• ژانویه 27, 2020

ارتقای سلامت روانی کارمندان برای موفقیت در کسب و کار

ارتقای سلامت روانی کارمندانارتقای سلامت روانی کارمندان

کارآفرینان به خوبی می دانند مهمترین عنصر تشکیل دهنده شرکت هایشان، کارمندان هستند. برای حفظ این عامل مهم، منطقی است که رهبران همه کارهای ممکن را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که هم تیمی هایشان از لحاظ جسمی، ذهنی و احساسی پشتیبانی می شوند. چرا که ارتقای سلامت روانی کارمندان عاملی مهم در رشد کسب و کار و رسیدن به اهداف شرکتهاست.

سلامت روانی و قدرت ذهنی از هم مجزا نیستند

در برخی محافل حرفه ای، سلامت روان و قدرت ذهنی  را به عنوان نهادهای کاملا مجزا تصور می کنند. و این تصور اشتباهی است. در واقع، آنها متصل هستند. حفظ قدرت ذهنی مستلزم تعهد به سلامت روان است و مدیرانی که نیاز به تغذیه روانی را نادیده می گیرند، هیچگاه تیمی قوی نخواهند داشت.

برای مطالعه بیشتر:

شوخ طبعی و مزایای آن در کسب و کار، سلامتی روحی و جسمی

سلامت کارکنان را چطور کنترل کنیم

برای ارتقای سلامت روانی کارمندان این ۵ عنصر بسیار مهم را فراموش نکنید:

۱. تشکیل گروه و کار گروهی را در شرکت خود ترویج دهید

هیچکس دوست ندارد به تنهایی در یک کافه غذا بخورد و همین موضوع در کار کردن نیز صدق می کند. عمل ساده ی قرار دادن یک فرد در یک گروه به طوری که خود را بخشی از آن بداند، می تواند موجب برانگیختن ذهن فرد شده و توانایی تفکر واضح را افزایش دهد.

ایجاد جوامع در سازمان شما متضمن اینست که مردم مراقب یکدیگرند و از یکدیگر حمایت می کنند و با هر شخص مانند یک فرد و نه یک عدد رفتار می کنند.

۲. برای عملکرد، چه خوب و چه بد، انتظارات واقعی تنظیم کنید

با تعیین انتظارات روشن درباره شاخص های عملکرد کلیدی که اعضای تیم باید هدف قرار دهند، رهبران پاسخگویی داخلی ایجاد می کنند و می توانند انعطاف پذیری را حفظ کنند تا کارکنان بتوانند کارهایی را که متعهد شده اند، به خوبی انجام دهند.

۳. سلامتی را در اولویت قرار دهید

ورزش، غذا خوردن سالم و مشارکت در فعالیت های اوقات فراغت باعث ارتقای سلامت روانی کارمندان می شود. تشویق کارکنان برای شرکت در برنامه های سلامتی و ایجاد فضای تمرینی در شرکت، به این معنی است که سلامت را اولویت اول برای سازمان خود قرار می دهید.

۴. دوره های آموزشی ضمن خدمت ارائه دهید

به کارکنان خود آموزش های ضمن خدمت در موضوعات مختلف مراقبت از خود ارائه دهید. استخدام یک درمانگر برای ارائه کارگاه های نیم روزه و چند بار در سال، درباره کاهش استرس و یا مراقبه می تواند انعطاف پذیری کارکنان را افزایش دهد. این کار می تواند برای شما و کسب و کارتان بسیار سودآور باشد چرا که به کارکنان کمک می کند تا به حداکثر توانایی خود دست یابند.

۵. از تلاش های کارکنان برای دریافت کمک حمایت کنید

ضروری است که از تلاش های کارکنان برای رسیدگی به مشکلات بهداشت روانی حمایت شود. این پشتیبانی می تواند اعم از دادن مرخصی به کارمند جهت پیگیری درمان و یا به معنای حمایت از نیاز کارمند به انجام پروژه های کمتر هنگام طی مراحل درمان باشد. در اینصورت از استرس کاری او کاسته می شود و با اطمینان خاطر به درمان می پردازد و این امر منجر به تسریع درمان او می شود.

ارتقای سلامت روانی کارمندان و قدرت ذهنی یک شبه ساخته نمی شوند و چیزی است که ارزش تلاش را دارد. به همین دلیل ضروری است که رهبران از طریق ایجاد جوامع، ایجاد انتظارات واقع بینانه، و آموزش و حمایت در طول درمان به ارتقای سلامت روانی کارمندان کمک کنند. تقویت افرادی که برای شما اهمیت دارند، تضمین می کند که شرکت شما به همان اندازه قوی باشد و این یعنی سود دوطرفه، هم برای کارمند و هم برای کارآفرین!

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۵/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar