حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشد در ۴ گام

حفظ فرهنگ اداری شرکتداشتن یک فرهنگ شرکت که مثل خانواده باشد در فضای کسب و کار ضروری است. زیرا در این صورت افراد با هم هماهنگ هستند و از همکاری با یکدیگر لذت می برند. یکی از بزرگترین چالش های بنیانگذاران استارتاپ ها، حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشد است. فرهنگ شرکت شما چیزی است که کسب و کار شما را بزرگتر و بهتر می سازد و این شخصیت های آغازگر یا کارمندان جدید هستند که اهداف و دیدگاه های شما را ایجاد می کنند.

در اینجا چهار گام  را معرفی می کنیم تا  زمانی که کسب و کار شما شروع به رشد می کند، بتوانید با استفاده از آن فرهنگ شرکت را حفظ کنید:

۴ گام برای حفظ فرهنگ اداری شرکت

  1. استخدام کاغذی نداشته باشید!

قبل از شروع فرایند استخدام، برای خود یک نوع کارمند ایده آل در نظر بگیرید که مناسب نقش مورد نظر باشد. ویژگی های این کارمند می تواند شامل اخلاق کاری، نفوذ و شخصیت وی باشد. حالا مهارت ها و تخصص مورد نیاز را در نظر بگیرید. شما در درجه اول با مردم کار می کنید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که کارمند انتخابی شخصی مناسب و کاری برای آن نقش است و صرفا فقط یک کارمند کاغذی نیست که کاری از وی بر نمی آید.

برای مطالعه بیشتر:

فرهنگ سازمانی خود را ارزیابی کنید

  1. مراسمات اداری شرکت خود را تغییر ندهید!

روش دیگر برای حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شرکت ، پایبندی به آیین ها و تشریفات تان است.  اگر بعد از کار در روزهای خاصی همه کارمندان را برای یک دورهمی دوستانه جمع می کنید ، این کار را ادامه دهید و یا اگر بخاطر تشکیل شبکه به دیدار با افراد می رفتید پس به این رویدادها ادامه دهید. و قبل از برپایی مراسم از آماده بودن لوازم پذیرایی (میوه و خوراکی و…) مطمئن شوید.

اگر یک گروه با ارتباطات خوب درست کرده اید، سعی کنید در هنگام رشد شرکت  از ایجاد چند دستگی در گروه جلوگیری کنید با برگزاری رویدادهای اجتماعی به طور عادی برای همه افراد. گروه های خیلی کوچکتر را تشویق کنید تا با هم ادغام شوند و یک “حس خانوادگی” در محیط کاری داشته باشند تا از جدایی و افتراق جلوگیری شود.

  1. یک تیم بزرگ ایجاد نکنید!

یکی دیگر از راه های هوشمندانه برای حفظ فرهنگ اداری خوب ، داشتن داشتن تیم های کوچک است. حتی اگر شما دو برابر کارمند داشته باشید، باز هم می توانید تیم های کوچکتری را در شرکت ایجاد کنید. به این ترتیب، کارکنان احساس پیوستگی بیشتر و ضعف کمتری می کنند. هرگونه ای نظریه ای شنیده شود و تیم ها می توانند به یکدیگر پاسخگو باشند.

برای مطالعه بیشتر:

چطور فرهنگ اولیه شرکت را به سادگی تغییر دهیم؟

  1. خود محور نباشید!

قطعا به عنوان یک رهبر، با گروه های مختلف در رویدادهای شرکت شرکت می کنید و همیشه گروه ها را با هم ترکیب می کنید تا خیلی هم بخش بندی شده نباشند. این دسترسی و ارتباطات چندجانبه نزدیک، به حفظ فرهنگ اداری و ماهیت روزهای اولیه کسب و کار کمک می کنند.

همچنین مهم است که شما اجازه ندهید رشد اقتصادی در ذهن شما اتفاق بیفتد. پایداری تمرکز روی برابری و احترام یک راه اصلی برای حفظ فرهنگ اداری شرکت است. همیشه ایده ها را به اشتراک بگذارید و به هم مرتبط سازید تا همه کارمندان حس ارزشمندی داشته باشد. یک سیاست باز را در محل کار اجرا کنید.

وقتی کسب و کار شروع به رشد می کند، ناگزیر همه چیز تغییر خواهد کرد. نقش شما این است که آن تغییرات را مدیریت کنید و روی اداره شرکتی تمرکز کنید که هنوز هم دیدگاه ها و ایده های اولیه شما را نشان می دهد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar