• ژانویه 27, 2020

برنامه ترک شغل چگونه به شادتر شدن و افزایش اعتماد به نفس کمک می کند؟!

برنامه ترک شغل

برنامه ترک شغل

آیا برای ترک شغل خود آمادگی دارید؟ برنامه ترک شغل به شما این آمادگی را می دهد. وقتی از کار خود متنفرید، اغلب به ترک آن فکر می کنید. اما هنگامی که از کار خود راضی هستید، ایجاد برنامه برای ترک شغل ، تا حدودی عجیب و غریب به نظر می رسد. با این وجود، کارکنان هوشمند همیشه آمادگی لازم برای ترک شغل خود در آینده را دارند.

دلیل این است که آینده همیشه مبهم است. فقط به این دلیل که رضایت شغلی شما امروز به سرعت در حال افزایش است، به این معنا نیست که فردا شرکت شما اخراج بسیاری از کارکنان را اعلام نخواهد کرد. یا یک رئیس جدید سختگیر نداشته باشد. یا مرتکب یک تخطی اخلاقی نشود که نمی خواهید مطابق آن عمل کنید.

یک برنامه ترک شغل به معنی داشتن آمادگی جهت ایجاد فرصت جدید و جایگزین درآمد برای خود است. مشاغل ما معمولا تنها وسیله برای پرداخت اجاره، خرید مواد غذایی و حمایت از خود و خانواده هایمان است. پیدا کردن شغل جدید دشوار است. و می تواند مدت زیادی طول بکشد. در نتیجه آماده نبودن ما به معنی خطر گیر افتادن در یک مکان کاری است که از آن متنفر هستیم. چراکه به دلیل نیاز به تامین مخارج خود مجبور می شویم مشاغلی را انتخاب کنیم که علاقه ای به آن نداریم. یا با اصول و توانایی های ما همخوانی ندارد.

آیا در مورد نیاز به برنامه ترک شغل متقاعد شده اید اما نمی دانید چه کار کنید؟

با پدیده فکر مهتر همراه باشید تا راهکارهای لازم را بیاموزید!

اقدامات لازم جهت برنامه ترک شغل :

۱. پس انداز بیکاری داشته باشید

اکثریت ما – حدود ۶۳ درصد – پس اندازی برای آینده نداریم؛ یک چهارم کارگران هیچ وقت در هر ماه چیزی پس انداز نمی کنند. برای کارمندا ن نیز، این کار ممکن است با اهمیت به نظر نرسد. اما اگر فردا بیکار شدید، چه می شود؟

سعی کنید حتما یک حساب پس انداز داشته باشید تا خود و خانواده تان تا چند ماه پس از بیکاری از عهده مخارجتان برآیید. اینکه چقدر باید پس انداز کنید، به هزینه های لازم (اجاره، صورتحساب ها و غیره) و میانگین مدت زمانی که از موقعیت و صنعت خود بیرون آمده اید تا پیدا کردن یک کار جدید؛ بستگی دارد.

ترک شغل بدون هیچ منبع درآمد تضمین شده، به هیچ عنوان کار درستی نیست. اما گاهی اوقات ممکن است شرایط شما را وادار به ترک شغل کند . دانستن اینکه شما پس انداز اورژانسی برای گذراندن امورات خود دارید، برخی از استرس های این موقعیت ها را کاهش می دهد و به شما زمان کافی می دهد تا دوباره به طور کامل بر روی پای خود بایستید.

۲. شبکه، شبکه، شبکه

آمار گسترده ای که می گوید ۸۵ درصد از شغل ها توسط شبکه ها پر می شود ممکن است اغراق باشد، اما قدرت ارتباطات شخصی غیر قابل انکار است. تماس های حرفه ای می تواند شما را از افتتاح مراکز صنعتی آگاه سازد. موجب شود شما به صورت پیمانی یا قراردادی استخدام شوید. و به طور کلی روند شکار شغل شما را شتاب می بخشد.

لازم نیست برای اینکه به دنبال یک شغل باشید، به طور فعال این روابط را ایجاد و حفظ کنید. فقط با مخاطبین کسب و کار مفید در ارتباط باشید. در کنفرانس ها و جلسات مربوطه شرکت کنید. آماده ارائه خدمات و کمک به افرادی باشید که در آینده می توانند برای شما مفید باشند. شبکه خود را با درخواست معرفی به ارتباطات جدید از کسانی که در حال حاضر با آنها ارتباط دارید، گسترش دهید.

به طور خلاصه، کاری کنید که به عنوان یک فرد صالح، صمیمی و پویا که مردم می خواهند او را استخدام و با او کار کنند، شهره شوید.

۳. برای دورکاری (فریلنس) آماده شوید

با توجه به نیروهای دوقلوی جهانی سازی و دیجیتال سازی، اکنون می شود بسیاری از مشاغل را به صورت دورکاری یا پیمانکاری انجام داد. اگر این کار به شغل شما مرتبط است، وقت آن رسیده است تا بدانید که چگونه کار می کند. و زمینه کار را فراهم می کند. این به معنای ایجاد روابط خوب با مشتریان بالقوه است. مطمئن شوید که صفحه لینکداین و سایر وب سایت هایتان دارای رتبه بالا هستند. و نمونه هایی مناسب را برای نمونه کارها جمع آوری کنید.

بهتر است با انجام برخی کارهای جانبی و انجام چند پروژه از همین الان دورکاری را امتحان کنید. هدف از این کار آمادگی پیدا کردن برای روز مباداست.

۴. مهارت های خود را صیقل دهید

مهارتهای خاصی وجود دارد که به شما کمک می کند تا کار خود را به خوبی انجام دهید. از زمان سرمایه گذاری کنید و تلاش کنید مهارتهای خود را به روز کرده و گسترش دهید. ویژگی هایی را که برای کار در سطح بالاتر از شما لازم است، بررسی کرده، و همین حالا شروع به کار بر روی آنها بکنید، چه در محل کار و یا خارج از آن.

اینترنت با دوره های رایگان آنلاین پر شده است. که همه چیز را از برنامه نویسی گرفته تا Adobe Photoshop  تدریس می کند. از آنها استفاده کنید. نه تنها در موقعیت کنونی شما به نفع تان خواهد بود، بلکه زمانیکه مجبور به ترک شغل فعلی خود هستید، به کارتان خواهد آمد.

نتیجه گیری

ممکن است که شما هرگز نیازی به استفاده از برنامه ترک شغل خود نداشته باشید. چه بهتر! در اینصورت می توانید از شبکه قوی، مهارت های صیقل یافته و پس انداز خود بهره ببرید. شما همچنین در شغل فعلی خود احساس امنیت و اعتماد به نفس خواهید کرد. و برای مقابله با هر گونه مسائل دشوار پیش رو همیشه آماده خواهید بود.

برنامه ترک شغل به این دلیل تدارک دیده می شوند که اگر در آینده مشکلی پیش آمد، به شما کمک کند، اما آنها همچنین در حال حاضر شما را کارمندی بهتر، شادتر و با اعتماد به نفس بیشتری می سازند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar