• ژانویه 27, 2020

بازاریابان مثبت نگر را چگونه شناسایی کنیم؟

بازاریابان مثبت نگر استخدام کنید!

برای داشتن یک برند در بازار مصرف رقابتی امروز، نیاز به استخدام بازاریابان با یک ویژگی خاص، همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است. این ویژگی مثبت نگری است. به یاد داشته باشید که بازاریابان مثبت نگر همیشه راهی برای پیش برد کارها پیدا می کنند!

بازاریابان مثبت نگر

مردم ذاتا جهان را به صورت لیوان نیمه خالی یا نیمه پر می بینند. اما بازاریابی نیاز به ذهنیت نیمه کامل دارد تا از منحنی پیشی بگیرد. و به نیازهای در حال تغییر مصرف کننده پاسخ دهد. افرادی که ذاتا مثبت نگر هستند، زمانی که دیگران دست از تلاش بر می دارند، با چالش ها روبرو می شوند. و بر این باورند که راه حل در میان موانع قرار دارد. علاوه بر این، رهبران بازاریابی که به طور ذاتی مثبت نگر هستند، بسیار پذیرای کشف خود و دیدگاه های بیان شده از جانب دیگران هستند. و این ویژگی آنها را در اجرای برنامه هایی که توسط سازمان پذیرفته می شوند، بسیار موثر می سازد.

طی چند سال گذشته تمرکز زیادی بر IQ و هوش هیجانی شده است. با وجود اینکه IQ و EQ ویژگی های مهمی هستند، اما هیچ کدام نمی تواند جایگزین مثبت نگری در افرادی شود که فاقد این ویژگی هستند. من متوجه شده ام که تلاش قابل توجهی برای تغییر نگرش فردی باید انجام شود. – و همینطور زمان زیادی صرف می شود که به نظرم بهتر است در جای دیگری صرف شود.

برای مطالعه بیشتر:

۷ نشانه انسان های باهوش تر نسبت به افراد با هوش متوسط

نقش آی کیو و ای کیو در موفقیت کسب و کار

۱۰ صفت بازاریابان آنلاین موفق چیست؟

چگونه بازاریابان مثبت نگر را تشخیص دهیم؟

بازاریابان مثبت نگر الگوها را شناسایی کرده و به راحتی می دانند که پاسخ ممکن است هنوز وجود نداشته باشد. زیرا ایده ها گردآوری نشده اند. این نگرش نسبت به کشف، در برخی از بزرگترین مخترعان مشهود است. لامپ برق یک شبه اختراع نشد؛ بلکه به طور مداوم تست شده و بهبود یافته است. توماس ادیسون در نهایت با موفقیت مواجه شد. زیرا او اعتقاد داشت که قطعا پاسخی برای مسئله او وجود دارد. چنین امتناعی از تسلیم شدن در برابر موانع راه، دقیقا همان چیزی است که موجب انقلاب در کسب و کار می شود.

شناسایی بازاریابان مثبت نگر در مصاحبه

شناسایی مثبت نگری در طی مصاحبه، اولین گام در استخدام استعدادهای مناسب است. من سه راه ساده برای پیدا کردن آن پیشنهاد می کنم:

۱. به نشانه های بصری دقت کنید. به رفتار داوطلب و نحوه ورود آنها به اتاق دقت کنید. اگر داوطلب یک حس کلی اعتماد به نفس از خود نشان داد، آنگاه می توانید به توانایی او در مشارکت در تیم تان ایمان بیاورید.

۲. در مورد احساسات او نسبت به یک چالش اخیر بپرسید. پس از پرسیدن درباره چالشی که داوطلب اخیرا با آن مواجه شده است، واکاوی عمیق تری انجام دهید. و سپس بپرسید که احساسش درباره آن چه بود. به پاسخ داده شده توجه دقیقی داشته باشید. زیرا این پاسخ دیدگاه سانسور نشده ای از اندیشه او ارائه می دهد. در نهایت این پاسخ می تواند تعیین کند که آیا مصاحبه شونده چالش را می پذیرد و راه جدیدی را کشف می کند، یا اینکه وضعیت را منفی می بیند.

برای مطالعه بیشتر:

دایناسورهای دنیای دیجیتال، ۵ عادت بد بازاریابان دیجیتال 

۳. از رابطه او با رئیس فعلی یا گذشته اش مطلع شوید. به طور خاص، از داوطلب بخواهید که هر تغییری را که می توان در رابطه ایجاد کرد، تا به عملکرد بهتر داوطلب منجر شود، صحبت کند. افراد با نگرش مثبت تمایل دارند بر این موضوع تمرکز کنند که چگونه رفتار خود آنها با عملکرد و روابط دخیل است. در حالی که افراد با نگرش منفی تنها بر رفتار رئیس شان تمرکز دارند.

مثبت نگری چیزی است که تیم های بازاریابی قهرمان را از دیگران متمایز می کند. اگر شما به دنبال تغییر قابل ملاحظه ای در سازمان خود و بهبود تجربه مشتری هستید، مثبت نگری را یکی از الزامات استخدام کارکنان و به ویژه بازاریابان قرار بدهید. با استخدام بازاریابان مثبت نگر ، تیم بازاریابی خود را قدرتمند کنید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar