سوالاتی که قبل از پذیرش شغل باید از خود بپرسید

 

 

 

cstland-before-get-job

 

برای توضیح نکاتی درباره کسب و کار و استخدام افرادی که اطلاعات دقیقی درباره این گونه مسائل ندارند می توانید از مشاوران پدیده فکر مهتر کمک بخواهید.

نقاطی که قبل از پذیرش شغل باید بدانید را از خودتان بپرسید.

  • مبانی

در ابتدا مطمئن شوید که با کارفرما درباره اصول اولیه کار و الزامات آن به توافق رسیدید.

 از خود بپرسید

آیا شما ماهیت کاری که هر روز قرار است انجام دهید را می دانید؟

موفقیت خود را چگونه اندازه گیری می کنید؟
اهداف خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
ساعات کار شما چگونه هستند؟

اگر پاسخ سوالات خود را ندارید

باید فرمی از مسئولیت های کارمندان را درخواست کنید، و اگر دیدید چیزی که درباره آن گفتگو کردید با چیزی که در فرم نوشته شده متفاوت است، می توانید از مدیر مسئول استخدام سوالات خود را بپرسید.

  • حقوق و مزایا

حقوق و مزایا عنصری مهم در کار به شمار می رود، گفتگو درباره این موضوع قبل از شروع به کار بهتر از بعد از استخدام شدن است، همانطور که می دانید حقوق ها در شرکت ها متفاوت است.

از خود بپرسید

آیا حقوقی که دریافت می کنید مناسب موقعیت منطقه ای که در آن هستید است یا خیر، اگر جواب شما منفی بود، آیا شما می توانید درباره این موضوع بحث کنید؟
آیا شرکت مزایایی به غیر از حقوق را در اختیار شما گذاشته است؟
مانند عضویت در باشگاه ها، برنامه های مدرسه، کارهای بهداشتی در بیمارستان ها یا هتل ها.
اگر پاسخ آن را نمی دانید

یک گزارش رسمی از تمام مشکلات خود تهیه کنید و مراقب باشید که هم حقوق و هم مزایای شما را به طور کامل بنویسید، و آن را به مدیر خود ارائه دهید.

  • مدیر جدید

مدیر شما می تواند هم باعث موفقیت و هم باعث شکست شما در کسب و کار شود، پس مراقب باشید چگونه مدیری انتخاب می کنید و تا چه حد با او راحت هستید.

از خود بپرسید

نظرتان درباره افرادی که مسئول شما هستند چیست؟
اگر جواب را نمی دانید

سعی کنید ارتباطی ۲۰ دقیقه ای با مدیر خود داشته باشید، تا به سوالات شما پاسخ دهد، یا با همکار خود که سوالات شما را به مدیر برساند صحبت کنید.

  • شرکت و همکاران

ما زمان زیادی را در کار خود می گذرانیم، پس باید احساس خوشبختی کنیم، و بتوانیم با کارمندان و پرسنل شرکت به طور خوبی ارتباط برقرار کنیم.

از خود بپرسید

آیا از کار خود در شرکت راضی هستید؟

آیا با همکاران خود آشنا شدید و توانستید با آن ها ارتباط خوبی برقرار کنید؟
آیا به امکانات شرکت خود اعتماد دارید؟

اگر پاسخ آن را نمی دانید

با هر فردی که در شرکت است صحبت کنید، (کسانی که از سابق در شرکت مشغول اند) درباره اوضاع شرکت، صفحات اینترنت مربوط به شرکت، و درباره پروژه های شرکت از طریق اینترنت خوب تحقیق کنید، همچنین می توانید، درباره کارمندان سابق اطلاعاتی به دست آورید، شاید با این مواجه شدید که شرکت مدت هاست تغییراتی در کسب و کار خود ایجاد نکرده است.

  • اهداف

    در ذهن خود از خود بپرسید که آیا قصد من برای رسیدن به این کار چیست؟ ممکن است جواب شما یه پاسخ ساده مانند شور و شوق و شاد بودن باشد.

از خود بپرسید

آیا شما از این کسب و کار هیجان زده اید؟
آیا این مقام مناسب مهارت های شماست؟
آیا این کسب و کار شما را به اهداف کاری خود می رساند، اگر این گونه نباشد پس شما چه استفاده ای از آن می کنید.

اگر پاسخ را نمی دانید

متاسفانه سوال کردن از هیچ مدیری نمی تواند به شما کمکی کند. پس باید زمانی را برای فکر کردن برای این کار بگذارید، درباره این موضوع فکر کنید و مردد نباشید.
با پاسخ به این سوالات می توانید بپذیرید که در این کار استخدام شوید یا خیر، به یاد داشته باشید هر چقدر کار و استخدام افراد در بازار کار کم باشد، دلیل نمی شود که شما هر کاری را قبول کنید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar