بهترین و رقابتی ترین کلمات کلیدیِ ممکن استفاده می کنند بنابراین شما می توانید کلمات کلیدی مرتبط با حوزه ی خودتان را جستجو کنید و متون آنهایی را که در صفحات ابتدایی موتور جستجو ظاهر می شوند را مطالعه کنید.

آنها شامل تعدادی کلمات کلیدی و عبارت هایی خواهند بود که می توانید در محتوای خود بکار بگیرید.

  • وب سایت های رقبا

بسیاری از بازاریابان باتجربه، در وب سایت های رقبای شان کمین می کنند تا استراتژی های بازاریابی شان، کلمات کلیدی و محتوای موفق شان را بخوانند. AdWords هم برای جستجوی کلمات کلیدی در وب سایت رقیب به کمک تان می شتابد. همه ی کاری که باید انجام دهید این است که رقیبی را بیابید که در موتور جستجو رتبه ی بالاتری از شما دارد.

 

۲- از وب سایت های قدرتمند بک لینک کنید

بک لینک هایی با کیفیت خوب، یک عامل خیلی مهم برای رتبه گیری است. آنها نشان می دهند که محتوای شما حاوی اطلاعات مفید بوده و به اندازه ی کافی می تواند وب سایت های معتبر را قانع کند تا درون دارایی خودشان درنظر بگیرند. این یک پیام مشخصی را به موتورهای جستجو ارسال می کند تا اینکه آنها در رتبه ی شما تجدیدنظر کنند. اما در واقع، صحبت کردن درباره ی بک لینک خیلی راحت تر از به انجام رساندن آن است.

 

۳- برای موبایل آماده باشید

امروز موبایل به موتورهای جستجو تسلط دارد. پس نمی توانید به آن بی توجه باشید! باید که وب سایت تان را برای موبایل بهینه سازی کنید. چون میزان جستجو از طریق موبایل خیلی فراتر از میزان جستجو توسط کامپیوتر شخصی می باشد! مردم بیش تر به وسیله ی موبایل، از محتوا استفاده می کنند، خرید می کنند و در اینترنت می گردند تا اینکه از روی پلت فرم دسکتاپ اینکارها را انجام دهند!

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar