• ژانویه 27, 2020

درس هایی از افسانه های تبلیغات

تبلیغات

 

تبلیغات

مهم نیست چه پیام تبلیغاتی دارید، حتی مهم نیست که از چه پلت فرمی برای گسترش آن استفاده می کنید. یک سری اصول پایه وجود دارد که رعایت آنها می تواند به شما این اطمینان را بدهد که تاحد ممکن موثر هستید.

در این پست، برخی از بهترین درس هایی که می شد از افراد بزرگ و افسانه ها آموخت گردآوری شده تا بتواند بهترین نتایج را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. امیدوارم مفید واقع شوند. با ما همراه باشید.

 

۱- محصول خود را بشناسید

شما باید برای فروختن چیزی، برخی از توضیحاتِ اینکه در حال حاضر می توانید “چه چیزی را به مشتری بالقوه پیشنهاد دهید” ایجاد کنید. در این نقطه بسیاری از افراد مرتکب اشتباه می شوند. یعنی قبل از اینکه برگه ای را برای نوشتن این توصیفات تهیه کنند، روی صندلی می نشینند و منتظر می مانند تا ابتدا انگیزه ی انجام اینکار به سمت آنها بیاید! همه ی افسانه های تبلیفات به ما می گویند که این اصلاً روش صحیح نوشتنِ متن فروش و تبلیغات نیست! همه ی نکات فروشی که شما در پی یافتن آن هستید دقیقاً درون خود محصول و اطلاعاتی که شما درباره ی آن دارید ذخیره شده است. اصلاً مهم نیست چه چیزی می فروشید، فقط با گردآوری همه ی اطلاعاتی که درباره ی آن دارید شروع کنید. اگر چیزی می فروشید، همه ی جرئیات آن را از نحوه ی ساخت، تهیه نمایید. چه کاری انجام می دهد؟ در طول دوره های مختلف چطور ارتقا یافته است؟ آیا فرآیند خاصی هست که به هنگام خلقِ آن انجام شده باشد؟

به یک سری اطلاعات درباره ی ویژگی های کیفی و ویژه ی آن هم نیاز دارید. در کارِ نهاییِ شما، این موارد می توانند در قالب تیترهای کوچک تر دیده شوند. بطور کلی، همانطور که گفته شد، در ابتدا سعی کنید همه ی اطلاعات راجع به محصول را در اختیار داشته باشید. در اینصورت نیازی نیست نگرانِ مراحل بعد باشید. ایده ها و ارتباطات جدید به زودی ایجاد خواهند شد.

۲- مخاطبان خود را بشناسید

یک جنبه ی دیگر برای ساخت پیام موفق که باید درنظر بگیرید، مجهز کردن آن به امیال، نیازها و علایق و حتی زبانِ مردمی ست که قصد فروش برای آنها را دارید. یعنی اگر بهترین مشتریان بالقوه ی شما نوجوانان پسر هستند که به موسیقی های هیپ هاپ و اسکیت علاقه دارند پیام شما باید بسیار متفاوت باشد نسبت به پیامی که برای مردان میانسال و محافظه کار می نویسید. متنی که برای فروش به یک گروه خاص نتیجه خوبی می دهد ممکن است برای گروه های دیگر با شکست روبرو شود.

نکته ی بسیار مهمی که همه ی افراد موفق در تبلیغات می گویند این است که شما باید خودتان را در زمان هایی، غرقِ فرهنگ و آداب و رسوم و زندگیِ مشتریان بالقوه ی خود کنید و واردِ دنیایی شوید که آنها زندگی می کنند. به سینمایی بروید که آنها می روند. مجلات موردعلاقه ی آنها را مطالعه کنید. به صحبت های آنها در آسانسور، رستوران و … گوش دهید. به صورت کلی، هر محیطی که آنها گردهم می آیند را باید درنظر داشته باشید.

اگر چنین فضایی به وجود آمد، از آنها درباره ی خودشان سوال بپرسید. پرسش نامه هایی را برایشان ارسال کنید تا لیستی از افرادی که دوست دارند یا مکالمه ی شخصی با آنها را تجربه کرده اند تهیه نمایند.

انجام همه ی اینکارها، یک ایده ی کاملاً واضح و مشخص از کسانی که قصد فروش به آنها دارید را ایجاد می کند. زیرا شما می دانید کسی که برایش می فروشید به چه زبانی صحبت می کند، چگونه صحبت می کند، از علایق شان آگاهید و …

۳- مطمئن باشید که به درستی همه بخش های پکیج را ساخته اید

هر بسته ی تبلیغاتی از چند بخش متفاوت و مجزا تشکیل می شود. هر یک از آنها هدف خاصی را دنبال می کند و برای موفقیت کلی کمپین بسیار ضروری ست. اگر شما یک نامه ی فروش، صفحه ی وب، بلاگ یا تبلیغ می نویسید باید تیتری داشته باشید که توجه مردم را جلب کرده و آنها را به مطالعه ی ادامه ی آن تشویق کند.

اگر از مردم انتظار دارید تا به شما پول دهند یا حتی اگر به دنبال آدرس ایمیل شان هستید باید نوعی گارانتی به آنها پیشنهاد دهید. این گارانتی می تواند قولِ برگرداندن پول شان در صورت عدم رضایت شان باشد. حتی می توانید خیالِ آنها را از اینکه آدرس ایمیل شان را به شرکت دیگر نمی فروشید راحت کنید.

همینطور در فضایی که متن فروش بیش ترتان را می نویسید به یک صفحه ی سفارش یا فرم سفارش نیاز دارید یا هم باید راهی را برای مردم فراهم کنید تا اطلاعاتی که شما برای تکمیل معامله نیاز دارید ارسال کنند. فرم سفارش کاملاً واضح بوده و کاربرد آسان داشته باشد در غیر اینصورت ممکن است در لحظات پایانی انجام معامله، مشتری را از دست دهید!

تا جایی که اجناس داخل بسته ی تبلیغاتی تان، متن فروش شما را حمایت می کنند و خواننده را از دست نمی دهند هیچ محدودیتی برای لوازمی که درون بسته تبلیغاتی قرار می دهید وجود ندارد. دوستان برای نوشتن متن فروش حرفه ای، به شدت پیشنهاد می دهیم که مطالعه ی مقاله ی چطور متن فروش را مثل شرکت اپل، بنویسیم؟ را از دست ندهید.

 

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar