• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

ایجاد نام تجاری برای کسب و کارهای کوچک

ایجاد نام تجاری برای کسب و کارهای کوچک

ایجاد نام تجاری برای کسب و کارهای کوچک

ایجاد نام تجاری به همان اندازه که برای شرکت های بزرگ مهم است برای کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد. اما تعداد قابل توجهی از صاحبان کسب و کارهای کوچک واقعا نمی دانند چرا ایجاد نام تجاری مهم است.

همه صاحبان کسب و کار پیوند بین کسب و کارهای موفق و نام تجاری قوی را تشخیص می دهند و تمایل دارند یک نام تجاری ایجاد کنند که موفقیت های چشمگیری به همراه داشته باشد. آنها درک می کنند که نام تجاری فقط یک لوگو نیست. اما خیلی ها متوجه نیستند که مارک های موفق این نام تجاری را در قلب کسب و کار قرار می دهند. به طوری که به طرق مختلف تقریبا می توانید کلمه نام تجاری را جایگزین کسب و کار کنید.

نام تجاری یک راه تعریف کسب و کار شما به خودتان، تیم تان و مخاطبان خارجی شما است. و می توان آن را “هویت” کسب و کار نامید.

برای مطالعه بیشتر:

تعیین نام تجاری مناسب برای کسب و کار

اهداف شرکت ها از ایجاد نام تجاری چیست؟

مزایایی که یک برند تعریف شده استراتژیک می تواند به ارمغان بیاورد، همانند زمانی است که افراد با یکدیگر دوست می شوند. هنگامی که مشتریان به طور احساسی با نام تجاری ارتباط برقرار می کنند، به این دلیل که آنها ارزش و اعتقاد یکسانی را با نام تجاری شما به اشتراک می گذارند، منجر به فروش بیشتر و تمایز نام تجاری بهتر می شود. نام تجاری همچنین منجر به وفاداری و حمایت شده و حتی می تواند زمانی که رقبایتان بر روی تخفیف های تبلیغاتی برای فروش متکی هستند، قیمت شما را محافظت کند. بنابراین دانستن نحوه ایجاد نام تجاری برای صاحبان کسب و کار بسیار ضروری است.

 هشت نکته درباره ایجاد نام تجاری برای کسب و کار:

۱. با تعریف نام تجاری خود شروع کنید

محصول و یا خدمات کسب و کارتان را مرور کنید، فضای بازاری را که به خود اختصاص داده اید، دقیقا مشخص کنید و نیازها و نگرانی های احساسی و منطقی مشتریانتان را بررسی کنید.

۲. هنگام ایجاد نام تجاری خود، آن را به عنوان یک فرد در نظر بگیرید

هر یک از ما فردی است که شخصیت او از باورها، ارزشها و اهداف تشکیل شده است که تعریف می کنند ما چه کسی هستیم و با چه کسی ارتباط برقرار می کنیم. شخصیت ما چگونگی رفتارمان در موقعیت های مختلف، نوع لباس پوشیدن و نوع گفتار ما را تعیین می کند، نام تجاری نیز اینگونه است.

۳. در نظر بگیرید که چه چیزی محرک کسب و کار شماست

ببینید کسب و کارتان به چه چیزی اعتقاد دارد، هدف آن چیست و چه کسی قهرمان نام تجاری آن است. این چیزها می توانند موقعیت نام تجاری شما را تعیین کنند.

۴. ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خود را هدف قرار دهید

برای داشتن روابط بلند مدت با مشتری، انتظارات معقول ایجاد کنید تا بتوانید از عهده انجام آنها برآیید. اگر در عمل به وعده هایتان شکست بخورید، اعتماد به نام تجاری خود را از دست می دهید.

۵. با مشتریان خود با تن صدای مناسب صحبت کنید

این به تقویت شخصیت کسب و کار کمک می کند و پیشنهاد آن را روشن می کند بنابراین مشتریان دقیقا متوجه می شوند چه چیزی از محصول یا خدمات انتظار داشته باشند.

۶. پیام یکسان را بارها و بارها به روش یکسان تکرار نکنید

پیام های کلیدی مختلفی ایجاد کنید که برای ایجاد یک هویت منسجم همکاری کنند. پیام و روش تکراری خسته کننده است و موجب عدم توجه مشتری می شود.

۷. از دیگران تقلید نکنید

هویت متمایز خود را داشته باشید. به یاد داشته باشید که مصرف کنندگان بیشتر به سمت موسسات مستقل جلب می شوند.

۸. هنگام برقراری ارتباط با مشتریان، همواره نام تجاری خود را در نظر بگیرید

غرور خود را از دست ندهید و موقعیت نام تجاری خود را با تخفیف بی قید و شرط تضعیف نکنید. سعی کنید بیشتر به جای کاهش قیمت ها، پیشنهادات مختلف ارائه کنید.

نام تجاری ابزاری کمک رسان برای تصمیم گیری مشتری است و در رقابت حرف اول را می زند. کلید موفقیت در ایجاد نام تجاری موقعیت، ساختار و هویت آن است.

[تعداد: 7   میانگین:  3.6/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar