• ژانویه 28, 2020

ایجاد برند شخصی برای افراد درونگرا

در محیط کار، بخشی از موفقیت در حرفه به برند شخصی افراد برمی گردد. ایستادن در خارج از محدوده ی آسایش می تواند ترسناک به نظر برسد اما بسیار مهم است که بتوانید ریسک هایی را گردن بگیرید و ارتباطاتی را درون صنعت خود ایجاد نمایید. انجام این کارها برای افراد درونگرایی که بیش تر زمان خود را به تنهایی سپری کرده و تمایل به شرمندگی دارند بسیار سخت است.

برند شخصی تبدیل به واژه ی بسیار رعب آوری می شود وقتی که خودتان را در دنیای حرفه ای می یابید که مجبورید در کنار افراد بسیار اجتماعی و برونگرا کار کنید. در این پست، نکاتی را برای افراد درونگرا آماده کردیم تا بتوانند در ساخت برند شخصی خود موفق عمل کنند.

ایجاد برند شخصی برای افراد درونگرا

ایجاد برند شخصی برای افراد درونگرا

۱- به هنگام صحبت کردن درباره موفقیت های خود، خجالت نکشید

اغلب، افراد درونگرا، در شناساندن خودشان شکست می خورند. زیرا زمانی را برای ارتقای شخص خودشان اختصاص نمی دهند و به خود توجهی ندارند. این درست نیست که انتظار داشته باشید تا مدام دیگران از دستاوردهای شما نزد دیگران صحبت کنند. خودِ شما هستید که باید بتوانید بدون اینکه متکبر برسید از موفقیت های خود سخن به میان آورید. بسیاری از مردم هستند که نمی دانند چطور می توان بدون اینکه متکبر به نظر برسند از موفقیت ها و دستاوردهای خود صحبت کنند. زمانی را اختصاص دهید تا بدانید که دقیقاً می خواهید چه چیزهایی را راجع به موفقیت های تان با مردم در میان بگذارید.

۲- برای ایجاد روابط قوی، سخت کار کنید

بسیار رایج است که ببینیم افراد درونگرا به دنبال یک مشاور، راهنما و مربی بگردند تا به آنها مسیر موفقیت را نشان دهد. خصوصاً به این دلیل که آنها نمی دانند چه زمانی، از چه کسی و چگونه باید درخواست کنند. ایجاد روابط قوی با کسانی که قادرند با صدای بلند و رسا صحبت کنند می تواند زمانی که به کسی برای تائید مهارت ها و توانایی های تان نیاز دارید بسیار ارزشمند باشد. همینطور شما هم می توانید با درخواست همکاری از تیم پدیده فکر مهتر، خود را در موفقیت های بالاتری ببینید.

۳- ایده های خود را به اشتراک بگذارید

شما قرار نیست پرحرف باشید! فقط باید بتوانید در باز کردن دهان و بیان ایده ها و افکارتان احساس راحتی کنید. انجامِ این کار راهی ست که کمک می کند تا رئیس و مدیر شما از مشارکت شما در سازمان اطمینان یابد. اگر این موارد برای شما مشکل است در ذهن خود طرح ها و برنامه های خود را برای بیان کردن اولویت بندی کنید.

۴- عملکرد خود را بیش ار حد آنالیز نکنید!

بسیار رایج است که افراد درونگرا بخاطر خجول بودن شان به خودشان سخت بگیرند. خصوصاً زمانی که در معرض توجه قرار می گیرند شرمندگی آنان به وضوح مشخص می گردد. بیش تر از سطح اشتباهاتی که مرتکب شده اید خودتان را آزار ندهید. هرکسی می تواند مرتکب اشتباه شود! بیش تر سعی کنید روی موفقیت ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید. شما هم مانند هر کس دیگر فقط باید سعی کنید تا بطور  پیوسته اشتباهات تکراری را مرتکب نشوید! طبق گفته ی معروف، اشتباهات جدید زیادی هست که می توان مرتکب شد.

۵- از قبل، حضور در شرایطی که موجب عصبی شدن تان می شود را تمرین کنید

اگر پرزنتیشن دارید که باید برای جمعی، ارائه دهید برای آن تمرین کنید تا آماده شوید. برای این کار از آینه استفاده کنید یا به دوست مورداعتمادی که در شما احساس راحتی ایجاد می کند تکیه کنید. برای چنین شرایطی این جمله را مدام با خود تکرار کنید: هرچه زمان بیش تری برای انجام کاری صرف کنید، کمتر با آن غریبه خواهید شد.

۶- همیشه، برنامه داشته باشید

اگر در تقویم خود، رویدادهایی برای شبکه سازی دارید زمانی را برای برنامه ریزی آن صرف کنید. با مکالمات آغازین در ذهن شروع کنید. مانند چیزهایی که بسیاری از مردم به راحتی می توانند درباره ی آن بحث کنند مثل همان رویدادی که در آن قرار گرفته اند یا فیلم ها. وقتی که نقاط مشترکی را در یکدیگر یافتید صحبت های عامیانه برای مردم جریان طبیعی تری به خود می گیرد. افراد درونگرا می گویند که در ارتباط آنلاین احساس راحت تری دارند تا ارتباط مستقیم و رو در رو. البته که دنیای آنلاین هم برای برندشخصی بسیار مهم است و ما مقالات زیادی را در این خصوص در وب سایت حاضر گنجانده ایم، مانند حضور فعال و سازنده در لینکداین و توییتر که دو مورد از بهترین گزینه ها هستند.

اگر یک فرد درونگرا هستید و برای موفقیت در این دنیا به دنبال راه چاره می گردید، باید که بتوانید مهارت های اجتماعی و ارتباطی خود را بهبود ببخشید.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar