• ژانویه 27, 2020

افزایش بهره وری افراد دور کار چه راهکارهایی دارد؟

افزایش بهره وری افراد دور کار بستگی به مدیریت شرکت ها دارد یا خود کارکنان؟ چگونه بهره وری افراد دور کار را افزایش دهیم؟!

افزایش بهره وری افراد دور کار

افزایش بهره وری افراد دور کار

تحقیقاتی که درباره افراد دورکار و کارکنانی که حضوری مشغول هستند ثابت کرده بهره وری این دو دسته افراد متفاوت است.

۳ کارشناس از دانشگاه استنفورد شروع به تحقیقاتی درباره بهره وری ۵۰۳ شخص از شرکت ارتباطات و خدمات مسافرت به نام “Ctrip” در چین پرداختند. این محققان کارکنان را به دو دسته تقسیم کردند، دسته اول ۴ روز از هفته را در منزل مشغول شدند و دسته دوم کاملا حضوری کار خود را دنبال نمودند. بعد از ۹ ماه دانشگاه استنفورد گزارش تحقیق خود را اینگونه بیان کرد که، کارکنان دورکاری که در منزل مشغول بودند حدرد ۱۳ درصد بهتر از کارمندان حضوری بهره ور بوده اند.

کارکنانی که در منزل مشغول بودن چون فرصت استراحت بیشتری داشتند به تلفن های مشتریان بیشتری پاسخ دادند.

تمام تحقیقات مختص به دورکاری در تمام دنیای کسب و کار بازگو می کند که کارکنان دورکار وظایف خود را بهتر از دیگر کارکنان انجام می دهند. زیرا نه با همکارشان مشغول گفتگو می شوند. نه قهوه و چای می نوشند. و نه به بهانه استراحت وظایف خود را ترک می کنند.

در این پست به راهکارهای افزایش بهره وری افراد دور کار اشاره می کنیم با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

وضوح دید باعث افزایش بهره وری افراد دور کار

کارمندی که با بهره وری بالا کار می کند، دقیقا دید کاری واضحی نسبت به وظیفه خود دارد. و می داند مدیر چه انتظاراتی از او دارد. قبل از توضیح هر گونه پروژه ای به کارکنان، به شرح کامل جزئیات آن بپردازید. با شرح جزئیات، ایده ها، تبادل نظرات و هر گونه سوال درباره کار برای همه روئیت می شود.

اگر از یک تولید کننده محتوا بخواهید به برخی متن ها توجه کند، توجه کردن شبیه ویرایش کردن مجدد متن ها نیست. و اگر از یک طراح خواستید صفحه ای را طراحی کند، اما صفحه ای که طراحی کرد با تصور شما متفاوت تر بود، پس کار هم بدون شرح جزئیات می تواند نتایج متفاوتی در بر داشته باشد. وجود مدلی مشابه می تواند فعالیت و تلاش کارمند را از طرح اصلی و جزئیات و سرعت کار مطلع سازد. و موفقیت آن را افزایش می دهد.در توضیح موارد ضروری تیم کسب و کار تاخیری نداشته باشید.

تعیین جلسات نهایی

تعیین جلسات نهایی برای هر کسب و کاری یک استراتژی فعال برای افزایش بهره وری ست. که باعث تحقق اهداف، و سرعت فعالیت می شود. ضروری ست جلساتی با کارکنان در پایان هر بخش کار داشته باشید. به طور مثال اگر صبح با یکی از سرمایه گذاران جلسه دارید شب را حتما بیدار می مانید تا برای پیشنهادات خود تمریناتی انجام دهید. وقت لازم را برای هر کاری در نظر بگیرید تا برای پروژه های خود آماده باشید.

سرمشق باشید

در هر شرکت یا موسسه و یا تیمی، نبود مدیر باعث کاهش بهره وری کارکنان می شود. تکنولوژی با ابزار متفاوت ارتباطی کار را برای همه دورکاران آسوده ساخته و حدود ۲۴/۷ درصد باعث راحتی کار شده. بیشتر وقت خود را با تیم بگذرانید. ترک کردن جلسات یا ارتباط، کاهش فعالیت کارکنان را به همراه دارد. به همه ثابت کنید همیشه به عنوان مدیر در کنار کارکنان هستید. برنامه timedoctor به مدیران دورکار کمک می کند وقت بیشتری را با تیم خود بگذرانند.

شریک کردن تیم در برنامه کسب و کار

هر فردی از کارکنان دورکار باید احساس کند جزئی از شرکت است. کارمندان خود را جزء اهداف و نقشه های شرکت بدانید. ایده و نقشه های خود را با تیم دورکار خود مطرح نمایید. حتی اگر ابتدای کار خود اهدافی برای خودتان طراحی کردید آن ها را به تیم ارائه دهید. ایده و نقشه های شرکت را در یک جلسه طوفان ذهنی به کارکنان مطرح کنید. و بازخورد آن را زیر نظر داسته باشید. تیم دورکار را تشویق نمایید دائما ارتباط بگیرند، تا در چالش های سخت و راخت کنار هم بمانید. افزایش بهره وری افراد دور کار می تواند موفقیت شرکت ها را چندین برابر کند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar