• ژانویه 28, 2020

بلومبرگ برترین دانشگاه های کسب و کار دنیا را معرفی کرد!

بلومبرگ برای سال ۲۰۱۵  برترین دانشگاه‌های کسب‌وکار دنیا را معرفی کرد!
شبکه بلومبرگ در پژوهشی مفصل به بررسی و مقایسه موسسات آموزش عالی کسب‌وکار و بازرگانی در دنیا پرداخته و آنها را رتبه‌بندی کرده است.
مؤسسات آموزش عالی بازرگانی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی دوساله کرده‌اند و دلیل خوبی هم برای این‌کار دارند؛ با سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ هزار دلار و دو سال تحقیق،‌ تحصیلکرده‌های MBA امید دارند تا به شبکه گسترده فارغ‌التحصیلان، کارآموزان خبره و بهترین شغل‌ها دسترسی داشته باشند.رتبه بندی دوره‌های آموزشی MBA تمام‌وقت در حال حاضر بر روی موضوعی متمرکز است که افراد بعد از اتمام درس کسب‌وکار به دنبال آن خواهند بود و آن چیزی نیست جز: رضایت شغلی و حقوق بالا.
بلومبرگ برترین دانشگاه های کسب و کار دنیا را معرفی کرد!
هر سال دانشجویان بیشتری در رشته‌های بازرگانی نسبت به دیگر حوزه‌ها در ایالات متحده فارغ‌التحصیل می‌شوند و   موسسات آموزش کسب‌وکار معتبر جدیدی هر سال ایجاد می‌شود. برای شناسایی بهترین این مدارس، بلومبرگ اطلاعات موجود بیش از ۱۳ هزار و ۱۵۰ دانشجو، ‌۱۸ هزار و ۵۴۰ فارغ التحصیل و ۱۴۶۰ موقعیت استخدامی این بخش را در ۱۷۷ برنامه تحصیلی بازرگانی مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.  

در سال جاری، تحلیلگران این سایت شیوه رتبه‌بندی موسسات آموزشی خود را اصلاح کرده و برای اولین بار، فارغ التحصیلان MBA را بعد از فراغت و در مشاغل آینده مورد انتظار مورد بررسی قرار داده‌اند.

روش تحقیق شامل پنج بخش زیر است:‌

بررسی شاغلان (۳۵ درصد از امتیاز کل)، بررسی روی فارغ‌التحصیلان‌ (۳۰ درصد)، بررسی دانشجویان (۱۵ درصد)، موقعیت استخدام (۱۰ درصد) و حقوق آغاز کار ( ۱۰ درصد).

در این تحقیق،‌ بهترین موسسات آموزش بازرگانی دنیا  با این فاکتورها مورد بررسی قرار گرفته و نتایج در جداول و نمودارهای زیر آمده است:

image_fullsize_021aae9d-75a6-4b54-a534-56f42b6190d0_d806af32-64a4-43a3-ace8-a8e7fa99a94a_freesize-610x.pngimage_fullsize_021aae9d-75a6-4b54-a534-56f42b6190d0_d90e67c2-fa99-477d-a37c-ccf721161c04_freesize-610x.png

موسسات‌ آموزش عالی ارائه دهنده دوره MBA تمام وقت در جهان

رتبه

دانشگاه

شاخص رتبه دهی

۱

Western (Ivey)

۱۰۰

۲

London Business School

۹۹٫۱

۳

INSEAD

۹۳٫۶۵

۴

IE

۹۳٫۴۳

۵

IMD

۹۲٫۸۵

۶

Oxford (Saïd)

۸۶٫۱۶

۷

IESE

۸۵٫۷۴

۸

Cambridge (Judge)

۸۲٫۵

۹

Queen’s

۸۲٫۲۵

۱۰

HEC Paris

۷۹٫۷۵

۱۱

ESADE

۷۶٫۵۴

۱۲

SDA Bocconi

۷۵٫۹۹

۱۳

Cranfield

۷۴٫۹

۱۴

St. Gallen

۶۵٫۵۲

۱۵

ESMT

۶۴٫۹۸

۱۶

McGill (Desautels)

۶۳٫۹۸

۱۷

Mannheim

۶۱٫۱

۱۸

Toronto (Rotman)

۶۰٫۶۶

۱۹

Manchester

۵۷٫۶۷

۲۰

Imperial College London

۵۳٫۵۱

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar