• اسفند ۱, ۱۳۹۸

روش هایی برای قیمت گذاری محصولات یا خدمات

روش هایی برای قیمت گذاری محصولات یا خدمات

روش هایی برای قیمت گذاری محصولات یا خدمات

موفقیت در توسعه محصول و خدماتی بزرگ خلاصه نمی شود!

شما به راهنمایی هایی هم برای قیمت گذاری محصولات و خدمات نیازمندید. انجام دادن این روش ها به شکل درست می تواند سهام شما را در بازار افزایش داده و باعث جلب مشتری شود. اما، چگونه متوجه شویم قیمتی که انتخاب کردیم باعث افزایش فرصت موفقیت های ما می شود؟

در این مقاله سه راهنمایی درباره این موضوع برای شما بازگو می کنیم.

۱- حساب هزینه فروش

برای شروع، هزینه ی کالاهای مورد نظر را که برای فروش آماده کرده اید مشخص کنید. برای حساب کردن این هزینه تمام موادی که در ساخت این محصول دخیل بوده و همینطور هزینه های دیگری مانند: هزینه های کارگری، قیمت های بازاریابی و … را محاسبه کنید.

به طور مثال؛ مواد مورد استفاده در یک دستگاه “کروم بوک” ۳۰۰ دلار است و هنگامی که دو شرکت مانند سامسونگ و ایسر هزینه های کارکنان خود را به آن اضافه می کنند این امر به آن ها کمک می کنند تا قیمت مورد نظر خود را در بازار مشخص کنند.
این یک اساس در تجارت است اگر قیمت گذاری محصول کمتر از قیمتی باشد که شما تعیین کرده اید کالای شما سودی کسب نخواهد کرد.

۲- تجزیه و تحلیل صنعت شما

با حساب کردن هزینه کالاها، می توانید در جستجوی راه هایی برای قیمت محصول یا خدمات خود باشید. یکی از بهترین روش ها برای این کار، جمع آوری تحلیل های محصول شماست. این روش چند راه مختلف دارد.

تحقیق در بازار البته در صورت پیدا شدن محصولی که با محصول شما مشابهت داشته باشد! همچنین باید به تحقیق درباره ی قیمت گذاری محصول مورد نظر رقیب شما در آن منطقه و بازار بپردازید. به طور مثال: در فست فود قیمت همبرگر در اکثر مکان ها مساوی ست اما در فست فودهایی مانند همبرگر مک دونالد یا برگر کینگ که همبرگرها را با کیفیت بهتری ارائه می دهند قیمت نسبت به سایر فست فودها بیش تر می باشد. این فست فود ها محصولاتی خوب ارائه می دهد اما مصرف کنندگان توقع دارند قیمت آن ها مانند دیگر جاهایی باشد که همبرگر معمولی سرو می کنند!

انتخاب قیمت فرضی برای محصول اگر محصول شما جدید بوده و رقیبی در بازار برای آن نباشد فرصت خوبی دارید تا قیمتی که دوست دارید را برای آن ارائه دهید ( ممکن است ایجاد توازن بین مواد مورد نظر کالا و قیمت متوسط محصول در بازار برای شما سخت باشد) اما تحلیل درخواست های مصرف کننده و رفع ایرادهای شرکت در انتخاب قیمت فرضی به شما کمک بزرگی می کند.

۳- برگزاری آزمون در صورت داشتن شرایط

به طور کلی، کاهش قیمت آسان تر از بالا بردن آن است. با این کار مشتریان شما کالای شما را خریداری می کنند. اگر قیمت را خیلی پایین بیاورید باعث می شوید شرکت تان پیشرفتی نکند! در این شرایط می توانید از آزمون سنجشی استفاده کنید و قیمت های مختلف را به مشتری ارائه دهید. به فرض مثال، شما خدمات خاصی را ارائه می دهید و می توانید از مخاطبان خود کمک بگیرید. پس قیمت شرکت های مختلف را به آن ها ارائه دهید. این مقایسه را طبق ماه و سال انجام دهید تمام این تحلیل ها می تواند در به دست آوردن قیمت مناسب به شما کمک کند.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۳.۸/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar