لوگو پدیده فکر مهتر

بهینه سازی محصول (تست آن) به چه صورت می باشد؟

بهینه سازی محصول (تست آن) به چه صورت می باشد؟

بهینه سازی محصول

می توان گفت که بهینه سازی محصول تنها یکی از مهمترین انواع بررسی هایی است که هر شرکتی تا به حال انجام داده است. دستیابی به برتری تولید چشمگیر در یک دسته بندی، مطمئن ترین راه برای شراکت در نام تجاری، ایجاد وفاداری مشتری و افزایش سودآوری ست. بالطبع محصولات بهتر قیمت های بالاتری خواهند داشت و در سرمایه گذاری های تبلیغاتی علاقه و توجه بیشتری را جلب می کنند.

کاربردهای تست محصول

• دستیابی به برتری محصول نسبت به محصولات رقابتی.
• نظارت بر تهدیدات بالقوه مطرح شده از سوی محصولات رقابتی.
• فرمولاسیون کاهش هزینه ی محصولات و یا روش های تهیه و تولید.
• سنجش اثرات گذر زمان بر روی محصولات (بررسی ماندگاری).
• نظارت بر کیفیت محصول کارخانجات مختلف.
• پیش بینی میزان مقبولیت محصولات جدید در نزد مصرف کننده.
• تعیین مجموعه ی بهینه ای از مواد تشکیل دهنده و یا ویژگی ها با توجه به قیمت و یا هدف بهره وری

برای مطالعه در خصوص ایجاد مزیت رقابتی اینجا کلیک کنید!

هدف متحرک

ذائقه ی مصرف کننده یک هدف متحرک است. سلیقه ی مصرف کننده در طول زمان تکامل می یابد. روند مد و سبک، هر صنعتی را ( از قبیل : لباس، کفش، خودرو، مواد غذایی، ماشین چمن زنی، ماشین لباسشویی، موتورهای جت، و …) تحت تاثیر قرار می دهد، حتی اگر این میزان تغییر تا حد زیادی در صنعت متفاوت و متنوع باشد.
فعالیت های رقابتی می تواند دسته بندی محصول را در چند ماه باز تعریف کند. به همین خاطر باید تست محصول و بهینه سازی را به عنوان فعالیتی مداوم و راهبردی در نظر گرفت. اولویت ها و تمایلات بشر هدفهایی متحرک هستند.

برای مطالعه در خصوص نوآوری در فرآیند قبل از نوآوری در محصول اینجا کلیک کنید!

تست محیطی

تست ” محیط واقعی” (یعنی، تست محصول به نحوی که معمولا استفاده می شود) تقریبا از دقیق ترین روش های ارزیابی کالا است . به عنوان مثال، داشتن مصرف کنندگانی که محصولات غذایی را در خانه ها و  آشپزخانه هایشان ( نه در یک آزمایشگاه) تست می کنند، معمولاً توصیه می شود.

رویکرد سیستم ها

محصولات باید با استفاده از یک سیستم استاندارد تست شوند، طوریکه هر محصول دقیقا به شیوه ای یکسان آزمایش شود. برای مثال: Decision Analyst سیستم های تست محصول را مطابق با محصولات، اهداف و نیازهای هر مشتری طراحی و راه اندازی می کند. رویکرد “سیستم” آنچنان ضروری است که هر محصول دقیقا به شیوه ای یکسان تست می شود. ازین پس داده های هنجاری را می توان برای کمک به تفسیر تست محصول بعدی، جمع آوری نمود.

روش های تست محصولات

روش های تست محصولات بر اساس طبقه بندی محصول متفاوت است. معمولا برای کالاهای مصرفی تست کاربری خانگی، توصیه می شود. ولی در کل برای تست کالاهای بادوام، روش های آزمایشگاهی ارجحیت بیشتری دارند. برای تست خدمات، برخی انواع پیگیری رضایت مشتری و یا بازی کردن نقش یک خریدار و بررسی نظرات خریداران دیگر توصیه می شود. صرف نظر از دسته بندی محصولات، عموما اصول زیر اعمال می شوند:

پانل های تست محصول

اگر شما صدها تست کالا را در هر سال انجام می دهید، ممکن است ایجاد یک پانل تست محصول خصوصی را در نظر داشته باشید که متشکل از کاربران دسته بندی ها و مشتریان شماست. ما کارکنان، نرم افزار و سیستم هایی برای ساخت و راه اندازی پانل های آنلاین برای پشتیبانی از تست محصول، تحقیق و بررسی حسی و تست کاربری خانگی در اختیار داریم.

نظارت بر کیفیت محصولات (درخواست های روی بسته بندی)

هدف سیستم های تست درون بسته بندی و یا روی بسته بندی ، معمولا تضمین کیفیت و یا کنترل کیفیت است. هر بسته ی n ام ، مصرف کنندگان را برای پاسخ به سوالی اساسی دعوت می کند: “این محصول چقدر خوب است؟”. پاسخ دهندگان وارد وبسایت می شوند و به محصول امتیاز می دهند. این کار در طول زمان یک راه مقرون به صرفه برای نظارت بر کیفیت محصولات و نظارت بر کیفیت محصولات کارخانجات مختلف فراهم می کند. همچنین برای تعداد زیادی از محصولات مختلفی که باید به صورت مداوم (به عنوان مثال، محصولات با برچسب«لیبل» خصوصی) آزمایش شوند، روشی مناسب است.

کلینیک های محصول (محصولات با ماندگاری بالا)

برای کالاهای بادوام، استفاده از کلینیک کالای مرکزی یک روش مهم است. خودروها، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر نمونه هایی از محصولاتی هستند که به آزمایشگاه ها(کلینیک) فرستاده می شوند. در یک کلینیک محصول، محصول آزمون (مثلا، یک خودرو جدید) در یک جایگاه مرکزی همراه با بسیاری ازخودروهای رقابتی قرار داده می شود. خریداران بالقوه ی این نوع خودروی جدید برای مشاهده، بررسی و ارزیابی همه ی خودروهای در معرض نمایش به خدمت گرفته می شوند.

تست محصولات غیرغذایی

مفاهیم، روش ها، و تکنیک های تست محصول تقریبا می تواند برای همه ی محصولات سازگار بوده و اعمال شود. برخی از موارد ارزیابی شده در این جهت:

• صندلی های هواپیما

• ماشین های حساب

• تلفن های همراه
• رایانه ها

• اسباب بازی های آموزشی

• بازی های الکترونیکی
• فیلم و پردازش فیلم

• محصولات خدمات غذایی

• ماهی تابه ها
• نمونه های اولیه بازی

• دستگاه های بازی و …

صنایع خدماتی

خدمات را می توان از طریق “تست محصول“بهبود بخشید. خدمات در مقایسه با محصولات فیزیکی مبهم و بی اساس می باشند. خدمات را می توان با انواع مختلفی از بررسی های رضایت مشتری و یا بازی کردن نقش یک خریدار و بررسی نظرات خریداران دیگر ارزیابی کرد.

مطالب مرتبط

پست بعدی
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد برخط (آنلاین)
مشاهده تمام نظرات