اصطلاحات مالی که هر کارآفرینی باید بداند

اصطلاحات مالی که هر کارآفرینی باید بداند

 

اصطلاحات مالی که هر کارآفرینی باید بداند

 

رویای زیبایی می شود اگر هر کارآفرین بتواند موفقیت مالی خود را قبل از شروع کار حدس بزند.  همه کارآفرینان می توانند موفقیت خود را در دور دست ها بنگرند، درست مانند یک کارآفرین که کسب و کار تازه و کوچکی را شروع کرده و اطلاعات چندانی از آینده کاری خود ندارد، روزهای فراوانی در حال گذراست و شما نمی دانید دقیقا در این روزها چه کار مهمی انجام داده اید. ممکن است در پایان هفته هنگامی که در حال استراحت هستید به کارهای مالی مهم خود فکر کنید اما این یک اشتباه بزرگ است.

آیا پروژه شما برای توسعه و پیشرفت آماده شده است؟

هر کارآفرین تازه کار نمی تواند متوجه شود چه هزینه هایی را از دست داده یا در آینده از دست خواهد داد، برای همین مجبورید هر ماه تمام معاملات ویژه خود را کنترل کنید. امروز چند اصطلاح را برای شما توضیح می دهیم تا برای تولید و تصمیم گیری صحیح به کار ببرید. با ما همراه باشید.

 

جریان های نقدی، درآمد خالص

جریان نقدی نقطه نظری دقیق از وضعیت اقتصادی کار شما را فراهم می کند. این میانگین از طریق فروش محصولات تجاری حساب می شود و طبق مصرف درآمد خالص و سرمایه ی در حال گردش شرکت، تنظیم خواهد شد. تمام هزینه ها را به صورت یادداشت ثبت می کنیم تا پس از مصرف سرمایه ی موجود شرکت در صورت اشتباه هزینه کردن یا هدر دادن پول از خطاها جلوگیری شود.
جریان نقدی که در حساب تجاری شما، و برای حقوق گرفتن کارکنان وجود دارد بسیار مهم است. کارآفرینان همیشه باید از جریان نقدی حساب تجاری خود مطمئن شوند.
درآمد خالص نیز به جریان نقدی ارتباط پیدا می کند. این عدد به معنای نتیجه تمام سود و زیان هر کسب و کار تجاری ست. هزینه های باقی از ضرر و سود شرکت را درآمد خالص می نامند.

 

سود و زیان، فروش

هنگامی که شرکت شما زیان می کند یا از فروشی سود می برد؛ این اصطلاح برای شما نمایان می شود. این اصطلاح نقطه ای از درآمد شرکت به شمار می رود (فروش، واردات) که از مصرف کردن محصولات در مدت زمان معین، حدودا هر ۳ ماه، هر ۶ ماه و یا سالیانه مشخص می شود. می توانید با کنترل کردن این عدد میزان سود و زیان را محاسبه کرده یا سود شرکت را برای آینده پیش بینی کنید.
با توجه به این که تولید محصولات تنها دلیل راه اندازی شرکت های کوچک برای کارآفرینان شده اما کسی توجه چندانی به چگونگی افزایش درآمد نمی کند. عدم فروش محصول شما می تواند زنگ خطری برای شما و کسب و کارتان باشد اما اگر شرکت در راه درستی قدم نهاده باشد درآمد شما روز به روز افزایش خواهد یافت. کنترل میزان فروش و نیاز مشتریان به محصولات می تواند نقطه ای از توسعه شرکت شود.

 

تعیین نقطه قیمت، حاشیه های سرمایه

کارآفرینان باید قیمت محصولاتی را که خریداری می کنند دقیق بدانند. لزومی ندارد کالایی را خریداری کنند که شرکت به آن نیاز ندارد و کالای مورد نیاز را به فراموش بسپارند. این کار باعث ضعیف شدن خدمات و شکست زود هنگام شرکت می شود. هنگام تعیین قیمت تمام نقاط عمومی را کنترل کنید مانند مواد اولیه، سود، ضرر، حقوق کارکنان، عوارض و … .
از اسم “حاشیه های سرمایه” کاملا واضح است این پول از چه راهی به دست می آید. بعد از هزینه کردن برای کالاها هر آن چه پول باقی بماند را حاشیه سرمایه شما می نامند. اگر این مبلغ کم باشد و برای هزبنه هایی چون حقوق، اجاره شرکت، بازاریابی، و … کافی نباشد باید روی قیمت محصولات و خدمات خود نظارت داشته باشید تا با قیمت خوبی به فروش برسد.

 

مجموع موجودی

کنترل موجودی مخزن شرکت به صورت هفتگی باید کنترل شود. این کار برای اطمینان از موجودی افزایش یافته در انبارهاست. اگر میزان کالاهای موجود زیاد باشد حتما مشکلی وجود دارد که فروش شما کاهش یافته است. با کنترل منظم می توانید این مشکل را حل کنید با کشف مشکلات زود هنگام از بروز هر گونه اشتباه جلوگیری به عمل آورید.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar