• ژانویه 27, 2020

تکنیک های تبلیغاتی رایج جهت انتقال پیام تبلیغاتی

تکنیک های تبلیغاتی رایج جهت انتقال پیام تبلیغاتی

تکنیک های تبلیغاتی رایج

یک آگهی تبلیغاتی موفق، در بینندگان، شنوندگان و یا خوانندگان تمایل ایجاد می کند. همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه ایجاد تمایل فراهم می آورد. و باعث می شود مشتری بالقوه احساس خوبی از این ایجاد تمایل داشته باشد. بسیاری از تولید کنندگان و یا ارائه دهندگان محصولات و خدمات، با استفاده از تکنیک های تبلیغاتی رایج و اثبات شده، احتمال بازگشت سرمایه تبلیغاتی خود را افزایش می دهند. تکنیک های تبلیغاتی رایج در انتقال پیام تبلیغاتی با موفقیت برای تبلیغات و ماندگاری بیشتر (در ذهن مخاطب) مورد استفاده قرار می گیرند.

“تکرار” یکی از تکنیک های تبلیغاتی رایج

تکرار یک تکنیک ساده ولی موثر در ایجاد آگاهی از هویت برند و ماندگاری در حافظه مشتری است. این تکرار می تواند تکرار اسم محصول و نام شرکت باشد. برای مثال، شرکت پراکتر اند گمبل در یک آگهی تبلیغاتی ۱۰ ثانیه ایی جهت معرفی محصول خود، بیش از ۱۵ بار اسم محصول و نام شرکت را از طریق گوینده و تصویر تکرار کرد.

همچنین تکرار شامل تکرار آگهی تبلیغاتی موفق برای مدت زمان طولانی نیز می باشد. در خصوص تکرار آگهی تبلیغاتی موفق، دیوید اُگیلوی (پدر تبلیغات نوین در آمریکا) می گوید: “یک آگهی تبلیغاتی موفق تا زمانی که بازخورد خوبی دارد می بایست حفظ شود، حتی برای ۳۰ سال”.

“ادعاها یا قول منفعت” از تکنیک های تبلیغاتی رایج

آگهی تبلیغاتی که به ترویج ویژگی های خاص، و یا ادعاهایی در خصوص محصول و یا خدمات برای مشتری بالقوه می پردازد، می تواند نتایج موفقی همچون اطلاع رسانی، آموزش و توسعه انتظارات در خریدار را فرآهم آورد. ادعا می تواند حقایق را بیان کند. یا به سادگی اغراق کند. مثلا یک برند آبمیوه را به عنوان “بهترین آبمیوه” معرفی کند. در صورتیکه مواد تشکیل دهنده آن با سایر برندها یکسان است.

ادعا ممکن است از طریق حذف و یا استفاده برخی کلمات از سوی تبلیغ کنندگان و فعالان سیاسی گمراه کننده باشد.

یکی دیگر از تکنیک های تبلیغاتی رایج “ارتباط”

ارتباط بین محصول و یا شرکت با یک فرد مشهور، یک صدای جذاب، یک حالت مطلوب یا احساسات قوی، یک ارتباط روانی قوی در مشتری ایجاد می کند. شرکت های تجهیزات ورزشی از ورزشکاران موفق در تبلیغات خود استفاده می کنند. خودرو سازان، اتومبیل های خود در مقابل عمارت های مجلل نمایش می دهند. شرکت های تولید کننده نوشیدنی، مصرف محصولاتشان را در یک جمع دوستانه و شاداب نشان می دهند. و شرکت های آرایشی از هنرمندان و چهره های مطرح برای معرفی کالای خود بهره می برند.

این نوع تبلیغات با ایجاد ارتباط بین محصول و یا شرکت، سعی دارد از طریق انتقال پیام ارتباط جذاب مشتری را به واکنش عاطفی وادارد.


مطالب مرتبط:

چگونه یک آگهی تبلیغاتی موثر طراحی کنیم؟تبلیغات موثر : متن آگهی ، صفحه بندی و حروف چینی چگونه باید باشد ؟تبلیغات موثر : ایده در آگهی به چه صورتی باید ایجاد شود؟تبلیغات موثر : ساخت آگهی تصویری و متنینوشتن آگهی تبلیغاتی چگونه است؟


“تایید دیگران یا احساس عقب ماندگی”

در این تکنیک، به مشتری این پیام داده می شود که با خرید این محصول شما نیز به دیگران می پیوندید. و در صورت عدم خرید، این پیام به مشتری داده می شود که از دیگران عقب مانده و از گردونه خارج می شود. در این نوع تبلیغات اغلب “کلیات پر زرق و برق”، واژه های مرتبط با ایده های با ارزش، و یا مفاهیم تایید فوری که ممکن است با موضوع تبلیغات مرتبط و یا نا مرتبط باشد، بکار می رود.

برای مثال، پیوند یک محصول با حس میهن پرستی، یا سبک زندگی مطلوب می تواند منجر به دریافت پاسخ مثبت از سمت مشتری گردد.

“مشوق های تبلیغاتی

ارائه کوپن، قرعه کشی، بازی های جایزه دار و هدیه همراه خرید مشتری را با شور و هیجان به سمت حمایت از محصول یا خدمات تشویق می کند. جاذبه های مانند چیزی رایگان یا ارائه پاداش و هدیه در اعضا خرید و حمایت می تواند تبلیغات را موفقیت آمیز کند. با در نظر گرفتن محدودیت زمانی و مهلت ورود این تکنیک تبلیغاتی فوری مشتری را به عمل وا می دارد.

امیدوارم با استفاده از این تکنیک های تبلیغاتی رایج در تبلیغ محصول و خدمات خود موفق باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]
Avatar

مجید احمدی

http://www.cstland.com

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar