• اسفند ۱, ۱۳۹۸

دلایلی که باعث می شود ثروتمند نشویم

ثروتمند شدن فاکتورهای زیادی می طلبد -از اعتماد به نفس گرفته تا نظم و ترتیب- در نهایت باعث می شود به موفقیت برسیم.

 

دلایلی که باعث می شود ثروتمند نشویم

 

ثروتمند شدن

برایان تریسی می گوید “اگر واقعاً می خواهید ثروتمند شوید باید تمایل به انجام کارهای ضروری داشته باشید.”

بسیاری از مردم نمی توانند ثروتمند شوند چون یا اعتماد به نفس کمی دارند، یا انگیزه ی کافی ندارند. شاید نداشتن نظم و ترتیب باعث شود. شاید خودشان تنبل هستند و شاید هم کسی آنها را حمایت نمی کند!

برای دستیابی به موفقیت و ثروت، اعتماد به نفس و اعتماد به خودتان خیلی مهم است. سطح اعتماد به نفس تان، فاکتور ضروری ست. هرچه بیش تر تلاش کنید، بیش تر می فهمید که چه چیزی دوست دارید و چه می خواهید.

درباره ی انگیزه هم، مردم فکر می کنند قرار است کسی از در وارد شود و به آنها انگیزه دهید و برود. اما موضوع اینجاست که بفهمید متأسفانه هیچ کس قرار نیست شما را نجات دهد! و این خودِ شما هستید که باید خودتان را تقویت کنید.

از مکتوب کردن و نوشتن اهداف روشن گرفته تا احاطه کردن خودتان با افراد موفق و کسانی که حامیِ شما برای رسیدن به اهداف تان هستند می توانید در پیِ ثروتمند شدن  قدم بزنید.

 

مطلب پیشنهادی: راهکار آسان و سریع برای منحصربفرد و موفق شدن

 

برای اینکه بیش تر یاد بگیرید، دکمه ی Play را بزنید و وارد بازی شوید. از حوزه ی استراحت خود خارج شوید.

اصلاً یک انسان معمولی که در محیط خانواده زندگی می کند شاید هرگز با یک فرد ثروتمند در طول زندگی خود آشنا نشود. او به مدرسه می رود و وارد دنیای اجتماعی می شود که هیچ یک انسان ثروتمندی نیستند! سال ها بعد، با افرادی که ثروتمند نیستند مشغول به کار می شود. گروهی از دوستان و کسانی که با آنها در جمع حاضر می شود هم ثروتمند نیستند. او هیچ الگویی از یک انسان ثروتمند در ذهن خود ندارد! اگر شما هم چنین موقعیتی دارید و در طول سال ها تا دهه ی دوم زندگی تان همینطور پیش رفته باز هم، یک بزرگسال بالغ در جامعه محسوب می شوید. این شرایط دستیابی به ثروت و میلیونر شدن را بیش تر برای شما غیرممکن می کند و احتمالاً هرگز فکر نکرده اید که بتوانید ثروتمند شوید. شاید درک این موضوع که شما هم دقیقاً به اندازه ی سایر افراد می توانید ثروتمند شوید برایتان سخت باشد!

به همین دلیل احتمال ثروتمند شدن افرادی که در خانواده بین والدینی ثروتمند زندگی کرده و رشد کرده اند بسیار بیش تر از افرادی ست که در محیط خانوادگی که ثروتمند نبوده اند بزرگ شده اند.

پس، قبول کنید، دلیل اصلی برای اینکه بسیاری از افراد ثروتمند نمی شوند این است که برای آنها رخ نداده که بدانند این امکان ثروتمند شدن برای آنها غیرممکن نیست! طبیعتاً اگر هرگز برای شان رخ ندهد هرگز قدم های ضروری که لازم است برای ثروتمند شدن انجام دهند را جدی نمی گیرند تا به واقعیت تبدیل کنند.

برخی افراد هم اصلاً تصمیم نمی گیرند! تصمیم واقعی برای ثروتمند شدن اتخاذ نمی کنند. حتی اگر کتاب های موفقیت بخوانید، سمینار برگزار کنید، یا با افرادی که موفقیت مالی دارند ارتباط داشته باشید باز هم نمی توانید ثروتمند شوید اگر تصمیم برای ثروتمند شدن نگیرید! اگر کاری متفاوت انجام ندهید هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی دهد.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar