• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

بازاریابی ایمیلی را با ۶ روش مطمئن به نتیجه برسانیم!

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یک ابزار کسب و کار قدرتمند و یک تولید کننده درآمد بالا است که نباید ارزش آن را دست کم گرفت.  بر اساس گزارشی از انجمن بازاریابی مستقیم انگلستان، بازاریابی ایمیلی به طور متوسط ​​۳۸ پوند ROI برای مصرف هر ۱ پوند به ارمغان می آورد.

اگر می خواهید بهترین نتایج را از بازاریابی ایمیلی خود دریافت کنید، باید روشی را برای خود تعریف کنید. در اینجا چند ترفند را معرفی می کنیم که می توانید آنها را به استراتژی ایمیل خود تبدیل کنید، تا افزایش درآمد سریع و قابل توجهی داشته باشید.

ترفندهای افزایش نتایج بازاریابی ایمیلی

  1. پایگاه داده ایمیل خود را بخش بندی کنید

دو رویکرد مشترک در بازاریابی ایمیلی وجود دارد. اول، رویکرد دسته ای و انفجاری است که در آن شما همه مشترکین خود را در یک لیست قرار می دهید و در یک حرکت به همه آنها ایمیل ارسال می کنید. از این رویکرد باید اجتناب شود، زیرا این پتانسیل را دارد که مشتریان را ناامید کرده و به عنوان یک ایمیل اسپم دیگر در صندوق ورودی آنها دیده شود.

با یک رویکرد بخش بندی، مشترکین خود را براساس منافع آنها طبقه بندی می کنید. این روش  بهترین راه برای نزدیک شدن به مشتریان است زیرا مشتری را با ارسال پیام های مرتبط در مرکز بازاریابی ایمیلی قرار می دهد.

رویکرد ایمیل های بخش بندی شده در مقایسه با ایمیل های انفجاری، نرخ تبدیل را به میزان ۲۰۸ % درصد افزایش می دهد. شما می توانید ایمیل ها را بر اساس منافع، جنسیت، سن، رفتار خرید و تعامل با وب سایت ،  جداسازی کنید. هر چه بیشتر ایمیل هایتان را بخش بندی کنید، نتایج بهتری دریافت خواهید کرد.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی ایمیل : انواع ایمیل هایی که در کسب وکار باید ارسال کنید

  1. زمانبندی پیام هایتان را بهینه سازی کنید

در مورد منطقه زمانی که مشتریان تان هستند فکر کنید، آنها چگونه روز خود را می گذرانند و چه زمانی بیشترین پیام ها را دریافت می کنند. اگر در اواسط شب پیام های خود را به مشتریان ارسال کنید، به احتمال زیاد نتایج بسیار کمتری خواهید داشت.

نتیجه یک تحقیق نشان داده است که روز دوم هفته بهترین روز برای ارسال ایمیل با نرخ آزاد ۱۸٪ (بالاترین نرخ در مقایسه با دیگر روزهای هفته) است. همچنین، ارسال ایمیل در بعد از ظهر نرخ باز بالاتری را در پی دارد زیرا بسیاری از افرادی که صبح ایمیل خود را چک می کنند می خواهند روز خود را با یک یادداشت مولد شروع کنند و اغلب ایمیل ها را از دست می دهند و یا آنها را نادیده می گیرند.

  1. برای افزایش تبدیل، از فروش صعودی و متقابل استفاده کنید

فروش متقابل و صعودی، روش هایی هوشمندانه ای برای افزایش درآمد و به حداکثر رساندن ارزشی است که هر یک از مشتریان برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد. آمازون اعلام کرده است که ۳۵ درصد فروش سالانه اش  از طریق فروش متقابل صورت می گیرد، که با استفاده از توصیه های بازاریابی ایمیلی برای افزایش تعداد فروش ها به دست آمده است.

به مشتریان خود محصولاتی را از دسته های مربوطه ارائه دهید که از قبل بخاطر پیوند ایمیل ها به اطلاعات و دانش مشتری، تهیه شده است. خواهید دید که میزان تبدیل مشتریان موجود معمولا بسیار بیشتر از مشتریان جدید است.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی با ایمیل و چگونگی افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق آن

  1. پاداش مشتری را به خاطر داشته باشید

مشتریان شما روزانه صدها ایمیل دریافت می کنند. این باعث می شود که رقابت و ایجاد پیام های ایمیلی چالش برانگیز باشد تا بتواند از بین ان همه ایمیل انتخاب شود.  از ارسال محتوای عمومی به خوانندگان پرهیز کنید؛ در عوض پیام های سفارشی با پیشنهادات شخصی سازی شده ارسال نمایید. اگر شما کمپین ها را براساس نیازهای خاص مخاطبان خود هدایت می کنید، نرخ های باز می تواند دو برابر شود.

  1. پیام ایمیل را شخصی سازی کنید

ایمیل های شخصی شده نرخ معامله  شش برابری تولید می کنند. بهترین راه برای شخصی کردن ایمیل های شا این است که مشتری خود را درک کنید و بدانید که چه کسی را هدف قرار می دهید. می توانید این کار را با ایجاد یک شخصیت خریدار انجام دهید، یعنی داشتن یک دیدگاه از مشتریان ایده آل خود.

رویکرد دیگر این است که پیشنهاد خود را به طور خاص به یک بخش اختصاص دهید و آن را با نیازها و منافع خود هماهنگ کنید. احتمال  بیشتری دارد که این روش با مخاطبان شما تعامل پیدا کرده و منجر به تبدیل بهتر شود.

برای مطالعه بیشتر:

بازاریابی ایمیل : همه چیز درباره ایمیل های خوشامدگویی

  1. استراتژی پیگیری سبد رها شده را اجرا کنید

تعداد زیادی از بازدید کنندگان وب سایت وارد قیف فروش شما نخواهند شد. در مراحل مختلف بین ورود به وب سایت شما و انجام یک خرید، تعداد زیادی از آنها جریان فروش را ترک خواهند کرد.

بر اساس یک تحقیق ، یک سبد متوسط ​​توسط ۶۹ درصد از بازدیدکنندگان وب سایت رها می شود. پیگیری های ایمیلی یک استراتژی عالی برای بازیابی این فروش از دست رفته است. نگران برگشتن به عقب نباشید و سعی کنید به این مشتریان انگیزه خری بدهید – آنها یک روز تبدیل به وفادارترین مشتریان شما می شوند.

[تعداد: 3   میانگین:  4.7/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar