• اسفند ۱, ۱۳۹۸

اهمیت تکنولوژی و نوشتن در توسعه و گسترش ایده ها

گسترش ایده و یا جمع آوری آنها، شاید کاری باشد که تاکنون انجام نداده اید!  اصلاً شاید هم منظور این تیتر را به خوبی درک نکنید!

ما می خواهیم ایده ها و افکاری که در هر لحظه و دقیقه به ذهن تان خطور می کنند و نتیجه ای ندارند، به ثمری برسند. شما هم اگر فرد متفکری هستید که نمی دانید چطور باید به این افکار واهی جهت داد، این پست را از دست ندهید!

 

اهمیت تکنولوژی و نوشتن در توسعه و گسترش ایده ها

 

گسترش ایده

یک ویژگی مشترکی که همه ی متفکران خلاق دارند این است که اجازه نمی دهند هیچ ایده ای از آنها دور بماند. آنها بطور آگاهانه ایده های خود را تسخیر می کنند. امروز ما هم پیشنهاد می دهیم که شما خواننده ی محترم هم همینکار را انجام دهید. قرار است به نکاتی درباره ی ایده ها بپردازیم و بینیم چطور با ایده هایی که تسخیرشان کردیم با استفاده از یک قلم و کاغذ کار کنیم. باید از اهمیت کاغذ و قلم در این شرایط آگاه شوید.

در ابتدا، ببینیم که چرا باید ایده های خود را تسخیر کنیم؟

دو دلیل واقعی و خوب برای این موضوع وجود دارد:

۱- دلیل اول بدیهی ست. با جمع آوری ایده هایی که پدید می آورید آنها از خطر از دست رفتن یا فراموش شدن در امان می مانند. شما نباید در این خصوص به ذهن خود اعتماد کنید! حافظه ی شما همیشه هم خدمتگزار خوبی نیست!

۲- با جمع کردن و گردآوری ایده ها به سرعت قادر خواهید بود آنچه را که ما “اعتماد به نفس تفکر خلاق” می نامیم توسعه دهید.

 

اعتماد به نفس تفکر خلاق چیست؟

از همان زمانی که به دیدن کیفیت و حجم ایده هایی که خلق می کنید می پردازید؛ از این موضوع که چقدر خلاق هستید، آگاه خواهید شد. در نتیجه، اعتماد به نفس شما رشد می کند و تشویق می شوید تا به طرق مختلف و خلاقانه ای بنیدیشید.

اگر تاکنون آگاهانه سعی نکرده اید ایده های خود را جمع آوری کنید شگفت زده خواهید شد. در بسیاری موارد، مردم فکر می کرده اند که از کمبود ایده در خودشان رنج می برند در حالیکه با جمع آوری شان، متوجه می شوند که خیلی خلاق تر از آنچه که گمان می کردند هستند.

خب، بهترین و ساده ترین راه برای گردآوری ایده ها چیست؟ البته بسیار مهم است که زمان زیادی را هم از شما طلب نکند!

 

در مبحث تفکر خلاق، موبایل شما می تواند به “دوست” شما بدل شود.

 

 

اکثر گوشی های همراه، امروز با قابلیت ضبط صدا و دوربین همراهند. شما مخاطبان عزیز هم، هم اکنون به احتمال خیلی زیاد از گوشی های هوشمند برخوردار هستید. پس بدون چون چرا، از امکانات این موبایل استفاده کنید.

اگر در دنیای پیرامون خود، چیزی دیدید که به شما انگیزه می دهد یا سعی می کند چیزی را القا کند، آن را ضبط کنید. خواه با استفاده از دوربین خواه با ضبط صدا! اگر ایده ی جالبی به ذهن تان خطور می کند ضبط کردن آن ذهن تان را قوا می بخشد.

سپس در زمان ویژه ای، می توانید بطور آفلاین راجع به ایده، فکر کرده و گسترش دهید. تصاویر و فایل های ضبط شده می توانند روی کامپیوتر شما آپلود شوند. پیشنهاد می دهم که برای پیاده سازی فایل های صوتی، ابتدا قلم و کاغذی را تهیه کنید سپس صوت را با دست خط خود روی کاغذ جاری سازید.

 

تفکر روی کاغذ

قبول کنید که با ما تکنولوژی احاطه شده ایم. با این حال، سعی کنید با نوشتن روی کاغذ، به انرژی و حالت بهتری دست یابید که منجر به گسترش ایده می شود. بسیاری از افراد هستند که تا چیزی را با خودکار روی برگه ننویسند، نمی توانند چیزی را یاد بگیرند. البته مطالعات هم ثابت کرده اند که دست نویسی بر یادگیری بهتر تاثیر می گذارد. شاید از طریق کیبورد سرعت تایپ شما بیش تر باشد، اما دقت کنید که انسان، به هنگام نوشتن با دست، سرعت آهسته تری دارد و این دقت” اوست که قلم را پیش می برد. Jim Connolly، مشاور و بازاریاب مشهور که بلاگ شخصی هم دارد می گوید که وقتی مشتریانش روی کاغذ فکر می کنند نتایج خیلی بهتری را از خود ساطع می نمایند.

پس دوستان، هرگز تأثیر قلم و کاغذ را در ایده یابی ها، دست کم نگیرید. پیاده سازی، گردآوری و گسترش ایده و افکاری که به ذهن تان خطور می کند باید تبدیل به عادت شود. در پایان هر روز و هر هفته؛ می توانید زمانی را برای کار کردن و توسعه ی آنها صرف کنید.

فراموش نکنید که تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر فکر می کنید این پست می تواند به دوستان و همکاران شما در ارتباط با توسعه ایده یاری دهد، با آنها به اشتراک بگذارید.

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar