استراتژی منابع انسانی

 

استراتژی منابع انسانی

استراتژی منابع انسانی

استراتژی منابع انسانی پایه و اساس یک منابع انسانی موفق و قابل مشاهده است، که بصورت گسترده در داخل سازمان و داخل صنعت مرتبط ( با استفاده از استعداد های درخشان ) به رسمیت شناخته شده باشد قطعاً منابع انسانی یک مزیت رقابتی پایدار است، هنگامی که یک سازمان با مدیریت صحیح آن هنرنمایی می کند. چشم انداز روشن و اهداف مشخص و ساده کلید موفقیت منابع انسانی هستند.

استراتژی منابع انسانی در سازمان های مدرن

استراتژی مدیریت منابع انسانی سازمان های مدرن با تمرکز کامل بر فرآیند ها و سیاست های منابع انسانی از ایجاد مزیت رقابتی پایدار حمایت می کند. استراتژی منابع انسانی کمک می کند تا به ساخت مزیت رقابتی و عملکرد منابع انسانی، که با رقبای موجود در بازار تفاوت دارد، بپردازید.

استراتژی منابع انسانی، سیاست ها، استانداردها، نقش ها و مسئولیت های منابع انسانی سازمان را با استراتژی کلی سازمان همسو می کند، و بطور کلی باعث می شود روند های سیستم برای درخواست واحد های کسب و کار جهت دستیابی به موفقیت آماده باشند. این باعث می شود منابع انسانی در رشد خود و سازمان تعادل ایجاد کند. و همچنین برای رشد داخلی منابع انسانی می بایست مراقب باشد تا سطح رضایت کارکنان این بخش کاهش پیدا نکند.

hrstrategy

 

این مجموعه راه منطقی ساخت یک مدیریت منابع انسانی مؤثر در سازمان است که، به قوی تر شدن سازمان و آماده شدن آن برای چالش های بازار کمک می کند. سازمان را برای آینده آماده می کند.

استراتژی منابع انسانی یک سند اصلی برای چندین سال منابع انسانی سازمان است که کارکنان منابع انسانی برای سازگاری بیشتر می بایست آن را به روز کنند، کارکنان منابع انسانی می بایست برای تغییر بسیاری از فرآیندها، نقش ها و مسئولیت های داخلی و خارجی و همچنین برای معرفی ابزار های جدید آماده باشند. و این بدان معنی ست که استراتژی منابع انسانی چیزی نیست که در طی چند ماه پیاده سازی شود، پیاده سازی آن طی چند سال اتفاق می افتد.

استراتژی منابع انسانی، منابع انسانی را برای افزایش بهره وری، اجرای استراتژی های رشد و سیاست در منابع انسانی آماده می کند.

هیچ شیوه استراتژی منابع انسانی نمی تواند به عنوان بهترین شیوه در بازار باشد، چراکه استراتژی منابع انسانی یک سند منحصر بفرد سازمانی ست که از ترکیب توسعه فرهنگ سازمانی، توسعه و بهبود فرهنگ فرآیند های منابع انسانی، بازخورد مدیران و کارکنان، و توسعه صنعت و جامعه شکل می گیرد. استراتژی منابع انسانی بصورت منحصربفرد برای هر سازمان عمل می کند.

بسیاری از سازمان ها، برای طراحی استراتژی منابع انسانی مشاوران منابع انسانی را استخدام می کنند در نهایت یک فایل powerpoint زیبا تحویل می گیرند. که شامل اسلاید های تجزیه و تحلیل، و پیاده سازی طرح های آماده است که در نهایت هیچ وقت پیاده سازی و اجرا نخواهد شد.

توسعه استراتژی منابع انسانی

توسعه استراتژی منابع انسانی یک فرآیند سخت و زمان بر است، نیاز به یک تیم مسئول از منابع انسانی جهت طراحی و توسعه دارد، و نمی توان انتظار داشت یک یا دو نفر به تنهایی آن را طراحی و پیاده سازی کنند.

استراتژی منابع انسانی به وضوح فرموله شده و تیم مسئول می بایست با اطمینان مسائل مهم آن را در مسیر صحیح هدایت کنند. تیم استراتژی منابع انسانی می بایست با استفاده از منابع و کارکنان منابع انسانی، از بسیاری مدیران و کارکنان سازمان بصورت منظم بازخورد بگیرد.

تیم توسعه استراتژی منابع انسانی سندی روشن و کارآمد را طراحی و تدوین می کند، آن را به دست مدیریت ارشد سازمان رسانده و پس از تأیید وی، به سایر مدیران و کارکنان سازمان ابلاغ می گردد.

پیاده سازی استراتژی منابع انسانی

طراحی استراتژی منابع انسانی به سختی به تکامل می رسد، اما از مدیریت منابع انسانی مؤثر انتظار می رود که مطابق با زمانبندی طرح و کیفیت مورد نظر، اجرای موفقیت آمیزی داشته باشد.

اجرای استراتژی منابع انسانی از تیم اجرایی می خواهد تا با تولید نتایج استاندارد، ظرفیت های مدیریت تغییر، ارتباطات و طراحی سیاست های منابع انسانی و بخش جدید منابع انسانی را ایجاد کند.

اجرای استراتژی منابع انسانی به معنای کار مداوم از تیم مدیریت منابع انسانی است، نه از دست دادن اعتماد به نفس در طول زمان اجرا!

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar