Ebay چیست و چگونه کار می کند؟* قسمت دوم*

 

ebay

در قسمت پیشین چگونگی ایجاد یک کسب و کار Ebay را باهم شروع کردیم. باهم ادامه می دهیم…

۲-اقلام خود را قیمت گذاری کنید.

خوشبختانه در این زمینه امکانات خوبی در اختیار دارید. با یک جست و جوی ساده درEbay ، به یک قیمت تقریبی برای محصولات خود می رسید. گاهی اوقات ممکن است اختلاف قیمت زیادی بین محصولات (از یک نوع) باشد. چراکه برخی فروشندگان ترجیح می دهند لیست قیمت خود را ثابت نگه دارند و برخی دیگر ترجیح می دهند با قیمت های بالاتری شروع کنند و در زمان های خاصی تخفیف درنظر بگیرند.

Ebay داری قابلیت جستجوی پیشرفته است. فراموش نکنید که روش جستجوی پیش فرض Ebay برحسب هزینه ارسال و لیست قیمت محصولات است.

در Ebay همانند یک فروشگاه واقعی، باید مطمئن باشید که محصول شما به آسانی  توسط مشتری پیدا می شود. بهترین راه برای انجام این کار، برقرای تعادل میان هزینه ارسال و قیمت محصول است.این قیمت عادلانه، شما را در لیست بالاتری از جستجو قرار می دهد.

یک راهنمایی:

اگر می خواهید در جستجوی سایت در ردیف بالاتری قرار گیرید، می توانید برای محصولات خود قیمت رزو درنظر بگیرید

۳-اصول اولیه کسب و کار

در مورد شروع کسب و کار خود مطمئن شوید. عضویت در فروشگاه آنلاین اگرچه برای شروع آسان است اما به این معنا نیست که شما از الزامات قانونی یک کسب و کار نرمال معاف هستید. به محض اینکه فروش شما در ebay زیاد شود و یا بصورت منظم سودی را در پی داشته باشد، سرویس درآمد داخلی سایت( IRS )شما را به عنوان یک کسب وکار طبقه بندی می کند و شما باید الزامات این کسب و کار نرمال را رعایت کنید.

اگر شما قصد ادامه دادن کسب و کار خود را دارید اما هنوز فروش منظمی ندارید، ثبت رسمی کسب وکارتان آنرا ارزشمند خواهد نمود. گرچه هزینه ای را دربردارد اما شما را در بازار شناخته می کند. ثبت کسب وکار شامل موارد زیر می شود:

۱-ثبت شرکت

۲-اخذ شماره مالیاتی

۳-اخذ هرگونه مجوزهای اتحادی و دولتی

۴- تصمیم گیری های حقوقی ساختار کسب و کار

این تصمیم گیریهای ساختاری شامل موارد زیر می شود:

به طور کلی چهار ساختار حقوقی کسب وکار وجود دارد. برای برخی از کسب و کارها این ساختار ساده و برای برخی دیگر نیاز به مشاور یا وکیل دارد. اگر خودتان به این فرایندهای قانونی واقفید، کافی است با یک شرکت مانند LegalZoom (که به صدها کسب و کار کوچک شخصی کمک می کنند) مشاوره بگیرید. با این وجود اگر آشنایی کافی با این فرایند های قانونی ندارید، حتما از یک مشاور حرفه ای کمک بگیرید.

۱-مالکیت انحصاری(مالکیت شخصی)

این نوع کسب وکار برای بسیاری از افراد بصورت پاره وقت یا تمام وقت وجود دارد. شما میتوانید این شرکت را با حساب شخصی خود اداره کنید و تمام مالیات های دولتی را از حساب خود پرداخت کنید. به یاد داشته باشید که در این مدل همه ی بدهی ها ، شخصا به شما مربوط است و باید از دارایی های شخصی خود آنرا جبران کنید.

۲-شراکت

همکاری و مشارکت با یک یا چند نفر می تواند یک راه پولساز برای شما باشد. در ابتدا ممکن است با توافق شفاهی شروع کنید اما حتما باید توافقنامه کتبی نیز برقرار کنید.

به یاد داشته باشید که  در این توافقنامه تمام وظایف، اختیارات و محدودیت ها را در بدترین زمان ها نیز پیش بینی کنید.

از نظر قانونی، هریک از شرکا نسبت به خود و شریک خود مسئول است. در سایت Ebay شرایط ویژه شراکت معرفی شده است.

۳-شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که از نام این کسب و کار مشخص است، بدهی های شرکت به اندازه سهم هریک از شرکایی است که سرمایه گذاری کرده اند. میزان درصد تعلق به شرکت باید طی توافقنامه ای بین اعضا مشخص شود.

۴-شرکت های سهامی

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه‌ی آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. در این شرکت ها حق استفاده شخصی از حساب سهامداران وجود ندارد. میزان مالیات نیز از طرف دولت تعیین می شود.

ادامه دارد…

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

کسب و کار دیروز، قوی سفید امروزست... و کسب و کار امروز، قوی سیاه فرداست... برای صعود، کافی است قوی سیاه را باور کنی! کارشناس مهندسی صنایع

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
reza
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
reza
مهمان
reza

سلام
میشود در سایت eby محصول دانلودی قرار داد و بعد فروخت