۸ اشتباهی که هنگام مرخصی کارکنان مرتکب می شوند

مرخصی کارکنان

مرخصی کارکنان
کارمندان به ندرت مرخصی می گیرند و اکثر مرخصی ها در مناسبات خاص است در این مواقع که محل کار خود را برای استراحت ترک می کنند معمولاً اشتباهات زیادی نیز مرتکب می شوند.
یکی از اشتباهات کارمندان در این مواقع قطع ارتباط با شرکت و همکاران است.
در اینجا ۸ اشتباه مرتکب شده توسط کارکنان و کارآفرینان را برای شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.


۱- ترک برخی کار های ناتمام :

کارهای مهم را قبل از مسافرت به پایان برسانید تا با خیال راحت استراحت کنید. کارهایی مانند گزارش، یا تحقیق را قبل از مسافرت تکمیل کنید.
۲- اطلاع از پیام های الکترونیکی ارسال شده بین کارمندان :

ممکن است احساس کنید نمی خواهید خبری از شرکت را از دست بدهید. اگر کارکنان کپی خبرها و اطلاعات را برای شما ارسال کنند احساس شادی و آرامش خاطر پیدا می کنید. اما هر چه تعداد این پیام ها کمتر باشد بهتر است.
۳- سفر در وسط هفته : اگر اول هفته مرخصی گرفتید وسط هفته به مسافرت نروید. یا در اول هفته به مسافرت بروید یا به مسافرت نروید. و به ماندن در منزل اکتفا کنید. سفر در اواسط هفته باعث استرس خواهد شد.

۴- عدم برنامه ریزی برای سفر :

برای جزئیات سفرتان برنامه ریزی کنید تا مسافرت را بدون هیچ استرس و نگرانی به پایان برسانید. شاید فکر کنید که تا بازگشت کارها را رها کنیم بهتر باشد. اما به این صورت تمام سفر درگیری ذهنی برایتان پیش می آید.
۵- عدم الویت دادن به استراحت : آرامش اولین و بزرگ ترین هدف سفر است. پس آن را در اولویت قرار دهید. شب ها ساعت های طولانی تری بخوابید. و ذهن تان را از هر فکری کنید تا در آرامش کامل باشید.
۶- عدم ورزش جسم و مغز : فعال باشید و تجربه های جدید بیاموزید. در تناسب اندام خود تلاش کنید. این دو بهترین راه ها برای دور کردن ذهن از استرس است. برای این امور در اولین روز مرخصی برنامه ریزی کنید.
۷- تمدید اقامت هتل : اطمینان حاصل کنید که در آخرین روز مرخصی خود صبح به منزل بازگردید و اقامت خود را تا شب تمدید نکنید. زیرا کارکنان هتل ساعت ۱۲ از شما درخواست ترک هتل را می کنند؛ و شما آرامش خود را از دست خواهید داد شما اواخر شب به منزل می رسید.
۸- بازگشت به کار بدون آماده سازی قبلی : ۲۴ساعت قبل از سرکار رفتن به خانه باز گردید. به این صورت فرصت کافی را برای مراجعه به امور کاری پیدا می کنید.


 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت زنده طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت زنده طلا
مهمان
قیمت زنده طلا

واقعا با برنامه ریزی موافقم که یکی از کلیدی ترین ها میباشد