• ژانویه 28, 2020

اهمیت عوامل جغرافیایی در موفقیت پروژه ها

اهمیت عوامل جغرافیایی در موفقیت پروژه ها

اهمیت عوامل جغرافیایی در موفقیت پروژه ها

تاثیرات عوامل جغرافیایی روی کارآفرینی شما چیست؟ ممکن است بعضی بگویند اهمیت فراوانی ندارد، اما این کاملا اشتباه است خصوصا اگر این امر مربوط به انواع مختلف پروژه ها باشد مثل افتتاح یک کافه یا رستوران. پس در ابتدا باید به موقعیت جغرافیایی پروژه تجاری خود فکر کنید.

با وجود گستردگی اینترنت در همه جا، اهمیت مکان های جغرافیایی پایین آمده و مانند سابق کسی به این امر اهمیت نمی دهد.

– چرا ماهیت مکانی مهم نیست؟

از مهم ترین ویژگی های برتر یک مکان این است که خاص و پاسخگوی تمام نیازهای مردم باشد.
اگر تبلیغات شما در منطقه ای با تعداد جمعیت بالا انجام می شود باید تعداد معینی از مردم آن منطقه را با تبلیغ محصولات خود پوشش دهید. به این صورت که مردم مورد هدف، جذب محصول شده و به سوی شما می آیند. هچنین تعداد کمتری از مردم هم جذب بازاریابی دهان به دهانِ دسته ی اول (یعنی مردم مورد هدف در منطقه با تعداد بالا) می شوند. پس با این حساب، شما دو دسته را مورد هدف قرار داده اید.

حتما این موضوع برای شما واضح و روشن است که سایر استراتژی های محل های پر زرق و برق مغازه ها نسبت به شرکت هایی که فعالیت های خود را از طریق اینترنت دنبال می کنند اهمیت کمتری نسبت به قبل پیدا کرده است. در واقع در حال حاضر همه وبسایت های قدرتمند و یا گروه های تبلیغاتی که در وبلاگ ها به طور هوشمند مشغول به کارند قدرت جذب بالاتری نسبت به دیگران دارند.

– چرا یک سایت همیشه مهم است؟

یکی از دلایلی که باعث می شود به وب سایت تجاری خود اهمیت دهید به دست آوردن شایستگی ها و استعدادهاست. در این صورت شرکت شما به دلیل داشتن اعتبار می تواند نیروهای خوبی را جذب کند تا در تیم شما عضو شوند. پس به استعدادهای محلی منطقه جغرافیایی خود نیز تکیه کنید. این به معنای تاسیس پروژه مناسب در مکان جغرافیایی ویژه است تا بتوانید گروه مخصوصی را از آن منطقه جذب کنید.

– ایده هایی درباره رهبری فکری

ممکن است تا به حال اصطلاحی به نام “رهبری فکری” به گوش تان خورده باشد شاید این جمله را در مقاله های بازاریابی از طریق اینترنت یا در یک کتاب معین مطالعه کرده باشید. اما نکته جالب که توجه همه را جلب کرده مفهوم این جمله است. این جمله به معنای مرز خاصی از یک شهر یا کشور نیست! در واقع مفهوم این جمله تجسم این ایده است که ما می توانیم با کمک اینترنت به انطباق و طراحی کسب و کار و فعالیت های خود برای مخاطبان در سراسر جهان اقدام کنیم. و همه این امر با پیروی از یک استراتژی خاص از طریق “رهبری فکری” صورت می گیرد با تولید محتوایی قابل مطالعه می توانید بیشترین تعداد از مخاطبان در نقاط مختلف جغرافیایی از جهان را جذب کنید.

– همه مسئله تجارت است نه بیشتر

تجارت الکترونیکی بعد از چند سال مسئله ای پیش پا افتاده خواهد شد. در واقع ما هم به تجارت سنتی و الکترونیکی به طور مساوی وابسته هستیم. اینترنت ما را به دنیای الکترونیکی و غیر الکترونیکی وصل می کند پس این نکته می تواند موفقیت ما را تضمین کند.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar