۸ کاری که افراد موفق هرگز دوباره مرتکب نمی شوند!

افراد موفق و اشتباهات شان درس های زیادی به ما می آموزند که قصد داریم در این پست به اصلی ترین آنها بپردازیم:

 

8 کاری که افراد موفق هرگز دوباره مرتکب نمی شوند!

 

افراد موفق و اشتباهات شان

 

افراد موفق هرگز دوباره این اشتباهات را مرتکب نمی شوند:

۱- بازگشت به سمت راهکاری که نتیجه نداده!

خواه یک شغل باشد، خواه رابطه ای که بخاطر یک دلیل خوب با شکست مواجه شده! ما هرگز نباید به سمت یک اتفاق همیشگی رجوع کنیم و انتظارِ نتایج متفاوت داشته باشیم. اگر چیزی تغییر نکند، نتیجه هم تغییر نخواهد کرد!

 

مطلب پیشنهادی: چگونه با تغییر خو بگیریم؟

 

۲- انجام دادن کارهایی که نیاز است به کسی غیر از خودشان تبدیل شوند!

در هر کاری که انجام می دهیم باید از خودمان بپرسیم: من چرا اینکار را انجام می دهم؟ آیا اینکار مناسبِ من هست؟ آیا به من می آید؟ آیا قابل تحمل هست؟

اگر پاسخ به هر یک از این سوالات منفی باشد بهترین دلیل را برای ادامه دادن یا ندادن کار دارید.

۳- سعی کنند شخص دیگر را تغییر دهند

وقتی متوجه شوید که شما نمی توانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید، آزادی را به او هدیه داده اید و به او این فرصت را می دهید تا عواقب کارهایش را تجربه کند. بدین ترتیب، شما هم آزادی شخصیِ خودتان را یافته اید.

 

۴- باور به اینکه می توانند همه انسانها را خوشحال کنند

هر وقت درک کنید که شما واقعاً نمی توانید همه ی مردم را خوشحال و راضی کنید، تازه هدفمند زندگی کردن را شروع می کنید. پس سعی کنید افراد صحیح و درست را همیشه شاد نگاه دارید. نه لزوماً همه ی افراد را!

 

مطلب پیشنهادی: ۸ عادت مردم شاد و خوشبخت

 

۵- انتخاب آسایش کوتاه مدت بجای مزایای طولانی مدت

وقتی افراد موفق درمی یابند که بدنبال چیزی هستند که سختی و رنج به همراه داشته و زمان های محدودی را در اختیارشان می گذارد، نگرانِ این گام سخت نیستند، زیرا اطمینان دارند که آنها را به مزایای طولانی مدت می رساند.

قبول و باور داشتنِ این اصل، یکی از اساسی ترین تفاوت های بین افراد موفق و ناموفق است که هم در زندگی خصوصی و هم حرفه ای شان نمود پیدا می کند.

 

۶- چشم بستن به روی تصویر کامل خودشان

اگر بتوانیم تصویر بزرگ را ببینیم هم از نظر احساسی بهتر عمل می کنیم و هم در زندگی خودمان عملکرد بهتری از خود نشان می دهیم. فراد موفق ، هرگز تصویر کلی و بزرگ را نادیده نمی گیرند و افراد برنده، همیشه و هر روز آن را به یاد دارند.

 

۷- شکست در پرسیدن این سوال از خودشان که “چرا در جایی که هستند قرار دارند”

یکی از بزرگ ترین تفاوت های افراد موفق و سایرین، این است که در عشق، هم در زندگی، هم در روابط و هم در کار و تجارت، افراد موفق از خودشان می پرسند من چه نقشی را در این شرایط بازی می کنم؟” آنها هرگز خود را به عنوان قربانی نمی بینند! حتی اگر واقعاً چنین باشند.

 

۸- فراموش کردن اینکه زندگی درونی شان، موفقیت بیرونی را تعیین می کند

یک زندگی خوب، با موقعیت های بیرونی چندان کاری ندارد!

ما در درون خودمان، بخاطر کسی که هستیم راضی و شادیم و تحقیقات هم این امر را ثابت می کنند. و جالب اینکه زندگی درونی ما، در تولید و ایجاد بسیاری از موقعیت های بیرونی ما مشارکت می کند.

 

یک جمله ی دیگر هم بسیار صحت دارد:

مردمی که همواره به دنبال یافتن موفقیت در جنبه های مختلف زندگی می گردند اکثراً به یک یا اکثر این الگوها به عنوان دلیلی برای تکرار این اشتباهات نگاه می کنند.

همه ی ما، حتی همان افراد موفق هم مرتکب اشتباه می شوند. اما آنچه که افراد موفق بهتر از سایرین انجام می دهند تشخیص الگوهایی ست که باعث این اشتباهاتند و دوباره هرگز مرتکب نمی شوند! بطور خلاصه بهتر است بگوییم آنها از سختی و رنج، (هم برای خودشان هم دیگران) درس می گیرند.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar