• ژانویه 27, 2020

مدیر رسانه تبلیغاتی کیست؟! چه وظایفی دارد؟

مدیر رسانه تبلیغاتی تا چه حد روی موفقیت کار تاثیر دارد؟ بدون شک نام مدیر تبلیغاتی به گوش تان رسیده است، اما درباره نقش و مسئولیت های این مدیر سوالاتی دارید.

مدیر رسانه تبلیغاتی

زمانی که یک آگهی را در رسانه هایی چون تلویزیون، رادیو، بیلبورد، اینترنت، ایمیل، روزنامه ها، مجلات، یا تلفن همراه می بینید یا گوش می دهید قطعا باید متوجه شوید مدیر تبلیغاتی سهم بزرگی در ایفای این برنامه ها داشته است. وظیفه مدیر تبلیغات در انواع رسانه ها اداره تبلیغات، زمان بندی آن ها، و ... است.

 

شرح شغل

مدیر رسانه با اعضای تیم خود سرویس های خلاقه نه ای را ارائه می دهد این مدیر با کمک تیم به شناسایی جمعیت مناطق مختلف جهت ارائه تبلیغات می پردازد تا کمپین های تبلیغاتی را در مکان های گوناگون شهر برپا سازند. با استفاده از تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل، ساختار قیمت گذاری و ملاحظات مشتری تصمیماتی می گیرند و در نهایت به آن ها متعهد می شوند. محدوده حقوق مدیران رسانه ها در نیویورک به طور متوسط از ۱۵۸ دلار تا ۷۲۶ دلار است پاداش سالیانه این مدیران ۱۲۰ تا ۹۲۸ دلار می باشد حرفه ای ترین مدیران ۲۰۳ تا ۵۴۰ دلار حقوق دریافت می نمایند.

مهارت های ویژه مدیران رسانه های تبلیغاتی

* توانایی برنامه ریزی عالی، به ویژه در پخش تبلیغات، چاپ، تبلیغات در فضای باز، تبلیغات آنلاین و رادیو

* آگاهی مداوم از اخبار و تکنیک های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی

* مهارت های مذاکره عالی برای قیمت گذاری و دسترسی به مخاطبان خود

* مقاوم بودن در برابر فشارهای کاری و تاثیر روی مشتریان

* قادر به تجزیه و تحلیل داده های تحقیقاتی هستند و بهترین موقعیت ها را برای نیاز مشتری تعیین می کنند.

* به راحتی با طیف گسترده ای از افراد، فروشندگان و مشتریان برخورد می کنند.

مدیر رسانه تبلیغاتی باید حداقل در رشته های زیر سررشته داشته باشد؛

تبلیغات، ارتباطات، روزنامه نگاری، مدیریت کسب و کار، حسابداری مالی و اقتصاد.
مدیر رسانه ها حداقل ۵ تا ۱۰ سال تجربه کاری همراه با تحقیقات رسانه ها را داشته باشد.همان طور که اکثر مشاغل در کار خود به تبلیغات نیاز دارند پس یک مدیر رسانه باید در صورت بروز هر رویدادی آمادگی خود را اعلام کند. تغییر بازار نیز یکی از مشکلاتی ست که مدیر رسانه باید برای مبارزه با آن از خود واکنش نشان دهد تا باعث شکست تبلیغات شرکت ها نشود.

 

مدیر رسانه تبلیغات باید در طول ماه با افرادی که کار فروش رسانه را انجام می دهند ملاقات داشته باشد. مشکلات و استراتژی های کارآمد را در جلسات کسب و کار بررسی کند. به پیگیری مشکلات مشتریان بالقوه بپردازد. با مشتریان درباره پروژه ها تماس داشته باشد.

وضعیت حساب های کاربری کارکنان را برسی نماید. با فروشندگانی که دنبال فرصت های تبلیغاتی هستند دیدار داشته باشد. کار خود را در فضای مجازی به روز نگه دارد،یک مدیر رسانه تبلیغاتی فوق العاده باید انتظار داشته باشد با موسسات مختلف و کمپین های تبلیغاتی در سراسر کشور و حتی جهان ملاقات داشته باشد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۳/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar