• ژانویه 27, 2020

بازاریابی صورتی ( Pink Marketing) چیست؟

بازاریابی صورتی

مردم می گویند که خانم ها نصف جامعه را تشکیل می دهند و اهمیت آن ها با آقایان برابری می کند اما این کاملا اشتباه است خانم ها بیشتر جامعه هستند و حتی بیشتر از آقایان اهمیت دارند، تحقیقات نشان می دهد که ۸۵ درصد تصمیمات خرید را خانم ها می گیرند و در آن ها نقش موثری دارند.

این تاثیرات توجه محققان را به خود جلب کرده و آن ها تصمیم گرفتند به خلق تکنیک هایی بپردازند که با نیازهای خانم ها و طریقه تفکر آن ها تناسب داشته باشد آن ها این تکنیک را Pink Marketing نام گذاری کردند.

بازاریابی صورتی یا Pink Marketing چیست؟

بازاریابی صورتی این نوع بازاریابی فقط برای خانم ها می باشد، این بازاریابی یک نوع استراتژی بازاریابی ست که شرکت ها با محصولات خود خانم ها را مورد هدف قرار می دهند، به صورتی که محصولات این شرکت تاثیر بیشری روی خانم ها داشته باشند تا آقایان، طبیعت روانی آقایان و خانم ها با هم متفاوت است و این به این معناست که انگیزه خرید در خانم ها بیشتر از آقایان است.

* آیا بازاریابی صورتی به معنای استفاده از رنگ صورتی در محصولات است؟

این یک اشتباه است که همه فکر می کنند در اینجا که بازاریابی صورتی به معنای این است که ما از رنگ صورتی برای محصولات استفاده می کنیم، یا از بسته بندی صورتی برای این محصولات استفاده کنیم این فکر کاملا اشتباه است، بازاریابی صورتی استفاده از تکنیک هایی ست که مخصوص خانم ها می باشد، همانطور که همه میدانند صورتی رنگ مورد علاقه خانم هاست و به همین دلیل این اسم را روی این نوع بازاریابی گذاشته اند.

* خانم ها تا حد زیادی بر روی جزئیات تمرکز می کنند

خانم ها همیشه به جزئیات مخصوص محصولات بیشتر از آقایان توجه می کنند، مثلا هنگام خرید لباس به جنس پارچه خوب دقت می کند، و آیا این مدل لباس طبق مد روز هست یا خیر! و همان لباس را در انواع جاها با هم مقایسه خواهند کرد، همینطور در محصولات غذایی که خریداری می کنند همیشه به دنبال چیزهای مرغوب هستند، پس هنگامی که می خواهید چیزی را به خانم ها بفروشید تمام جزئیات آن را برای آن ها توضیح دهید.

* خانم ها بیشتر از آقایان درباره برندتان برای دیگران صحبت می کنند

همانطور که می دانید خانم ها بیشتر از آقایان صحبت می کنند، این نکته خانم ها روی خرید کردن آن ها هم ناثیر می گذارد، ۵۶درصد از خانم ها هنگام خرید از یک برند و رضایت داشتن از آن، برند را نیز به تمام دوستان و آشنایان معرفی می کنند، و این تنها چیزیست که توجه دیگر خانم ها را به خرید از برند شما جلب می کند، اما اگر نظر منفی درباره محصول شما داشته باشند بدون شک نام برندتان را به عنوان بدترین محصول خدشه دار می کنند و مشتریان شما را به رقبای شما تبدیل می کنند.

* عوامل جذاب در فروشگاه های تجاری

با توجه به تحقیقات انجام شده گفته می شود که آقایان در فروشگاه ها به عوامل مادی اهمیت می دهند آقایان فقط می خواهند جایی بیابند که ماشین خود را پارک کنند، در صورتی که خانم ها روی دکوراسیون فروشگاه، و طریقه برخورد فروشندگان با مردم تمرکز می کنند، اگر می خواهید بازاریابی صورتی موفقی داشته باشید باید فروشندگانی حرفه ای را برای این کار استخدام کنید.

* خانم ها عاطفی هستند اما آقایان منطقی

خانم ها عاطفی تر از آقایان هستند، و به امور عاطفی بیشتر از منطق اهمیت می دهند، و وقتی می خواهند محصولی را بخرند از عواطف خود استفاده می کنند اما آقایان از منطق و عقل خود بهره می برند، این به این معنا نیست که خانم ها به امور منطقی اهمیت نمی دهند اما در امور عاطفی بیشتر از آقایان استفاده می کنند، پس شرکت ها باید برای فروش محصولات و تبلیغات خود از عاطفه خانم ها استفاده کنند، مثلا در تبلیغات محصولات خود روی موسیقی، یا رنگ ها تمرکز داشته باشید.

* خانم ها بیشتر از آقایان برای خرید وقت می گذارند

خانم ها اگر محصول را به طور دقیق نشناسند آن را نمی خرند، در صورتی که آقایان با دیدن چند صفتی که مد نظرشان است آن محصول را با سرعت می خرند، پس اگر محصولاتی برای خانم ها برای فروش دارید به آن ها اجازه دهید خوب محصول را ببیند درباره آن فکر کنند بعد آن را بخرند، پس آن ها را از منافعی که محصول شما دارد باخبر کنید تا از شما خرید کنند.

* لوگوی تجاری ReeBok محصولات ورزشی

در سال ۲۰۱۱ برند تجاری ریبوک، کفش های ورزشی را برای خانم ها برای اولین بار در هند تولید کرد، و شروع به تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی کردند، زیرا می دانستند خانم ها بیشتر از آقایان تحت تاثیر قرار می گیرند، همچنین این تبلیغات فقط برای خانم ها به شکل پیامک ارسال می شد. این محصولات با ارسال رمز هایی در شبکه های اجتماعی مانند فیبوک با ارسال تبلیغات کلیکی برای خانم ها از طریق انواع شبکه های اجتماعی معدل فروش خود را به ۱۲ درصد بیشتر از قبل رساند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar