• ژانویه 27, 2020

تغییر شغل یا حرفه به چه عواملی بستگی دارد؟

تغییر شغل یا حرفه چه تفاوتی با هم دارد؟ به شکل کلی تعداد کمی از مردم از کسب و کار خود احساس خوشبختی دارند.

تغییر شغل یا حرفه به چه عواملی بستگی دارد؟

تغییر شغل یا حرفه

کارکنان همیشه علاقه فراوانی دارند که کسب و کار جدیدی بیابند. اما مانعی که باعث سرکوب این اشتیاق می شود اوضاع اقتصاد و میانگین بیکاری ست. برخی از کارکنان فکر می کنند که کلا حرفه خود را تغییر دهند و به شغل دیگری روی آورند. شما به چه چیزی نیاز دارید؟ تغییر شغل یا حرفه ؟

تفاوت بین تغییر شغل یا حرفه

شغل جزئی از حرفه است. اما شغل فعالیتی ست که برای به دست آوردن اهداف کوتاه مدت مادی انجام می دهیم. و به شکل فراوانی روی زندگی کاری ما تاثیر نمی گذارد. و عادتی ست که ما را به حرفه های دیگر هدایت نخواهد کرد. زیرا محدودیت آن از همان ابتدا تعیین شده خواهد بود. برای داشتن شغل به تخصص نیاز دارید. مانند تخصص در پزشکی، وکالت و … دقیقا شغل ها بستگی به علاقه و اهمیت شما دارد. که کدام رشته را انتخاب و در آن تحصیل کنید.

به کار علاقه دارید یا خیر! به شرکت چطور؟

ممکن است شرکتی که در آن کار می کنید را دوست ندارید. اما به کار خود علاقه مندید. بهتر است کار خود را تغییر دهید. اگر محیط کار باعث آزار شما می شود. و کسب و کار جدیدی سراغ دارید به جای دیگری منتقل شوید. اما در صورتی که کار خود را دوست ندارید، و دلیل اصلی مشکلات شرکت باشد. قبل از هر اقدامی یک اقدام مهم را انجام دهید. و آن هم جستجوی شغل جدید است. به گونه ای که با محیط کار هر شرکتی دچار مشکلات شدید حرفه خود را ترک و به حرفه دیگری فکر نمایید.

از چه چیز شغل و حرفه خود متنفرید؟

هدف از این سوال دانستن این است که از کار خود یا حرفه خود متنفرید. غالبا مردم بخاطر رفتار مدیر خود از شغل خود متنفر می شوند. زیرا آزادی لازم را برای گرفتن هیچ تصمیمی ندارند. به اضافه این که خستگی کار هم باعث ناراحتی آن ها خواهد شد. تمام این مشکلات را یافتن شغل جدید حل می کند. شغل باعث ناامیدی شما نمی شود. بلکه مسیر زندگی که انتخاب می کنید ناامیدتان کرده. و باعث استرس تان خواهد شد.

احساس می کنید حقوق و شغل شما با هم همخوانی ندارد؟ آیا شغل فعلی شما زندگی شخصی تان را به خطر می اندازد؟ با وجود موفقیت تان از نتیجه کار رضایت ندارید؟ آیا تصمیماتی که گرفتید شما را به مقصدی اشتباه هدایت کرده؟ و یک سوال مهمتر این است که حقوقی که دریافت می کنید تمام نیازهای شما را برآورده می کند؟ وقتی تعیین کردید چه چیزی باعث احساس رضایت درونی تان از این فعالیت ها می شود می توانید گامی نو برای پیشرفت زندگی خود بردارید.

چه عاملی باعث اشتیاق به شغل و حرفه فعلی می شود

همیشه نیازی نیست به همه کارها با دید منفی بنگرید. به کار خود با دیدی مثبت نگاه کنید. آیا در ابتدا به کار خود علاقه داشتید. اما بعد از آن متنفر شدید؟ در ابتدای کار احساسات مثبتی به کارتان داشتید؟  کارتان در قبال عشقی که به آن داشتید وظایف خود را ایفا کرده؟ اگر موارد منفی که کارتان به شما ارائه می دهد بیشتر از عوامل مثبت باشد در فکر تغییر شغل خود باشید.

انتخاب کار جدید کار راحتی نیست. و باید با مواردی آشنا شوید، گاهی کار خود را از صفر شروع می کنید. و به آن چه که می خواهید دست می یابید. در صورتی که وقت و امکانات لازم را دارید که کار جدیدی شروع کنید. عالی ست اما این کافی نیست. و باید توقعات واقعی خود را بسنجید. تا همه چیز را درباره کار خود بدانید. از نظر شما تغییر شغل یا حرفه به چه چیزی بستگی دارد؟

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar