• ژانویه 27, 2020

برای روابط عمومی کسب وکار چگونه با روزنامه نگاران ارتباط برقرار کنیم؟

برای روابط عمومی کسب وکار چگونه با روزنامه نگاران ارتباط برقرار کنیم؟

 

اگر یاد بگیرید که چگونه با روزنامه نگاران ارتباط برقرار کنید، می توانید از آن روابط برای تبلیغ کسب وکار، محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

 

روزنامه نگاران همیشه به دنبال شکار یک داستان خوب هستند. اگر شما این کار را برای آنها راحت کنید، ممکن است به این نتیجه برسند که داستان شما ارزش پوشش خبری دارد.

 

 

با این حال، قبل از اینکه بتوانید با یک روزنامه نگار ارتباط برقرار کنید، باید بدانید که چگونه خودتان را نشان دهید تا او شما را جدی بگیرد و بخواهد موارد مثبتی را در مورد سازمان شما گزارش کند.

 

خبرنگاران را در توییتر دنبال کنید

روزنامه نگاران در عرصه هایی کار می کنند که در آن باید اطلاعات را از مردم دریافت کنند. پس از سالها تجربه ی مصاحبه، آنها اغلب یاد می گیرند تا فاصله ی خود را با دیگران حفظ کنند. زیرا می دانند چگونه می توانند سوالات برجسته و اصلی را بپرسند، آنها می دانند که چه زمانی فردی می خواهد آنها را دست بیندازد.

می توانید فاصله ی حفاظتی روزنامه نگار را با نزدیک شدن تدریجی به او کاهش دهید. کارتان را با دنبال کردن او در توییتر شروع کنید. پس از اینکه توییت های او را برای چند هفته دنبال کردید، آزادانه به توییت های او پاسخ دهید. این کار توجه او را به نام شما جلب خواهد کرد.

در این زمان او نمی داند شما که هستید، اما حداقل نامتان را دیده است. این امر می تواند هنگامی که به وی دسترسی پیدا می کنید تا یک داستان در مورد شما ، شرکت تان یا یک رویداد بنویسد، تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

در مورد نوشته ی روزنامه نگار نظر دهید

بسیاری از روزنامه ها و مجلات دیجیتالی شده  اند یا از عرصه ی کسب وکار کنار رفته اند. بدون تردید، این دوران برای فعالیت در صنعت اخبار چاپی زمان سختی است.

شما می توانید از تحول رسانه های دیجیتال برای ایجاد ارتباط با روزنامه نگاران در منطقه خود استفاده کنید. با نظر دادن در مقالات روزنامه نگاری محلی، شروع کنید. سؤالات عمیق بپرسید و به سایر منابعی که می توانند به خوانندگان اطلاع رسانی کنند، اشاره کنید. این  کار می تواند توجه نویسنده را سریعا جلب کند. فقط حتما  وارد سایت شوید و از نام واقعی خود استفاده کنید.

هر کاری که می کنید فقط به یک غول تبدیل نشوید. زیرا روزنامه نگار ممکن است شروع به شناسایی شما کند، اما نه آنگونه که باید. پس از ایجاد احساسات مثبت در مقالات او، می توانید خود را معرفی کنید تا یک رابطه تجاری ایجاد کنید که به نفع هر دوی شماست.

 

یاد بگیرید که چگونه اطلاعیه های مطبوعاتی بنوسید

آیا تا به حال متوجه شده اید که  به نظر می رسد روزنامه نگاران قبل از هر کس دیگری از چیزی خاص مطلع هستند؟ این به این معنا نیست که آنها قدرت روحی دارند. بلکه به این دلیل است که مردم به آنها اطلاعیه های مطبوعاتی ارسال می کنند.

اگر می خواهید یک فروشگاه جدید باز کنید، یا یک محصول جدید را عرضه نمایید، یا یک رویدادی را جشن بگیرید که می خواهید مردم از آن اطلاع داشته باشند، پس باید یاد بگیرید که چگونه اطلاعیه های مطبوعاتی بنویسید.

ایجاد اطلاعیه های مطبوعاتی بی نقص کمی تمرین نیاز دارد ، اما چند قاعده وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا اولین اطلاعیه ی خود را به بهترین شکل بنویسید:

الف) یک عنوان شگفت انگیز برای آن در نظر بگیرید.

ب) به موضوع اصلی اشاره کنید.

د) به اطلاعات دقیق مانند تاریخ ها، زمان ها و اعداد اشاره کنید

ج) توضیح دهید که هستید

و) اطلاعات تماس خود را بنویسید  ه) متن تان کوتاه باشد

روزنامه نگاران وقت زیادی برای مطالعه ی اطلاعیه های مطبوعاتی طولانی صرف نمی کنند. حتی یک سازمان خبری کوچک نیز می تواند روزانه صدها مورد از آنها را دریافت کند. اگر اطلاعیه ی مطبوعاتی شما برجسته و جالب توجه نباشد، هیچکس به آن توجه نخواهد کرد.

 

بدانید که کدام روزنامه نگار را هدف قرار دهید

شما می توانید با دنبال کردن روزنامه نگاران محلی، زمان زیادی را برای خود صرفه جویی کنید. پس از گذشت چند هفته، باید بدانید که چه کسانی می خواهند در مورد شما یک گزارش بنویسند.

می توانید با هدف قرار دادن بخش های خاصی از مقاله شروع کنید. اگر مرکز خریدی را اداره می کنید، نویسنده ی هنر و فرهنگ احتمالا به رویداد شما اهمیتی نمی دهد (آنها بیش تر به گالری ها، موسیقی ها و نمایشنامه ها علاقه مند هستند). در عوض، با یک نویسنده ی کسب و کار تماس بگیرید که رویدادهای مشابهی را در گذشته پوشش داده است.

مقاله ها و مجلات محلی خود را بخوانید تا ببینید که کدام روزنامه نگاران در مورد موضوع مورد نظر شما می نویسند. به این ترتیب، شما می توانید پیام خود را به نویسندگانی که ممکن است پاسخ دهند برسانید.

 

یک ایمیل ارسال کنید

روزنامه نگاران موفق امروزی، بخشی از پر ارتباط ترین افراد دنیا هستند. آنها از هر نوع راه ارتباطی موجود برای حضور در صدر آخرین اخبار استفاده می کنند.

 

 

بنابراین، بهترین راه ارتباط با یک روزنامه نگار چیست؟ سعی کنید یک ایمیل به او ارسال کنید.  اکثر مقالات شامل آدرس ایمیل نویسنده در پایین گزارش هاست. این کار باعث می شود که شما بتوانید به وی دسترسی داشته و  با او ارتباط برقرار کنید.

در همه ی  ایمیل ها از ترفند های جلب توجه استفاده نمی شود،  بنابراین از تکنیک های مشابه اطلاعیه های مطبوعاتی استفاده کنید:

الف) یک موضوع خوب انتخاب کنید

ب) به موضوع اصلی اشاره کنید

ج) مواردی را که باعث می شود روزنامه نگار به بهترین شکل به شما دسترسی داشته باشد رعایت کنید

برای جلب توجه به یک راه مخفی یا رمز عبور نیاز ندارید. اکثر روزنامه نگاران از دریافت ایمیل های آموزنده از خوانندگان خود استقبال و قدردانی می کنند. این موضوع باعث می شود که شغل شان کمی راحت تر شود. علاوه بر این، روزنامه نگاران همیشه به دنبال چیزی جدید برای نوشتن هستند. ایمیل شما می تواند ایده ای عالی برای یک داستان ارائه دهد.

 

پست قدیمی را امتحان کنید

ایمیل سریع ترین راه دسترسی به یک روزنامه نگار است، اما ممکن است در جلب توجه به شما کمکی نکند. اگر فکر می کنید سازمان های خبری اطلاعیه های مطبوعاتی بسیار زیادی را دریافت می کنند، باید تعداد ایمیل هایی را که به دستشان می رسد ببینید. یک روزنامه نگار محبوب می تواند روزانه صدها ایمیل را به راحتی دریافت کند. فکر می کنید ایمیل شما  به کجا می رود؟

اگر موضوعی برجسته ای داشته باشید، ممکن است خوانده شود. اما اگر توجه روزنامه نگار را جلب نکند، به بخش ایمیل های حذف شده خواهد رفت. در این صورت می توانید از پست سنتی استفاده کنید. این روزها، مردم انتظار ندارند که نامه های شخصی دریافت کنند. اگر این گام اضافی را بردارید، می توانید خود را به یک روزنامه نگار مفید متصل کنید.

مانند تمامی شکل های ارتباطی، باید برخی نکات را برای انجام دقیق کارتان در نظر بگیرید. مطمئن شوید که:

  • از دست خط خوانایی استفاده کرده اید
  • اطلاعاتی را که در اطلاعیه ی مطبوعاتی می نویسید در نامه نیز گنجانده اید
  • آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کرده اید تا بتواند به راحتی با شما تماس بگیرد
  • هدایای کوچکی مانند مداد سفارشی چاپ شده با لوگوی خودتان را در پاکت قرار داده اید

در این حالت افراد اغلب وادار به مقابله به مثل می شوند، بخصوص زمانی که هدایای کوچک دریافت می کنند. قرار دادن چند مداد در بسته، دقیقا همان چیزی است که روزنامه نگار را متقاعد می کند تا با شما تماس بگیرد.

شما از چه استراتژی هایی برای ارتباط با روزنامه نگاران استفاده می کنید تا  به کمپین PR خود کمک کنید؟ آیا موفق بوده اید، یا لازم است برای دفعه بعد در مورد روش خود تجدید نظر کنید؟  نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar