استراتژی های جذب مشتری برای فروش موفق در کسب و کار

استراتژی های جذب مشتری برای فروش موفق به شیوه های مختلف اجرا می گردند.در واقع عملکرد این استراتژی ها در بازارکار به پیگیری و اندازه گیری احتیاج دارد.

استراتژی های جذب مشتری

استراتژی های جذب مشتری

فروش عبارت از رساندن مزایا، فواید و منافع محصول یا خدمات و ارائه آن به مشتری ست. این عملیات همیشگی بوده و به انرژی، تمرکز، و طراحی خاصی نیاز دارد.

استراتژی های جذب مشتری از سوی شرکت های جهت دار در بازار فعال می شوند. و برای سیاست گذاری محصولات/خدمات مورد مصرف مردم و رقبا اجرا خواهند شد.

در این پست شما را همراهی می کنیم با استراتژی های جذب مشتری برای فروش موفق که مورد آزمایش شرکت ها قرار گرفته اند. تا در وظیفه ای که دارید به عنوان یک مدیر فروش موفق بهتر و برتر تصور شوید.

اکتشاف، انتخاب بازار هدف

مساله کشف و انتخاب بازار مورد هدف “Target Market” گزینه ای اساسی برای شروع هر کسب و کار است. بازار مورد هدف مجموعه ای از مشتریان هستند که شرکت ها سعی دارند محصولات خود را از طریق توجیه و تلاش به آن ها بفروشند. برای همین باید بپرسید مشتری چه کسی ست؟ کجا مشتریان بالقوه را بیابیم؟ احتیاج آن ها از خدماتی که ارائه می دهید چیست؟ چه کسی تصمیم گیرنده خرید است؟ وضع مالی مشتری در چه حدیست؟ بهترین زمان برای شروع به کار با آن ها چه زمانی ست؟

هدف اساسی در این مرحله از عملیات فروش، یافتن مشتریانی ست که محصول شما را بخرند. مشتریانی که می خواهید محصول خود را به آن ها بفروشید دو نوع هستند؛

۱_ مشتری پیش بینی شده جدید

مشتریان پیش بینی شده و جدید از طریق تبلیغات شرکت مراجعه می کنند. یا مدیران فروش برای معرفی نزد آن ها می روند. تا محصولات را ارائه دهند. این روش برای مشتریانی مفید است که حوصله پیدا کردن محصول و زمان کافی را ندارند.

۲_ مشتری منظم و قدیمی

مشتری منظم و قدیمی از تلاشی که مدیر فروش به خرج می دهد به دست می آید. باید بدانید مشتری قدیمی شرکت مهم ترین مشتری است که محصول تان را خریداری خواهد کرد.

کلید اصلی کشف بازار، تفکر درباره تعیین آن چه که می خواهید به بازار عرضه کنید است. تصمیم دارید به خودتان کمک کنید با بهره وری کار را افزایش دهید؟ در پاسخ به این سوال در جستجوی مشتریانی که قصد استفاده از آن ها را دارید بروید. در صورت روبرو شدن با مشتری جدید از آن سوالاتی را بپرسید تا متوجه شوید که مشتری جدید است یا بالقوه؟

اگر مشتری نمونه خود را نمی شناسید به مشتریان فعلی خود بنگرید. و به سوالات زیر پاسخ دهید: چه کسانی بیشترین تولید و بازدهی را برای شرکت شما دارند؟ شرکت شما چه مشکلاتی را برای آن ها حل می کند؟ چرا فقط با شرکت شما تعامل می کنند؟

یافتن مشتری، تعیین عملکرد انتشار

بعد از تعیین هدف، شبکه کسب و کار خود را کشف کنید. این کار برای اطمینان حاصل کردن از ارتباط با فرد یا موسسه مورد هدف است. شما در جستجوی فرصتی هستید که به آرمان های خود عمل کنید. هنگامی که دوستان یا خانواده شما را به مشتریان بالقوه معرفی می کنند سعی در پیگیری آن ها داشته باشید. و جلسه برای ارتباط بعدی را تعیین نمایید. حتما خودتان با آن ها تماس بگیرید.

جستجوی مشتریان بالقوه ممکن است شما رو به چشم انداز وسیعی با اسم بازار آشنا کند. تلاش شما برای پیدا کردن مشتری در بازار مانند دادن دیکته خواهد بود. در راه جستجوی مشتری با انواع مختلفی از مردم برخورد خواهید کرد. ابتدا به نظرتان این مردم اصلا نمی توانند مشتری باشند. اما بعد با شناخت بهتر بازارکار مشتریان را تشخص خواهید داد.

خود را برای مذاکره آماده کنید

قبل از تعیین زمان جلسه برای مذاکره مطمئن شوید با فرد صحیحی قرار گذاشته اید. یا این که واقعا این فرد توانایی و قصد خرید را دارد. انتخاب مشتری اشتباه به شما ضرر خواهد رساند. اگر اطمینان حاصل کردید مشتری بالقوه هستند خودتان درخواست فروش را ارائه دهید.

قبل از رفتن به جلسه فروش، لیستی از سوالات را آماده کنید تا برای یادآوری بپرسید.

تعیین سوالات، تمرکز روی پیشنهادات

در دیدار با مشتریان بالقوه، مطمئن شوید پیشنهادات شما برای حل مشکلات آن ها تعیین شده. درباره پیشنهادات خود و شرکت دست بردارید و به مشتری بگویید چگونه با محصول و خدمات خود به آن ها سود می رسانید. اگر محصول تان به آن ها سود می رساند به آن ها بگویید چند درصد سود به دست می آورند. و اگر به تولید آن ها کمک می کند و اشتباهات کارشان را حل می کند آن ها را مطلع سازید.

در این دوره تصمیم گیرندگان پیشنهاد فروش نمی دهند. بلکه برای به دست آوردن ارزش سود بهتر سخت تلاش می کنند. یاد بگیرید سکوت یکی از توصیه های اول در فروش است.

حتما الان می گویید چگونه پیشنهاد فروش را بدهیم؟ برای ادامه مطلب با پدیده فکر مهتر همراه باشید

مزایای نمونه محصول را شرح دهید. تمرکز روی موفقیت هایی که محصول محقق ساخته، در تمرکز روی جوانب تکنولوژی زیاده روی نکنید. تا مشتری را به علت تخصص کم از دست ندهید. اسم شرکت و نام تجاری را تکرار نمایید. اگر محصول تان عیبی دارد آن را بازگو کنید. با حجوم سعی در بد جلوه دادن رقیب نکنید. اما روی امکانات خوب محصول تمرکز نمایید.به ترس های مشتریان اهمیت دهید.

پیگیری

پیگیری یکی از مهمترین استراتژی های جذب مشتری است. غرض از پیگیری اطمینان حاصل کردن از گام هایی چون فروش، ارائه دادن خوب محصول، دریافت هزینه و ضمانت رضایت مشتریان می باشد. ناامید نشوید و روزانه تمام معاملات مربوط به مشتری بالقوه خود را پیگیری کنید. ارتباط با مشتریان برای مشتریانی که به ارتباط با شما علاقه دارند را فراموش نکنید. برای این که ارتباط شما فقط درباره فروش نباشد، همیشه ارتباط صمیمی خود را حفظ نمایید.

شما نیز با اتخاذ صحیح استراتژی های جذب مشتری می توانید به فروش بیشتر دست یابید.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar