پنجشنبه, فروردین ۲۶, ۱۴۰۰
لوگو پدیده فکر مهتر

رمز موفقیت وال مارت از زبان سم والتون مالک آن!

رمز موفقیت وال مارت از زبان سم والتون مالک آن!

رمز موفقیت وال مارت

وال مارت در سال ۱۹۶۲ تاسیس گشت و در کمتر از یک دهه از مرزهای جنوبی نیز فراتر رفت! این موفقیت شگرف توجه بسیاری از فعالان حوزه کسب و کار را معطوف به خود کرده است! رمز موفقیت وال مارت می تواند برای بسیار از صاحبان کسب و کار الهام بخش و آموزنده باشد. اگر شما نیز به دنبال راه اندازی یا توسعه کسب و کار خود هستید، توصیه می شود رمز موفقیت وال مارت را حتما مطالعه بفرمایید. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱۰ رمز سام والتون برای موفقیت شرکت ها

انواع فروشگاه ها، متروها و امثال آن به صورت فراوان در شهر های مختلف منتشر شده اند. در آمریکا نیز فروشگاه های زنجیره ای وال مارت با محصولاتی که قیمت های پایین دارند در مکان های متنوعی منتشر شده اند. مؤسس این فروشگاه های زنجیره ای مردی به نام سام والتون بود. این مرد با تلاش فراوان توانست راه موفقیت را پیدا کند تا ثروتمندترین مرد آمریکا از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۸ شود.

سام از طریق ۱۰ راه در تجارت به این موفقیت رسیده است. ما نیز در این مطلب قصد داریم این ۱۰ رمز موفقیت وال مارت را با شما در میان بگذاریم.

۱- به کسب و کار خود اهمیت دهید

اگر کار خود را دوست داشته باشید، هر روز در محل کارتان حاضر خواهید شد. و در طول روز به این فکر می کنید که چگونه می توانید باعث رشد بهتر کارتان شوید. به مرور زمان متوجه می شوید افرادی هستند که کار شما را انجام می دهند. باید به موفقیت شرکت و تجارت خود ایمان داشته باشید. با این کار هر نقصی را تکمیل خواهید کرد.

اولین رمز موفقیت وال مارت و سام والتون اهمیت دادن به کسب و کار خود بود. او عاشقانه برای تجارت خود وقت صرف می کرد. تمام انرژی و انگیزه خود را برای موفقیت وال مارت متمرکز کرده بود.

۲- با کارمندان مانند شریک خود رفتار کنید

موفقیت های شرکت چه مالی و چه معنوی را با کارگران خود شریک شوید. تا احساس کنند شریک شما هستند نه کارمند شما! این کار به شما کمک می کند که کارمندان تان شما را شگفت زده کنند. برای کارگران خود قیمت ها و خدمات خاص در نظر بگیرید. و در زمان بازنشستگی سهمی از شرکت را به آنها بدهید. کارگران را تشویق به خرید این سهام از شرکت کنید تا مالک آن ها شوند.

شرکت های بزرگ، هدایایی را به رؤسای قسمت های خاص شرکت اهدا می کنند. اما کارگران ساده ی شرکت شان، از یادشان می رود! یک شرکت باهوش کسی را فراموش نمی کند! رمز موفقیت وال مارت در توجه به تمام ارکان تاثیرگذار بود.

برای مطالعه در خصوص نحوه تشویق کارکنان اینجا کلیک کنید!

۳- در شرکای خود ایجاد انگیزه کنید

مشارکت در سهام شرکت برای ایجاد انگیزه در تیم شرکت کافی نیست! شما به اهدافی نیاز دارید که در صورت محقق ساختن این اهداف بتوانید این موفقیت ها را جشن بگیرید. ایده های کارمندان تان را ارزشمند بشمارید. برای هر ایده ای که باعث فروش خوب محصولات تان شود جایزه ای در نظر بگیرید. کارهای زیادی هست که  می توانید با انجام دادن آنها در افکار دیگران اشتیاق خرید به وجود آورید.

برای مطالعه در خصوص استراتژی کسب و کار اینجا کلیک کنید!

۴- اطلاعات خود را با تیم هماهنگ کنید

هر چه بیشتر اطلاعات داشته باشید و با تیم خود در میان بگذارید یادگیری آنها بالا می رود! سپس علاقه و تأثیرات آن را در کار می بینید. تبادل اطلاعاتِ لازم بین شما باعث ایجاد اعتماد بین شما و آن ها می شود. همچنین این امر باعث تلاش بیشتر آن ها برای رونق بیش تر کسب و کار خواهد بود.

۵- سپاسگزار تلاش کارکنان باشد

برخی از افراد را پول خوشحال می کند، برخی دیگر را پیشرفت و برخی دیگر به دنبال تشکر و احترام هستند. وقتی تیم از کاری خسته می شود و در انجام کاری شکست می خورد؛ می توانید در مقابل سایرین، آن ها را تشویق کنید و از آنها تشکر کنید. از ته قلبتان این کار را انجام دهید. این کار باعث تلاش بیش تر آن ها برای موفقیت می شود.

۶- موفقیت خود را جشن بگیرید

به دنبال بخش طنز شکست خود بگردید :)) همه امور را با جدیدت نگاه نکنید! گاهی این کارها برای عوض کردن محیط کاری تان خوب است. برای شادی در زندگی و کارتان جایگاهی قرار دهید. وقتی شکست می خورید مانند دیوانه ها خوشحال باشید؛ سپس همه غم هایتان را کنار بگذارید. و دوباره شروع به رقابت کنید. همیشه همه به طور مداوم پیروز نمی شوند! پس وقتی موفق می شوید خوشحال باشید و جشن بگیرید.

رمز موفقیت شرکت های بزرگ از جمله وال مارت در استمرار در مسیرشان است. آنها از شکست ها دلسرد نشده و از پیروزی ها مغرور نمی شوند.

۷- کسانی که با شما کار می کنند را دور هم جمع کنید و با یکدیگر صحبت کنید

کاری که باید انجام دهید این است که کارکنان شرکت را جمع کنید و با آن ها درباره امور شرکت صحبت کنید. به صحبت های آن ها گوش دهید و از ایده هایشان استفاده کنید! اینجا افکار جدید متولد می شوند، مشکلات و نواقص کشف می شوند، و خدمات مفید مشخص می شود. رمز موفقیت شما نیز همین است. هرچه تعاملات سازمان یا کسب و کارتان سالم تر باشد، شانس موفقیت شما نیز افزایش می یابد. درست مانند وال مارت و سایر شرکت های بزرگ دنیا!

۸- انتظارات مشتری

وال مارت به خوبی انتظارات مشتری را برآورده می کند. شاید مهمترین رمز موفقیت وال مارت را بتوان همین مورد دانست. به انتظارات مشتری اهمیت دهید. اگر این کار را انجام می دهید مطمئن باشید که این بار با دوستان و خانواده نزد شما باز می گردند! چیزی که بخاطر آن آمده اند را به آن ها بدهید. کاری کنید فکر کنند شما از خریدشان سپاسگزارید. به خطاهای خود اعتراف کنید. سام والتون بیرون فروشگاه خود در جلوی درب نوشته است رضایت شما تضمین شده است. و این حقیقت بود نه شعار!

برای مطالعه بیشتر:
برندسازی و مدیریت دارایی برند!
شناخت مشتری از نظر فرهنگی و روند جمعیت شناختی!

۹- هزینه های خود را بهتر از رقبا کنترل کنید

بعد از گذشت ۲۵ سال فروشگاه های وال مارت هنوز هم جزو بهترین شرکت ها محسوب می شوند. و به عنوان بهترین صادر کننده در محصولات معروفند. کنترل درست هزینه ها از اشتباهات احتمالی جلوگیری می کند. خطا در تجارت امری عادی ست، ممکن است شما هم فرد موفقی در تجارت باشید. اما کنترل نکردن و خرج هزینه های اضافه باعث ورشگستگی تان شود!

وال مارت به مدیریت سام والتون در این زمینه جز بهترینهاست. به جرات می توان گفت کنترل هزینه ها نقش بزرگی در موفقیت آن ایجاد کرد. رمز موفقیت وال مارت را بی شک در این زمینه می توان جستجو کرد.

۱۰- شنا در خلاف جهت

برخلاف راهی که دیگران انتخاب می کنند بروید. هر کاری را که دیگران با طریقه خاص خود انجام دادند شما با طریقه دیگری انجام دهید. برای سختی ها و مشکلات زبادی آماده باشید.

طبیعتا وال مارت و سایر کسب و کارهایی که مسیر جدید را آغاز کرده اند با دشواری های زیادی رو به رو شده اند. اما رمز موفقیت آنها و وال مارت در همین امر است. آنها به خوبی از سختی های مسیر جدید آگاه هستند! با این آگاهی مسیری متفاوت از دیگران برای خود در نظر میگیرند.

ناهید عساکره

ناهید عساکره

علاقه زیادی به فروش و مدیریت دارم و بیشتر از پنج ساله که به بازاریابی دیجیتال مشغولم.

مطالب مرتبط

پست بعدی
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد برخط (آنلاین)
مشاهده تمام نظرات