Sephora، برند لوکس فرانسوی، فروش خود را در ایران آغاز می کند

 

sephora.cst

با توجه به گزارشی، فروش سالانه محصولات زیبایی در ایران به بیش از ۳٫۵ میلیارد € یعنی ۳٫۸۶ میلیارد € در سال ۲۰۱۴ رسیده است.

تحلیل گران شرکت پژوهشی Euromonitor پیش بینی می کنند که مصرف محصولات زیبایی و مراقبت فردی، طی پنج سال آینده در ایران تقریبا سه برابر افزایش پیدا کند و به ۱۰ میلیارد € برسد. برای اقتصادی که تا حد زیادی به نفت و گاز وابسته است، بیش از ۳ میلیون نفر، خریدارعمده محصولات با ارزش خالص بالا و لوکس هستند.

رضا میرعمادی، توزیع کننده مارک های انبوهی همچون Maybeline , Garnier از شرکت L’Oreal گفت: “برآورد ما این است که، زنان با هر سطح درآمد، ۳۳% از آن را صرف محصولات زیبایی می کنند.”

به گزارش رویترز، برند Sephora که از رهبران بازار لوکس LVMH (LVMH.PA) جهان است، قصد دارد بیش از ۲،۰۰۰ رسانه در سطح جهان را به حضور خود اختصاص دهد.

Sephora قصد دارد در سال آینده فروشگاه های عمده خرده فروشان خود در ایران را پس از لغو تحریم ها علیه ایران راه اندازی کند، و به عنوان یکی از اولین متخصصان لوازم آرایشی اروپایی در این کشور تبدیل شود.

یک منبع آگاه خبر داد:”Sephora در حال نهایی کردن مذاکرات با شریک ایرانی خود است.” در حالی که محصولات زیبایی غربی با چندین نام تجاری، مدت طولانی است که در فروشگاه های ایران به فروش می رسد، با لغو تحریم ها در ماه های آینده انتظار می رود رونق اقتصادی کشور بهبود یافته و سرمایه گذارانی که از این تحریم ها رنج می برند، از فشار خارج می شوند.

چند تن از مدیران اجرایی LVMH در ماه های سپتامبر و اکتبر به ایران سفر کرده اند. یک منبع آگاه خبر داد، مدیران اجرایی شرکت های  Dior, Louis Vuitton و Bulgari در حال سفر به ایران در ماه های آینده برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری هستند. گروه کمیته تجارت فرانسه، میشل Colbert که بیش از ۸۰ نشان تجاری لوکس ارائه کرده است گفت: در حال برنامه ریزی و سازمان دهی یک سفر در بهار آینده به ایران است.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۳.۳/۵]

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar