تبلیغات بیلبورد چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

تبلیغات بیلبورد

تبلیغات بیلبورد چه بازخوردی برای کسب و کارهای تجاری دارد؟ گفته شده که مردم در روز بیش از ۱۰۰۰ آگهی را مشاهده می کنند اما فقط ۷ عدد از این آگهی ها را در ذهن خود نگه می دارند و فراموش نمی کنند. با ظهور تبلیغات دیجیتال این عدد بالاتر هم رفته است.

تبلیغات بیلبورد

مردمی که در حال رانندگی هستند روزانه آگهی های تبلیغاتی فراوانی را مشاهده می کنند. تبلیغات بیلبوردها نیز یکی از هزاران نوع تبلیغاتی یست که در اندازه و اشکال مختلف در خیابان ها قابل مشاهده است. صفحاتی بزرگ که در بزرگراه ها و مراکز شهر برای انواع کسب و کار به نمایش گذاشته می شوند. قبل از اینکه معایب و مزایای بیلبوردها را عنوان کنیم اجازه دهید معنای اولیه تبلیغات بیلبورد را توضیح دهیم.

تعریف پایه بیلبورد

بیلبورد اصطلاحی ست که برای حساب شخصی فردی جهت تبلیغات محصولات در فضای باز طراحی می شود تا توجه عابران، رانندگان و مردم را جلب کند. بیلبورد ها معمولا در اطراف مناطق ترافیکی یا مناطق پرتردد نصب می شوند. تابلوهای ساده اما خلاقانه در واقع بخش قابل توجهی از آژانس های تبلیغاتی هستند زیرا فرصت های فراوانی برای مشتریان به ارمغان می آورده اند.

بیلبورد ها در اندازه و ابعاد گوناگون در موقعیت های متفاوت مکانی راه اندازی و نصب می شوند. اندازه معمول یک بیلبورد تبلیغاتی ۱۴ فوت و ۴۸ فوت است. در گذشته بیلبوردها به صورت یک عکس به مکان مورد نظر متصل می شدند اما امروزه چاپ دیجیتالی جای خود را به تصاویر قدیمی داده و نصب سریع و جذاب تری را به مخاطبان خود هدیه می دهد. برای ایجاد خلاقیت در بیلبوردها از افراد خلاق در این کار کمک بگیرید.

استفاده از بیلبورد

تبلیغات بیلبورد بسته به اندازه و مکان، می تواند ارزان قیمت یا پرهزینه باشد با این حال پیامی که می خواهید طراحی کنید به عنوان قاعده کلی این ماجرا اهمیت دارد بیلبوردها باید توجه مخاطب را جلب کنند برای همین متن طولانی یا اطلاعات زیادی در آن درج نکنید. اگر می خواهید برای نام تجاری خود با دیگران رقابت کنید بیلبورد یک گزینه عالی ست. اما اگر می خواهید اطلاعات خدمات خود را به مردم برسانید از بیلبورد اجتناب نمایید. برای ارتباط با مشتریان بالقوه در بیلبوردها از کلمات محدود بهره ببرید. محتوای خلاق بیلبوردها را در نظر بگیرید زیرا محتوا می تواند بازخورد منفی را به همراه داشته باشد.

تعداد کلمات بیلبورد ۶ کلمه باشد

با توجه به اینکه ما در حال حرکت هستیم وقتی بیلبورد را می خوانیم زمان زبادی برای برداشت درباره آن را نداریم، برای همین ۶ کلمه تعداد کلمات ایده آل یک بیلبورد تبلیغاتی هستند. محدود ساختن کلمات به سهولت خواندن آن کمک می کند. بیلبورد ها محل مستقیمی برای پاسخ دادن به سوالات نیست زیرا مخاطب طی ۶ ثانیه از جلوی آن عبور می کند برخی از این بیلبورد ها تلفن، آدرس سایت و ... را در خود جای می دهند اما در واقع ۹۹.۹ درصد از افراد با خواندن بیلبورد از وب سایت دیدن نمی کنند یا با شماره های تماس ارتباطی برقرار نخواهند کرد.

بیلبوردها یک رسانه تبلیغاتی ثانویه بوده و برای حمایت برندها کاربرد دارند. برای ارتباط صمیمی با مخاطبان از گزینه هایی چون تلویزیون، تبلیغات چاپی، رادیو، وب سایت، ایمیل و دیگر رسانه ها بهره ببرید.

تبلیغات بیلبورد برای برخی از کارها مناسب اند ابتدا مطمئن شوید مناسب کارتان است سپس استفاده کنید.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar