۸۵ درصد ویدئوهای فیس بوک بی صدا پخش میشوند

ویدئوهای فیس بوک
ویدئوهای فیس بوک

فیس بوک با بیش از ۸ میلیارد بازدید روزانه یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان است. از همین رو ویدئوهای فیس بوک یکی از پر بیننده ترین محتوا هاست. اما انتشار و میزان تاثیر گذاری این ویدئو ها از جهاتی مورد توجه است. ما با پرداختن به این موضوع قصد داریم اطلاعات شما را در بازاریابی محتوای تصویری در این شبکه اجتماعی بالا ببریم. همراه پدیده فکر مهتر باشید.

معمای محتوای تصویری

تصویر برای هر کمپین بازاریابی آنلاین یعنی همه چیز با این حال تغییرات در راهی که سایتهای رسانه های اجتماعی ویدئو ارائه می دهند ماهیت تصویر را تغییر داده است. همه چیز به صورت دایره وار باز میگردد و بازاریابان یکبار دیگر در عصر فیلمهای صامت زندگی می کنند.

قابلیت ویدئوهای فیس بوک که بدون صدا دیده میشوند

تقریبا همه تاثیر اساسی تصاویررا در کمپین های بازاریابی می دانند ، و شواهد قوی برای اثبات آن وجود دارد. بر اساس مجله دیسکاور انسانها با وجود ۳۰ درصد از مغزشان که اختصاص به پردازش اطلاعات تصویری دارد ، موجوداتی بصری هستند . وقتی انسانی قطعه ای را می شنود تقریبا سه روز بعد ۱۰ درصد آنرا به یاد می آورد اما اگر این صداها و اطلاعات صوتی با تصاویر همراه باشند بعد از سه روز ۶۵ درصد آنرا به یاد می آورد . این آمارها نتایج بررسی قوانین مغز توسط جان مدینا می باشد.

با این حال ، بین کاربران زیادی دیدن ویدئو بدون صدا بسیار رایج است . به این دلیل است که فیس بوک تصمیم گرفته بصورت اتوماتیک ویدئوهایی را منتشر کند که انتخاب نهایی با کاربر باشد که ویدئو را با صدا ببیند و یا کلا صدای آنرا نادیده بگیرد.  بر اساس آمارهای Invodo که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده ۵۱.۹ درصد متخصصان بازاریابی ویدئو را بهترین راه بازگشت سرمایه میدانند بنابراین این اتفاق جریانی معمایی برای بازاریابان آنلاین ایجاد کرده است .

بهترین بازدهی سرمایه از ویدئوها ، به نظر بسیاری از بازاریابان

فیس بوک روزانه بیش از ۸ میلیارد بازدید دارد ، اما بر اساس آمارهای به دست آمده از منتشر کنندگان حرفه ای ۸۵ درصد این ویدئوها بدون صدا دیده می شوند. این امر ارائه منسجم و موثر پیام یک برند تجاری را در مقیاس وسیع دشوار می سازد. وبسایتی با حس خوب به نام LittleThings هشتاد درصد ترافیک خود را از فیس بوک بدست می آورد ، با متوسط ۱۵۰ میلیون بازدید در ماه در سال ۲۰۱۶ و بر اساس گزارشهای این سایت ۸۵ درصد ویدئوها بی صدا دیده می شوند.  PopSugar گزارش میکند که ۵۰ تا ۸۰ درصد بازدید ویدئهای فیس بوک کاملا بی صدا هستند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

آزمایش راه های جدید تبلیغات در فیس بوک

نکاتی برای تعامل بهتر با مشتری در رسانه های اجتماعی


بیش از ۸۵ درصد بازدیدهای ویدئو بدون صدا هستند

فیس بوک فقط بعد از گذشت سه ثانیه یک بازدید را ثبت میکند و این نشان میدهد که اولین ثانیه هر ویدئو برای بدست آوردن توجه مخاطب ضروری است. اما در حال حاضر مهارتی بیش از خواندن های بلند در میکروفن نیاز است تا جستجوگرهای اینترنت بنشینند و ویدئو را ببینند. سازندگان و نشر دهندگان این ویدئوها باید خود را با تغییر ماهیت محتوای ویدئوها تطبیق داده و راههای جدیدی برای تعامل با بینندگان بخصوص در آن سه ثانیه سرنوشت ساز ایجاد کنند.

یک راه حل ایجاد ویدئوهایی است که با یک تصویر قدرتمند آغاز می شوند و بعد با متن یا کپشن با روایتی از آنچه قرار است در آن ویدئو دیده شود ادامه می یابند . به این ترتیب فیلم با وجود صامت بودن شرح وقایع را در خود دارد. بنابراین ویدئوها دوباره بازگشتی دایره وار به دنیای صامت دارند  و یکبار دیگر نوشته ها هستند که قدرت جذب مخاطب و انتشار پیام را دارند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

مراحل ساخت ویدئوهای تجاری موثر

۱۱ روش استفاده از ویدئو در بازاریابی محتوا


برخی آمار قابل توجه:

  • ۳۰ درصد مغز انسانها مربوط به پردازش تصاویر هستند.
  • وقتی انسانی قطعه ای را می شنود تقریبا سه روز بعد ۱۰ درصد آنرا به یاد می آورد واگر این صداها و اطلاعات صوتی با تصاویر همراه باشند بعد از سه روز ۶۵ درصد آنرا به یاد می آورد .
  • ۹ درصد متخصصان بازاریابی ویدئو را بهترین راه بازگشت سرمایه میدانند .
  • فیس بوک میزبان ۸ میلیارد بازدید روزانه است.
  • فیس بوک پس از ۳ ثانیه مشاهده شدن ویدئو را ثبت می کند.
  • نزدیک ۸۵ درصد ویدئوهای فیس بوک بدون صدا دیده می شوند.

با استفاده از این آمار و ارقام و اطلاعات می توانید ویدئوهای فیس بوک را نیز در کمپین بازاریابی محتوا خود مورد نظر داشته باشید. لطفا نظرات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar