• فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

تکنیک های تبلیغات بصری متداول برای جذب مشتری

تکنیک های تبلیغات بصری

تکنیک های تبلیغات بصری

برندهای موفق با استفاده از تکنیک های تبلیغات بصری نه تنها محصولات خود را به فروش می رسانند، بلکه مصرف کنندگان را تشویق می کنند که شیوه زندگی خاصی را اتخاذ کنند.

هنگامی که یک وب سایت شرکت موجب افزایش حالت ذهنی ما می شود و از ارائه اطلاعات برای ایجاد یک تجربه فراتر می رود، تصور ما از نام تجاری تغییر می کند. به این معنی که ما حتی می توانیم از لحاظ احساسی در آن سرمایه گذاری کنیم. این احساس مثبت، وابستگی نام تجاری ما را افزایش می دهد. که به نوبه خود ما را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. و موجب می شود اعضای خانواده و دوستان خود را به آن نام تجاری ارجاع دهیم.

با دانستن اینکه خریداران اغلب از طریق احساسات تصمیم می گیرند؛ بسته به اینکه چقدر کمپین تبلیغاتی آنها را به چالش می کشد، تبلیغ کنندگان دیجیتال و معمولی، از تکنیک های خاصی برای تأثیرگذاری بر نظرات خریداران استفاده می کنند. بنابراین، برندهای موفق تنها به مصرف کنندگان نمی گویند که محصولات آنها را خریداری کنند. بلکه آنها را تشویق می کنند تا بر اساس احساسات تصمیم گیری کنند.

برای کمک به شما در درک مکانیزم های اساسی که در جذب مشتری خوب عمل می کنند، در این پست ۹ مورد از تکنیک های تبلیغات بصری را بیان می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید!

۱. انتخاب رنگ مناسب

رنگ قدرتمند است. زیرا می تواند احساس خرید ما را تحت تاثیر قرار دهد. انتخاب رنگ مناسب در طرح های طراحی و تبلیغ شما نقش بسیار مهمی در موفقیت کمپین های بصری شما دارد.

انتخاب رنگ مناسب نیاز به درک روانشناختی دارد. از اینکه چگونه هر سایه روشنی روی طراحی بصری شما تاثیر می گذارد. با این وجود، طرح رنگی ایده آل جهانی برای یک مخاطب عمومی یا حتی یک گروه اجتماعی-فرهنگی خاص وجود ندارد. آنچه که از مطالعات مربوطه به دست آمده است این است که رنگ بر روند تصمیم گیری خریداران تأثیر می گذارد.

تبلیغات، پوسترها و بیلبوردها از رنگ استفاده می کنند. تا توجه مخاطب را جلب کنند. رنگ های مختلف احساسات مختلفی را در تماشاگران تحریک می کنند.

برای مثال، در تبلیغات از رنگهای قرمز و زرد برای دلیل خاصی استفاده می شود. در حالی که قرمز باعث هیجان می شود (و حتی می تواند ضربان قلب را افزایش می دهد)، زرد تحریک کننده شادی و خوش بینی است.

برای مطالعه بیشتر:

روانشناسی رنگ ها و نحوه استفاده برندها از رنگ ها در کسب و کار

۲. تکرار تبلیغات

تکرار در تبلیغات به عنوان راهی برای حفظ نام تجاری یا محصول در خط مقدم ذهن مصرف کنندگان استفاده می شود. تکرار می تواند آشنایی با نام تجاری ایجاد کند. اما همچنین می تواند منجر به خستگی مصرف کنندگان شود.

برای موثر بودن، تکرار باید به میزان مناسب استفاده شود. زیرا تکرار بیش از حد می تواند یک استراتژی تبلیغاتی منفی باشد. تبلیغ کنندگان با استفاده مجدد از تصاویر خاص، مانند یک لوگو، می توانند احساس آشنایی با محصول و نام تجاری ایجاد کنند.

تکرار یکی از تکنیک های تبلیغات بصری بسیار قدرتمند است؛ زیرا روش خوبی برای آگاه ساختن مصرف کنندگان از وجود نام تجاری است. اما باید به طور خردمندانه و مناسب مورد استفاده قرار گیرد. زیرا ممکن است در نهایت موجب شود مصرف کنندگان تبلیغات ناخواسته را از فید اخبار خود پنهان کنند و یا از لیست ایمیل خود لغو کنند.

نکته: به جای ارسال یک کمپین تبلیغاتی بصری یکسان در رسانه های اجتماعی، حداقل سه آگهی بصری ایجاد کنید. تا بتوانید بسته به مخاطبان مورد نظرتان، در فواصل خاصی گردش داشته باشید.

۳. برقراری نگاه مستقیم

یکی دیگر از تکنیک های تبلیغات بصری قدرتمند، تکنیک برقراری نگاه مستقیم (Direct Gaze) است. این کار سخت ترین کار است زیرا شخصیت اصلی رسانه های تصویری شما نیاز به اعتماد کامل به پیام نام تجاری دارد. تا بتواند موثر باشد. از تجربیات تبلیغ کنندگانی که از چهره های برجسته استفاده می کنند، در تبلیغ مارک ها یا محصولات خود استفاده کنید.

در نگاه مستقیم، مخاطب می تواند حتی کوچکترین شک ، تردید و یا ترس را تشخیص دهد. در نتیجه تبلیغ را غیرقابل اعتماد می داند. از سوی دیگر، نگاه مستقیم به شخصیت برجسته، دنیای تبلیغات آنلاین و آفلاین را طوفانی می سازد.

در زندگی واقعی، نگاه مستقیم نشانه برجسته اجتماعی است. که نقش مهمی در تعامل و ارتباطات اجتماعی ایفا می کند. نگاه مستقیم به یک نفر، تقاضا یا درخواست و نیز انتظار پاسخ را در بر دارد. همان اصل حتی در تصویر ثابت نیز صدق می کند.

۴. زبان بدن

زبان بدن سیگنال ها و نشانه های غیر کلامی مورد استفاده در تبلیغات است. تبلیغ کننده و بازاریاب هر دو از این تکنیک در هر جنبه ای از ارتقاء محصول و برند استفاده می کنند.
استفاده هماهنگ و ماهرانه حرکات، مواضع، بیانات و حرکات صورت، بینندگان را به خرید محصول شما هدایت می کند و تبلیغ نام تجاری شما را ارتقا می بخشد.

۵. ترکیب بندی

این روشِ خاص به ترتیب یا قرار دادن عناصر بصری در یک اثر هنری خاص اشاره می کند. به عبارت ساده، ترکیب بندی را باید با سازمان کلی و نظم عناصر در یک پروژه طراحی بصری انجام داد.

۶. قاعده یک سوم ها (Rule of Thirds)

قاعده یک سوم ها، یک تکنیک ترکیب اولیه است. که با تقسیم تصویر به صورت عمودی و افقی با استفاده از شبکه خیالی انجام می شود. با توجه به این تکنیک، عناصر مهم باید در تقاطعات خطوط افقی و عمودی قرار گیرند.

۷. بردارها

این تکنیک به مسیری اشاره می کند که چشم شما هنگام نگاه به یک آگهی تصویری خاص، دنبال می کند. سازندگان یا طراحان طراحی عمدا مسیرهای خواندن را با استفاده از بردارها دوباره هدایت می کنند. به عنوان مثال، اگر تمام اشیاء در یک تصویر بلند، طولانی و راست باشند، چشم ما از این بردارهای مستقیم تا بالای فریم پیروی می کند. خطوط بردار چشم ما را به مهمترین اطلاعات در یک تبلیغات هدایت می کند.

بردارها اغلب در کمپین های تبلیغات رسانه ای در قالب تبلیغات، بیلبورد ها و آگهی های وب دیده می شوند. گنجاندن تصویرِ برداری در رسانه های تبلیغاتی بستگی به موضوع، محصول، تصویر، جهت و نگاه کلی و احساسات کمپین بازاریابی تبلیغاتی دارد.

۸. نقطه کانونی

اکثر آگهی ها از این تکنیک استفاده می کنند. تا یک نقطه کانونی مجزا و چشم نواز را به جای نقاط برجسته ای که برای جلب توجه رقابت می کنند، فراهم کنند.

نقاط کانونی برای تأکید بر مهمترین بخش طراحی استفاده می شود. نقاط کانونی با استفاده از رنگ ها یا شکل های متضاد و استفاده از فضای سفید ایجاد می شود. طراحی موفقیت آمیز طراحی است که از نقاط کانونی قوی و خطی جهت هدایت چشم بینندگان به مهمترین عنصر طراحی، استفاده کند.

۹. نمادگرایی

نمادگرایی یکی دیگر از تکنیک های تبلیغات بصری است که برای نشان دادن یک نام تجاری خاص، یک شرکت، و یک یا چند ایده (اغلب پیچیده) استفاده می شود. با استفاده از نمادگرایی، تبلیغ کنندگان می توانند یک معنی یا پیام عمیق تر را به قدرت فروش یک محصول پیوند دهند.

به عنوان مثال، کریستالها، سنگهای قیمتی یا الماس را اغلب همراه با آب دست به دست می کنند. که هر دو نشان دهنده وضوح و خلوص هستند. برخی دیگر از نمادهای معمول شامل جاده ای باز است. که نشان دهنده آزادی و اکتشاف است؛ و شیر، که نشان دهنده قدرت، برتری و شکوه است. رنگ ها را نیز می توان برای نشان پردازی احساسات استفاده کرد: مثلا قرمز نماد عشق و شور؛ سبز نشان دهنده زندگی و سلامتی؛ و سیاه نشان دهنده جنسیت و اغواگری است.

تبلیغ بیشتر شبیه شرط بندی است. هیچ تکنیک ثابتی برای موفقیت تبیلغ وجود ندارد. برخی از تبلیغات با وجود برخورداری از اجزای مناسب، در تاثیرگذاری شکست می خورند. درحالیکه تبلیغات دیگر در عین سادگی موفق می شوند.

مهمترین دلیل موفقیت تبلیغات به خصوص تبلیغات بصری، استفاده هوشمندانه از تکنیک های تبلیغات بصری مناسب است. به این ترتیب، مستقل از رسانه ای که استفاده می کنید – تلویزیون، رادیو، روزنامه ، مجله، و … – شما باید از روشی استفاده کنید که هم برتری ها و منافع استفاده از محصولات و خدمات شما را نشان دهد و هم با مشتریان شما ارتباط احساسی برقرار کند.

[تعداد: 6   میانگین:  4.3/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar