عنوان شغلی مد چگونه توصیف می شود؟

عنوان شغلی مد

عنوان شغلی مد و توصیف آن برای کدام دسته از مردم اهمیت دارد؟ افرادی که در مد فعالیت دارند کارهای مختلفی انجام می دهند.

کسانی که به طراحی لباس، کفش و لوازم جانبی مشغول اند مفاهیم کلی طراحی را تحلیل و بازبینی می کنند. آن ها مفاهیم طراحی را می دانند و برای کار خود از برخی برنامه های کامپیوتری بهره می برند.

عنوان شغلی مد

افرادی که در زمینه بازاریابی و مد کار می کنند گاهی وقت ها به متقاعد سازی خرده فروشان مشغول هستند طراحان مد برای گسترش کار عکس های محصولات طراحی شده را در مجلات و روزنامه ها چاپ می کنند.

برای پیدا کردن عنوان های شغلی مد لیست های فراوانی مربوط به این کار وجود دارد فهرستی که مربوط به این مهارت هاست را در رزومه برخی طراحان هم می توانید بیابید.

در این مقاله به شایع ترین شغل های مد و طراحی اشاره می کنیم با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

مدیر هنری، نماینده خرید

یک مدیر هنری مسئول ظاهر بصری محصولات خاص است. مدیر هنری صنعت مد برای شرکت ها، مجلات و دیگر مکان های خاص مشغول به کار می شود تصاویری که این هنرمند خلق می کند روی فروش محصولات تاثیر فراوانی دارد.

خریدار و عوامل خرید لباس یا کفش نیز فرد دیگری ست که به نوعی با مد سر و کار دارد. این فرد نیز مسئولیت تهیه لوازم جانبی، پوشاک و دیگر وسایل مورد نیاز را از فروشگاه ها دارد. نماینده خرید معمولا بیشتر برای فروشگاه های عمده کار می کند و برای انتخاب و جذب مشتری نقش اساسی را ایفا می نماید.

طراح، محقق بازار

طراح کفش با لباس طبق دستورالعمل هایی که مدیر هنری به او می دهد کار می کند و به طراحی آثار خلق شده توسط مدیر هنری می پردازد طراحان اغلب خودشان هم به طراحی و ارائه مدل های گوناگون لباس، کفش و یا هر ابزار جانبی دیگر می پردازد، اما در شرکت ها طراحان زیر نظر مدیران هنری هدایت می شوند.

یک محقق مد در بازار، باید تمام آمیخته های مد در بازار را مورد بررسی قرار داده تا به طراحی موارد تکراری و دور از سلیقه مردم نپردازند. محقق بازار قیمت های کالاهایی را که خریداری می کنند مورد بازبینی قرار داده و به تحلیل مهارت های قوی توجه می کند تا یافته های خود را به تولید کنندگان و طراحان انتقال دهد.

مدل

یک مدل برای عکاسان یا کمک به تبلیغ محصولات ارائه می شود. مدل ها به تبلیغ آن چه طراحی شده می پردازند. حرکات یا زیبایی مدل ها آن ها در جلب توجه مردم اهمیت دارد. مدل ها در شرایط مختلف و در استودیوهای داخلی شرکت ها به کار مشغول اند اغلب مدل ها برنامه های غیر قابل پیش بینی دارند و همیشه سرشان شلوغ است اما برخی از آن ها بیکاری را فراوان تجربه می نمایند.

در این لیست زیر به نمونه شغل های مد و طبقه بندی آن ها می پردازیم. عنوان شغلی مد و توصیف آن فعالیت های متفاوتی در بخش و موقعیت های خاصی دارد. به فهرست کارهایی که به مد مربوط اند زیر توجه نمایید.

 

تامین لوازم جانبی

تبلیغات

تحلیل و بررسی

خرید کردن

ارتباطات

کامپیوتر و طراحی کامپیوتری (CAD)

ساخت و ساز

طراحی صحنه

طراحی لباس

خلاقیت

توسعه

تجارت الکترونیک

هماهنگی رویدادها

تامین پارچه

طراح مد

ارتقاء مد

جذب سرمایه

طراحی گرافیک

ابتکار عمل

طراحی جواهرات

مدیریت

تحقیق بازار

بازاریابی رسانه ها

مایکروسافت آفیس

درجه بندی الگو

ساختن الگو

فتوشاپ

طراحی محصول

توسعه محصول، نمونه سازی، خرده فروشی، دوخت و دوز، طرح بندی منابع و …

تمام کسب و کارهای ذکر شده به طراحی و مد مربوط می شوند و تاثیر مد در این زمینه ها فراوان است این روزها عنوان شغلی مد پیش وند یا پسوند خیلی از کسب و کارهاست.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar