• ژانویه 27, 2020

ساختار آژانس های تبلیغاتی چیست و چگونه کار می کنند

ساختار آژانس های تبلیغاتی

ساختار آژانس های تبلیغاتی یکی از روش های گسترده در انتشار تبلیغات شرکت ها است. قبل از این که به کسب و کار تبلیغات بپیوندید، باید ساختار پایه این نوع کسب و کار را بدانید. سازمان ها اندازه و اشکال متنوعی دارند، اما اغلب سازمان های تبلیغاتی آزمایش شده یا مورد آزمایش قرار می گیرند تا به خوبی کار را پیش ببرند.

ساختار آژانس های تبلیغاتی

در سازمان های تبلیغاتی کوچک یک نفر چند وظیفه را انجام می دهد و دراقع ممکن است همان یک کارمند کل کار سازمان را به گردش در آورد. در سازمان های بزرگتر بعضی از این بخش ها برای کارایی بیشتر شروع به کار می کنند. اما اصول هر دو کسب و کار (کسب و کار کوچک و بزرگ) یکسان هستند. بخش های متنوعی در ساختار آژانس های تبلیغاتی اجرا می شوند که شما را قادر می سازد تبلیغاتی تاثیر گذار ارائه دهید پدیده فکر مهتر در این پست به چند بخش موثر اشاره می کند با ما همراه باشید. این بخش ها عبارتند از؛

۱_ خدمات حساب

۲_ برنامه ریزی حساب ها

۳_ خلاقیت

۴_ خدمات مالی

۵_ خرید رسانه

۶_ تولید

 

خدمات حساب

بخش خدمات حسابداری آژانس ها مربوط به مدیران است، مدیران مسئولیت برقراری ارتباط با بسیاری از مشتریان را بر عهده دارند. این بخش از کار ارتباط بین سازمان ها و مشتریان برای پرداخت صورتحساب را فراهم می آورد. در گذشته آژانس ها مشکلات فراوانی با مشتریان برای پرداخت صورتحساب خود داشتند اما امروزه با وجود خدمات حسابداری بسیاری از آگهی ها به راحتی انتشار داده می شوند و صورت حساب قبل از کار پرداخت خواهد شد. یک کمپین تبلیغاتی باید دارای یک تیم خدمات حسابداری باشد.

برنامه ریزی حساب ها

این بخش پژوهش را با تفکر استراتژیک ترکیب می کند. زیرا مسئول این بخش از کار، مخلوطی از یک محقق و مدیر حساب است و اداره حسابداری های بینشی مصرف کننده را به عهده دارد. جهت گیری استراتژیک و تحقیق نیز یکی از وظایف این فرد برای پشتیبانی کمپین های تبلیغاتی مورد هدف خواهد بود. نظم و انضباطی که مصرف کننده در فرایند توسعه تبلیغات به ارمغان می آورد همه از دسترنج زحمت برنامه ریز حساب ها می باشد، زیرا تبلیغات موثر را به شرکت ها ارائه می دهد تا بازخورد خوبی حاصل کنند.

خلاقیت

خلاقیت موتور هر آژانس تبلیغاتی است. این نیروی حیات بخش کار می تواند باعث زنده شدن زندگی و کار شود. خلاقیت در ساختار آژانس های تبلیغاتی مایه ثروت و جذب کار است. نقش های فراوانی در بخش خلاقیت آژانس ها هنر نمایی می کنند.این افراد شامل گزینه های زیر هستند؛

*کپی رایتر گران

* مدیران هنری

* طراحان

*هنرمندان بخش تولید

* طراحان وب

*بازدید کنندگان

بخش مهم و حیاتی خلاقیت یک آژانس را کپی رایترگرها و مدیران هنری ایفا می کنند این افراد با استعدادهای خود باعث تولید طرح های زیبا با کمک طراحان و هنرمندان می شوند.

خدمات مالی

گرفتن دستمزد در پایان هر ماه، این چیزی ست که کارکنان آژانس های تبلیغاتی از شما می خواهند. و دقیقا این چیزی ست که مشتریان شما از خودتان می خواهند، (گرفتن بازخورد) در مرکز تمام ورود و خروج پول های کسب و کار، مسئولیت دادن حقوق و دستمزد یک وظیفه مهم در آژانس ها می باشد. هزینه های فروشنده های مواد، مزایای کارکنان، سفرهای تفریحی، و … می تواند کسب و کار شما را زیبا با زشت جلوه دهد. ۷۰ درصد از آژانس های تبلیغاتی حقوق و مزایای کارکنان را خوب پرداخت می کنند.

خرید رسانه

 

خرید رسانه ها در زمان مناسب برای تبلیغات یا تهیه مکانی برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی موفق است. که شامل تلویزیون، رادیو یا تبلیغات در فضای باز و استفاده از بیلبوردها، پوسترها، بازاریابی چریکی، مجلات، روزنامه ها، آگهی های اینترنتی برای خرید و فروش و … می باشد این بخش معمولا با همکاری افراد مختلف و ایده های اولیه برای برقراری ارتباط با مشتریان صورت می پذیرد.

تولید

ایده ها فقط ایده هستند و تا زمانی که اجرا نشوند همان ایده باقی می مانند. زمانی که اجرا شوند به تولید و ثروت تبدیل خواهند شد در طول فرایند خلاقانه و با مشاوره در مورد اجرای ایده ها درگیر خیلی از مشکلات می شوید تا این ایده به فروش برسد. تیم های خلاق در  آژانس های تبلیغاتی می توانند با بودجه های محدود و طراحی های خاص کار شما را در رسیدن به آرزوی خود یاری دهند. آژانس ها با هم متفاوت اند و پیچیدگی های خاصی دارند به طور مثال آژانس های بزرگ بخش های فرعی داشته و به ادارات دولتی مرتبط اند این بخش ها عبارتند از، منابع انسانی و امکانات مختلف، پژوهش ها، توسعه آنلاین، بخش های آی تی و … مربوط می شوند. ساختار آژانس های تبلیغاتی نکات مهمی دارد که با توجه به این موارد  موفقیت شما عملی خواهد شد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar